№ 74 (21545) четвер 25 вересня 2014 року

Переглядів: 1007

Нардепи від Одещини: хто і як працював

Одеська обласна організація Комітету виборців України проаналізувала роботу народних депутатів, які представляли наш край у поточному, вкрай скандальному, скликанні Верховної Ради, та презентувала результати свого аналізу широкій публіці в прес-центрі «Paritet». На жаль, у рамках газети неможливо подати весь скрупульозний звіт, зроблений КВУ щодо кожного депутата від Одещини, обраного чи то партійними списками, чи в мажоритарних округах (з ним можна ознайомитися за інтернет-посиланням http://dep.od.ua/dep/imag_news/File/Raznoje/2014/nardep.pdf). Ми ж пропонуємо основні висновки КВУ про роботу тих, кому ми, жителі Одещини, під час минулих виборів довірили найвищі мандати.

Переглядів: 811

За мир, проти агресії

Минулої неділі у багатьох містах у різних куточках планети пройшли «Марші миру» проти агресивної політики Росії, на підтримку нашої держави.

Ініціатором акції виступили опозиційні російські по-літики і партії, назвавши її продовженням «Маршу миру», який пройшов у Москві 15 березня. Як зазначалося в заяві організаторів, мета заходу — «протест проти війни на південному сході України та вимога негайного припинення військової агресії з боку Росії».

Переглядів: 948

Час української книжки

Сьогодні, 25 вересня, Одеська національна наукова бібліотека ім. М. Горького — найстаріша книгозбірня України — відзначає своє 185-річчя. Як уже повідомляли «ЧН», центральна подія у низці заходів, які проводить «Горьківка» у ці дні, — XV всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині».

У своїй стратегії організатори керуються міркуваннями максимальної користі виставки-форуму для країни, адже книга формує свідомість громадян, є інтелектуальним продуктом і носієм духовності. Форум підвищує читацький інтерес, стимулює видавничу діяльність, чому сприяє проведення конкурсів «Краща читацька рецензія на книгу, представлену на виставці-форумі» та «Краща книга виставки-форуму». Захід дає можливість привернути увагу до проблем галузі, виробити у фахівців спільне бачення щодо пріоритетів та шляхів їх вирішення. Під час виставки-форуму відбудуться «круглий стіл» «Еволюція книговидання в Україні: минуле і сьогодення» та всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека ХХІ ст. у соціокультурному вимірі».

Переглядів: 837

Ірина ГЕРАЩЕНКО: «Мир у країні був необхідний»

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко побувала минулого тижня в Одесі. На брифінгу, що відбувся у кризовому медіа-центрі, вона розповіла про перемир’я на Сході України і для чого необхідний закон щодо особливостей місцевого самоврядування в деяких населених пунктах Донецької та Луганської областей.

31 серпня народні депутати Ірина Геращенко та Марія Іонова (на знімку) відвідали Донецьку і Луганську області, а також побували у 61-у мобільному госпіталі, укомплектованому лікарями з Одеси. Він розташований практично на передовій, і хірурги провели там уже понад тисячу операцій. Надаючи там первинну медичну допомогу, поранених потім транспортують у стаціонарні госпіталі в мирні міста — Дніпропетровськ, Одесу, Київ, Харків.

Переглядів: 1109

Осінній джаз звучав піснею миру...

Цими днями в Одесі промайнув четвертий міжнародний джазовий фестиваль Odessa JazzFest. Загалом, організувати цього року таке музичне свято було зовсім нелегко, зізнається президент  фестивалю Юрій Кузнєцов, важко було знайти фінансову підтримку. Але музиканти із США, Австралії, Європи не побоялися приїхати і підтримати і наш JazzFest, й Одесу, незважаючи на те, що в країні тривають воєнні дії.

Odessa JazzFest стартував у ротонді Міського саду, де влада подбала про облаштування відкритого театру зі сценою та місцями для глядачів. Втім, місць забракло — всі галявинки навколо сцени заповнили охочі слухати джазову музику. Концерт під назвою «Джаз і не тільки» відкрив не зовсім джазовий «бенд» під назвою «Гроші вперед», який виконував одеські народні пісні. Можливо, це і не зовсім джазовий формат, але легкі єврейські мелодії  налаштували публіку на більш серйозні джазові речі.

Переглядів: 4708

Якщо хороша огорожа...

Газета «День» надрукувала статтю під заголовком «Чому любов до України називається фашизмом, а любов до Росії — патріотизмом?». У ній наведено свіженький анекдот: росіянин запитує українця: «Яка погода в Києві?» — «Плюс 20, тепло, ясно» — «Брешеш, це вам Америка промиває мізки. У вас холод, вітер і гроза».

Виходить, що любити свою землю можна тільки за напучування ззовні. А якщо ти ще й мову свою любиш, то ти ворог усього прогресивного людства, націоналіст, бандерівець і взагалі фашист.

Переглядів: 814

Опозиція йде на вибори єдиним фронтом

Ще кілька днів тому складалося враження, що нинішні парламентські вибори пройдуть взагалі без участі опозиції. Не представлені у владі партії одна за іншою знімалися з виборів, пояснюючи свої дії сумнівною легітимністю виборів без участі частини країни, а також тиском з боку чинної влади. Представники цих партій йшли в мажоритарні округи без будь-яких гарантій зібратися воєдино вже в парламенті.

Сьогодні ситуація докорінно змінилася. Свій список представив «Опозиційний блок». І вже в першій десятці цього списку опинилися лідери практично всіх партій опозиційного спектру.

Переглядів: 4127

Чи назріває новий Майдан?

Недавно на прес-конференції в інформаційній агенції УНІАН соціологи Центру соціальних і трудових досліджень представили результати моніторингу протестів, репресій та поступок за серпень 2014 року, який здійснюється за підтримки міжнародного фонду «Відродження» та Національного фонду підтримки демократії.

За висновками фахівців, останній місяць літа вирізнявся дуже високою протестною активністю в Україні, яка, однак, мала переважно характер патріотичної мобілізації. Ця мобілізація цілком безпечна для влади, адже відсуває на другий план конкретні вимоги Майдану (щодо люстрації, боротьби з корупцією і захисту громадянських свобод), та й соціально-економічні проблеми, що загострюються політикою уряду. Це ще не означає, що соціальні питання та питання конкретних по-літичних реформ не можуть бути поставлені на порядок денний у близькому майбутньому масовою протестною хвилею, але це навряд чи може статися, поки не спаде патріотична мобілізація й увага не перемикнеться із зовнішнього ворога на внутрішні українські проблеми. Водночас фіксується надзвичайно високий рівень радикальних протестів, а рівень репресій перевищує домайданівські показники за правління Януковича (навіть якщо не враховувати бойові дії на Донбасі).

Переглядів: 851

Одеса не лише морські, а й повітряні ворота країни

Одеса в усі часи була південними повітряними воротами України. Саме тут на міському іподромі в минулому столітті здійснив свій політ на фанерному аероплані перший російський льотчик одесит Михайло Никифорович Єфімов. А улюбленець Одеси запальний Сергій Уточкін закладав на маленькому літачку круті віражі.

Якщо існують і літають літаки, то обов’язково повинні бути й аеропорти — повітряні гавані. Історія аеропорту в Одесі почалася в 1924 році. Тоді на Стрільбищному полі збудували повітряну станцію, щоб 21 травня прийняти перший технічний рейс, а 25 травня — перший пасажирський рейс Харків—Одеса.

Переглядів: 775

Кредити на заміну котлів

«Ситуація вкрай складна, але все, що необхідно для того, щоб перезимувати, ми зробимо», — запевнив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабміну у вівторок.

За його словами, у сховищах накопичено близько 17 млрд куб. м газу. «При застосуванні плану «Ч», за умови, що ми додатково не придбаємо природний газ у Російської Федерації, оскільки Росія тисне і надалі тиснутиме, в тому числі використовуючи газову зброю, нам треба буде суттєво скорочувати обсяги споживання, передусім у секторі хімії і промисловості, з тією метою, щоб не дати замерзнути країні. І те, що ми замістили із 25 млрд куб. м газу, які ми купували в Росії, на 15 млрд куб. м газу, які ми почали купувати в європейських компаній через реверсний потік, це суттєвий крок уперед. Але цього, звичайно, не вистачає», цитує — департамент інформації КМУ очільника уряду.

Переглядів: 7243

Співець стрілецької слави

24 вересня минуло 120 років від дня народження Романа Купчинського (1894—1976), українського письменника, критика, композитора

Думка, закладена у відомий всім афоризм: «коли говорять гармати, музи мовчать», себто про несумісність війни і творення музики, поезії, підтверджується далеко не завжди. З нею не погоджувалися й самі митці. У перерві між боями в роки Першої світової війни почав творити свою поезію і Роман Григорович Купчинський.

Його ім’я за радянських часів замовчувалося, оскільки він був вояком легіону Українських січових стрільців (УСС). Тут принагідно навести кілька фактів з матеріалів істориків та дослідників про історію створення УСС.

Переглядів: 794

Євген Боровик

Мамо — війна!..

Тихе осіннє світання,
Сонце із хмар вигляда:
Плач у красі і страждання —
Зрадила спокій війна.

Мама в прощальному слові,
Очі осліпли в сльозах:
В сина дорога до крові —
В серце закрався страх,
В Бога вимолює мрію:
«Сину, вернися живим.
Господи, дай нам надію:
Він же у мене — один».

Переглядів: 907

Шевченко і Паустовський

В Одеському музеї К.Г. Паустовського відбулася визначна подія — презентація щойно виданої у перекладі українською мовою книжки «Тарас Шевченко» Костянтина Паустовського. Цей раритет присвячується 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка й 75-річчю першого видання повісті К.Г. Паустовського «Тарас Шевченко».

До уваги присутніх працівники музею запропонували розгорнуту експозицію графічних робіт Тараса Григоровича, а також видання творів Паустовського й Шевченка.

Переглядів: 1227

Були у стоматолога, робили манікюр чи тату? Тоді здайте аналіз на гепатит С

Здається, ми знаємо про цей вірус так багато і навіть звикли до того, що він може бути поруч. Але ось ВООЗ укотре насторожила: якщо не зупинити поширення гепатиту С, через 7—10 років він стане найбільшою медичною проблемою людства. Для українців це звучить особливо загрозливо, адже за темпами поширення цього вірусу ми у Європі серед лідерів.

Що може зробити кожен з нас, аби не стати черговою жертвою підступного вірусу і черговою ланкою у ланцюгу його передачі? Про це актуальна і нагальна розмова з головним інфекціоністом МОЗ, доктором медичних наук Ольгою ГОЛУБОВСЬКОЮ.

Переглядів: 699

Два роки без реклами цигарок: чого домоглися?

16 вересня минуло два роки, відколи набрав чинності закон, який забороняє рекламу сигарет на телебаченні, радіо і в друкованих ЗМІ, спонсорство та стимулювання продажу тютюнових виробів. Як виконується цей закон? Щоб відповісти на ці запитання коаліція «За вільну від тютюнового диму Україну» провела моніторинг наявних порушень. Одесити також активно включилися до процесу фіксації порушень у нашому місті.

Результати моніторингу по Одесі й Україні озвучив на прес-конференції, яка відбулася цими днями, представник комісії з контролю за тютюном громадської ради при облдержадміністрації, учасник коаліції «Одеса без тютюнового диму» Кирило Філімонов.

Переглядів: 788

Увага, нафтопровід!

Повідомлення власників та користувачів земельних ділянок, розташованих у межах охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів, про встановлені обмеження у використанні таких земельних ділянок.

Філія «Південні магістральні нафто-проводи» ПАТ «Укртранснафта» (вул. Чор-номорського козацтва, 72, м. Одеса, 65003, Україна. Цілодобовий телефон диспетчера 800-502-51-20; (048) 728-48-55) експлуатує в Одеській області у Березівському, Комінтернівському, Іванівському, Біляївському районах МН «Снігурівка-Одеса» діаметром 720 мм та по Суворовському районі м. Одеса МН «Снігурівка-Одеса» діаметром 1020 мм, також у Березівському, Комінтернівському, Іванівському. Ширяївському, Фрунзівському, Котовському, Балтському та Кодимському районах МН «Одеса-Броди» діаметром по 1020 мм, загальною протяжністю нафтопроводів по області 399,1 км, які закріплені на місцевості через 1 км та в місцях поворотів розпізнавальними та сигнальними знаками (стовпчиками). Площа, на яку поширюються обмеження у використанні земельних ділянок в охоронних зонах МН, становить біля 7311,25 га.

Переглядів: 756

«Золота осінь миру»

Одеська обласна Рада миру, Одеська єпархія та Благодійний фонд «Медичний центр «Надія, Добро і Добробут» з нагоди Міжнародного дня миру проводять доброчинний культурно-освітній фестиваль «Золота осінь миру».

Більшість заходів проходитимуть у концертно-виставковому залі на Французькому бульварі, 32 (вхід з Шампанського провулка), початок о 15.00 (у тих випадках, коли місце чи час змінено, вони вказані додатково).

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net