Переглядів: 4193

Не дозволяти заганяти себе в кут

Хочу висловити кілька думок, які зроїлися в голові, навколо подій в Аркадії —біля нічного клубу «Ібіца».

...Мені не зрозуміла позиція чиновника з МВС: виходить, що всі протестувальники — нехороші і застосовували насильство до міліціонерів. Але на відео видно, що міліція кинулася першою, дуже завзято, нестримно і жорстоко. По-друге, у деяких (я вгледіла одного) в руках була палиця (більша, ніж у міліціонерів). Чому не виявили провокаторів і призвідників?! Впевнена, що основна маса людей прийшла туди не битися, а висловити свою позицію...

...Чому промовчав Труханов?! Що це означає?! Він це схвалює, чи сам орга-нізував це?!

А взагалі, таке можливе в Одесі тому, що надто голосно заявляє про себе проросійське лобі, переконана: нечисленне. Влада ж, знаючи про це, не роблять нічого, щоб вчасно виявляти та попереджати такі спроби дестабілізації. Україна — не Росія, а Одеса — Україна, а не Росія. Кому потрібна Росія, вони помиляються адресою, а самовільно насаджувати Росію в Україні ніхто їм не дозволить. Живете тут — живіть. При цьому прийнявши закони і традиції країни, в якій живете. Як відомо, до чужого монастиря зі своїм уставом не пхаються... А проросійське одеське лобі хоч і проживає в Одесі, та поводиться згірше від справжніх чужинців і недоброзичливців.

І чомусь у тіні залишилися ті, хто вправлявся в образах українців, називав їх «фашистами» й схожими словами, яких нормальна людина ніколи не вживе.

...Мені було три роки, коли почалася Друга світова війна на нашій землі, а я відчуваю себе бандерівкою. Я пишаюся тим, що Бандера був людиною, яка сказала: «Нам не потрібно нічийого дозволу, щоб створити свою українську державу». Я пишаюся тим, що на моїй землі в роки війни був національно-визвольний рух проти двох тиранів і двох тоталі-тарних держав. Такий же, як і національно-визвольні рухи в інших європейських державах проти фашизму і нацизму.

Кому яке діло, як ми хочемо жити і як ми хочемо будувати свою державу?! Ми не ліземо в чужі справи і не вчимо їх, що їм робити. Нас теж не треба вчити і лізти в наші справи теж не потрібно. Залиште нас у спокої. Нам багато чого потрібно зробити, щоб країна стала нормальною і справедливою. Декого це бісить до скреготу зубів. Нам нав’язують війну та всякі інші гидоти. Бог посилає нам випробування. І так в історії бувало не раз, і не тільки з нами. І ми повинні відповідати. Хтось сказав (здається Рилєєв): «Но где, скажи, когда была без жертв искуплена свобода». Ми повинні стати дорослими і навчитися берегти свою державу й нікому не дозволяти топтати та принижувати її. Але кожен повинен приходити до цього сам і кожен повинен вирішувати це сам. Виходячи з власних переконань.

...І ще хочу сказати: мені неприємно, що одесити слабо підтримують єдину україномовну газету «Чорноморські новини». Її тираж — це надто мало для майже мільйонного міста. Замість того, щоб кричати про свій патріотизм, краще зробити маленьку практичну справу.

Треба навчитися розумно розв’язувати проблеми, що виникають, і не дозволяти різним провокаторам та мерзотникам заганяти нас у кут.

Любов САВЕНКО.
м. Одеса.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net