№ 75 (21546) субота 27 вересня 2014 року

Переглядів: 795

Час великих запізнень

За місяць до парламентських виборів хочеться написати про вибори. Але життя не закінчиться і не почнеться після 26 жовтня. Тому доведеться зазирнути в минуле і торкнутися «суміжних» тем.

Відстрочені заходи,
забуті директиви

Серед політичних подій минулого тижня, великих і малих, значних і не дуже, є одна дивна. Така, яку важко пояснити. Мова про публікацію 24 вересня на офіційному сайті глави держави Указу Президента №744/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності».

Переглядів: 744

Чому книга – пасербиця?

Учора завершила роботу виставка-форум «Українська книга на Одещині», яку вже п’ятнадцяте провела Одеська національна бібліотека ім. М. Горького.

Саме її працівники ще в 2000-у виступили ініціаторами цього символічного «діалогового майданчику» для спілкування між письменниками, видавцями, книгорозповсюджувачами, бібліотечними фахівцями і просто читачами з усієї України.

Переглядів: 849

Де тепер торішній сніг, або Ціна і собівартість імені народного депутата

(Іронічно-економічні прогнози підсумків виборів до Верховної Ради)

Вибори — це бій грошей, імен, технологій... За останні 25 років я багато разів «навчався обирати»: то головою, то серцем, то п’ятою точкою (коли всі партії були до одного місця!). Взятися за прогнози мене підштовхнула реклама: на величезному щиті виділялось гасло: «Обираючи клініку — ти обираєш майбутнє!». Здавалося, що це не медична реклама, а передвиборна агітація деяких кандидатів, партій і блоків...

Десять років тому група вчених у рамках проекту Дніпровського інституту ідей (ДII) розробила оригінальну методику визначення вартості імені для партій і кожної людини. На виборах 2006-го «формула ДII» була успішно випробувана. Вперше в Україні експерти почали оцінювати не лише виборчі бюджети, а складати належну ціну іменам кандидатів. Бізнес, номенклатура, партійні функціонери нервували, як студенти перед іспитом. Скільки він коштує? Кого «приймуть» у депутати і за скільки? Щоб не перевантажувати читачів подробицями, скажу, що у «формулі ДІІ» кілька десятків складових частин, у тому числі «закритих»... Матриця впливу факторів регулярно коректувалася експертами...

Переглядів: 774

Питання, не куди йти, питання – як

Президент України Петро Порошенко представив «Стратегію реформ-2020». «Мета наших амбітних реформ — досягти європейських стандартів життя і підготуватися до того, щоб у двадцятому році подати заявку на членство в ЄС», — заявив глава держави.

За словами Президента, «наша революція перемогла із запізненням на кілька століть, і в нас є лише кілька років, щоб подолати це критичне відставання».

Переглядів: 802

Станіслав СТРИЖЕНЮК

Війна

        Всіх панів до ’дної ями,
        Буржуїв за буржуями
        Будем, будем бить!
        Будем, будем бить!
        Павло Тичина.

Війна. Війна!
Печалиться душа,
Тече туманом ладан у долини.
І гімн «На дикім брезі Іртиша...»
Звучить. І пахнуть стружки домовини.

Переглядів: 938

Кандидати сумнівної доброчесності

/_f/2014/075.jpg Рух «Чесно» оприлюднив попередній аналіз кандидатів у народні депутати за критеріями причетності до корупційних справ та голосування за диктаторські закони 16 січня 2014 року. Таких активісти вже виявили 78. Повний аналіз «Чесно» представить після того, як ЦВК оприлюднить остаточні списки.

Рух «Чесно» закликав партії, які беруть участь у позачергових виборах до Верховної Ради України, за-планованих на 26 жовтня, врахували результати громадського моніторингу доброчесності та переглянули власні списки й висуванців в одномандатних мажоритарних округах, аж до виключення найодіоз-ніших із них.

Активісти особливо наголошують на прізвищах тих, хто 16 січня проголосував за так звані «диктаторські закони», що суттєво обмежували права та свободи громадян. На думку «Чесно», такі кандидати не мають права висуватися до наступного парламенту і повинні понести політичну відповідальність за свій вчинок. Активісти руху виявили щонайменше 33 таких кандидати, які балотуються як самовисуванці. Найбільше «прихильників диктатури» висуває Комуністична партія України — 12, у списках «Сильної України» — 9 чинних депутатів. Окрім того, за публічними даними, у 206-у виборчому окрузі «Блок Петра Порошенка» висуває Владислава Атрошенка, який, за відомостями офіційного сайта ВР, також голосував за сумнозвісний законопроект авторства Вадима Колесніченка та Володимира Олійника.

Переглядів: 662

Не симпатичний, бо ...ла-ла-ла

Як свідчать результати дослідження, проведеного Со-ціологічною групою «Рейтинг», 62% опитаних позитивно ставляться до Олександра Лукашенка, 54% — до Барака Обами, 51% — до Ангели Меркель. Далі за симпатіями українців йдуть: Броніслав Комаровський — 45%, Жозе Мануель Баррозу — 39%, Даля Грібаускайте — 36%, Володимир Путін — 16%.

Водночас В.Путін є беззаперечним лідером у рейтингу негативного ставлення — 75%. Не симпатизують А.Меркель — 32%, Б.Обамі — 31%, О.Лукашенку — 26%, Н.Назарбаєву — 25%.

Переглядів: 707

Вчителька-рятівниця

З нагоди Дня рятівника (17 вересня), у Києві, у приміщенні Державної служби України з надзвичайних ситуацій, відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів всеукраїнської акції «Герой-рятувальник року». Голова ДСНС Сергій Бочковський особисто привітав переможців акції та вручив їм почесні дипломи.

Всеукраїнська акція «Герой-рятувальник» проводиться уже 11 років поспіль, починаючи з 2003-го. Її мета — розповісти українцям про народних героїв, які ризикують своїм життя заради порятунку інших. У кожному місті чи селі є справжні герої, які приходять на допомогу тим, хто потрапив у біду.

Переглядів: 635

Порятунок того, хто тоне, – у його ж руках

Такий висновок напрошується після нещодавньої зустрічі з пресою в.о. начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації Сергія Баронцова.

З його пояснень стало зрозуміло: захист городян у разі, не приведи, Господи, бойових дій у спе-ціальних сховищах у самому місті ніколи не розглядався як основне завдання. Ще з радянських часів за всіма планами, у випадку такої загрози, мирне населення мали б масово евакуювати в безпечне місце, а в місті залишилися б лише працівники служб, що забезпечують його життєдіяльність. Для їх захисту і були створені свого часу 365 різних сховищ та укриттів, більшість з яких розташована на території режимних об’єктів та підприємств. Що ж до всіх інших жителів, які з якихось причин зосталися в місті, то вони повинні рятуватися в підвальних приміщеннях, підземних переходах, паркінгах та катакомбах. Тож якщо бойові дії, знову ж таки, не приведи, Господи, докотяться й до нас, то саме підвали будинків й можуть стати тимчасовими притулками для одеситів.

Переглядів: 1153

Система НАССР як перепустка для продуктів

22 липня Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів». Він має посприяти активному запровадженню на вітчизняних підприємствах міжнародної системи контролю за безпечністю та якістю харчових продуктів —  Hazard Analysis and Critical Control Points (НАССР), що в перекладі з англійської означає Аналіз небезпечних факторів та контроль у критичних точках.

Система НАССР з’явилася в США у 60-х роках минулого століття, в країнах ЄС запроваджена на початку 1990-х, а в 2000-х стала обов’язковою вимогою відповідно до Європейського харчового законодавства і сьогодні поширена на десятки держав світу. Вона є своєрідною перепусткою для харчової продукції на міжнародні та локальні ринки.

Переглядів: 660

Раз – корова, два – коза...

Президент Петро Порошенко підписав Закон № 1648-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин», згідно з яким вводиться обов’язкова ідентифікація та реєстрація у Єдиному державному реєстрі тварин усієї сільськогосподарської худоби.

Цим законом законодавство України приводиться у відповідність до законодавства Європейського Союзу, створюється система постійного контролю за станом здоров’я всіх тварини — великої рогатої худоби, свиней, коней, овець і кіз — та ветеринарно-санітарним станом усіх господарств країни. Держава може гарантувати споживачам, що вони вживатимуть м’ясо-молочну продукцію відомого походження — від зареєстрованих тварин, стан здоров’я яких підлягає обстеженню, а отже, така продукція є безпечною.

Переглядів: 820

Істинна віра сильніша від зла

«Блаженна людина, що витерпить спокусу, бо, зазнавши випробувань, дістане вінця життя, якого Господь обіцяв тим, хто любить Його», - сказав апостол Яків у своєму посланні.

Випробування — невід’ємна частина нашого життя. Істинна віра завжди проходить перевірку. Адже одна справа заявляти про свої переконання, коли тобі ніщо не загрожує, й зовсім інша — коли за свої висловлювання можна серйозно постраждати, а тим більше — позбутися життя.

Переглядів: 659

Весільний рушник у миколаївському степу

На їхньому весіллі не було маршу Мендельсона, святкових феєрверків та традиційних білих суконь у наречених, але їхні весілля — незабутні. Уперше, мабуть, в історії української армії на військовому плацу відбулася урочиста реєстрація шлюбів.

…До кабінету голови райради В.П. Сороки, непоспіхом та соромлячись, зайшла молода білявка. Відрекомендувалася як дружина мобілізованого. Нині часто такі відвідувачі бувають на прийомі у голови: одних потрібно на роботу влаштувати, іншим — дітей у дитсадок тощо. Але цього разу прохання у відвідувачки було досить незвичним: Олеся просила допомогти зареєструвати шлюб з її цивільним чоловіком Василем Гудковим, який на військовому полігоні «Широкий лан» готується до відправлення на АТО. Того ж дня до Віктора Петровича зателефонували хлопці з полігону й попросили теж допомогти вирішити цю проблему.

Переглядів: 695

Любіть своє серце, і воно відповість взаємністю

Якщо вважати Всесвітній день серця святом — то це свято з тих, які «зі сльозами на очах». Хвороби серця й судин уже багато десятиліть з великим відривом утримують перше місце за смертністю в більшості країн світу.

Нині близько 18 мільйонів землян щорічно вмирають від таких захворювань, а до 2030-го, якщо не відбудеться кардинальної зміни ситуації, кількість щорічних смертей, спричинених серцево-судинними проблемами, перевищить 23 мільйони.

Переглядів: 641

120-ліття – не межа

Людина вже сьогодні може жити до 120 років, вважає Володимир Хавінсон — президент Європейської асоціації геронтології та геріатрії. Учений робить акцент на тому, що в сучасному постіндустріальному світі продовження життя відіграватиме дедалі важливішу роль. Це обумовлено старінням населення в розвинених країнах світу.

Тривалість життя на 25 відсотків залежить від генетики, на 25 відсотків — від екології та способу життя, а також від інших факторів (стрес, хвороби тощо). Як головну вимогу подовження віку Володимир Хавінсон назвав зменшення споживання висококало-рійної їжі. Насамперед йдеться про жирні і солодкі продукти. Взагалі ж, саме культура харчування є наріжним каменем у питанні довголіття.

Переглядів: 874

Вересневі приморозки

Третя декада вересня у північних районах Одещини розпочалася з вранішніх приморозків. Нульова температура «пришкварила» баштанні культури, томати, інші ніжні рослини. Народні прогностики кажуть, що вересневі приморозки — до ранньої і холодної зими. Але у понеділок над Одесою було чутно грім, а це, за іншою прикметою, навпаки віщує теплу й довгу осінь. Яка із прикмет справдиться — невдовзі перевіримо.

Якщо ж ви любите спостерігати за природою і на основі побаченого складати свій прогноз, пропонуємо вам цілу добірку народних вересневих прикмет.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net