Переглядів: 984

Радикальна партія: від Франка до Ляшка

У серпні минуло 158 років від дня народження Великого Каменяра, але його справу продовжують сучасні «вічні революціонери».

Герої не вмирають, так само — не вмирають їхні ідеї. Мало хто знає, що відомий письменник Іван Франко залишив по собі не лише творчу, але й по-літичну спадщину.

Так, Русько-Українська Радикальна партія, яка була заснована Франком ще у далекому 1890-у, сьогодні переродилася у Радикальну партію Олега Ляшка, котрий вважає себе політичним спадкоємцем великого українського генія. Ляшко зізнається: писати такі ж геніальні вірші він не вміє, утім, уміє доносити у прозі та через реальні справи ті самі патріотичні ідеї, які Іван Якович намагався донести в поезії.

Радикальна партія Ляшка заявила про себе лише у 2011-у. Та за ці три роки «ляшківці» зуміли вибитися у лідери національного масштабу. Радикальна партія отримала другий результат на виборах до Київради, її лідер без зусиль переміг на парламентських виборах як мажоритарний кандидат та показав шалений результат на останніх президентських перегонах.

Утім, звісно, не все йшло гладко. І Франко, і Ляшко неодноразово стикалися із інтригами та піддавалися тиску. Що й казати, навіть біографії у них на диво схожі. Франко деякий час працював у часописі «Правда», був заарештований за політичні погляди. Ляшко, працюючи у газеті зі схожою назвою «Правда України», боровся з кучмівським режимом, за що потрапив за ґрати. Збіг?

Насправді, історія повторюється. Так само, як і Іван Франко, Олег Ляшко сьогодні виступає за національну самостійність та проти зближення з Росією. Прикметно, що ці проблеми не втратили своєї актуальності за стільки років. Сьогодні, як і півтора сторіччя тому, є потреба у радикальних діях, на яких наполягав колишній і наполягає нинішній голова «радикалів».

«Рядки із «Вічного революціонера» є для нас дороговказом. А заклик «Лупайте цю скалу» з «Каменярів» узагалі став для нас девізом на все життя. І не важливо, чого саме він стосується: скасування кріпацтва чи усунення кримінального-олігархічного режиму від влади», — каже Ляшко.

Засновника партії сучасні «радикали» не забувають. При кожній нагоді Ляшко з однопартійцями відвідує село Нагуєвичі, що на Львівщині, звідки родом Великий Каменяр. Дізнавшись, що мешканці славетного села багато років жили без газу, Ляшко домігся його централізованої газифікації.

А минулого року у цей самий час у Нагуєвичах Ляшко сказав фразу, яка виявилася пророчою. «Нинішня «регіона-лівська» влада хоче закріпачити селян ще гірше, ніж це робили московські царі. Але ми не дамо. Бо з нами Франковий «Дух, що тіло рве до бою», — сказав Ляшко. І слова свого дотримав. Не минуло й півроку, як режим було повалено.

«Тепер наша справа — вибити з нашої землі ворога і навести порядок на своїй землі. І тоді Батькові Франкові не буде за нас соромно!» — вважає Ляшко.

Ганна СЕНІК.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net