Переглядів: 804

Небезпечні речі поруч

Стільниковий телефон. На кожному п’ятому стільниковому телефоні є золотистий стафілокок. Ця бактерія відрізняється високою життєстійкістю і на телефоні може жити до півроку. Потрапивши в організм, вона може викликати найрізноманітніші форми стафілококової інфекції — від вугрів до пневмонії.

Раз на тиждень потрібно протирати свій телефон дезинфікуючими серветками.

Кондиціонер. Люди, які працюють у кондиціонованих приміщеннях, хворіють частіше. І йдеться не лише про застуди. Фільтри в кондиціонерах — чудове місце для розмноження грибків і мікробів. Вони й можуть стати причиною різних захворювань.

Щоб убезпечити себе від хвороб, спричинених бактеріями, слід вчасно міняти фільтри. А щоб уберегтися від застудних захворювань, необхідно уникати різкого перепаду температур.

Кулькова ручка. Якщо ви гризете ручку або олівець, це не тільки негарно, але й негігієнічно. На них може мешкати всяка погань. Кишкова паличка, наприклад, може жити на ручці кілька місяців.

Слід боротися з поганою звичкою.

Гроші. Паперові купюри часто заселені величезною кількістю мікроорганізмів. Які тільки зарази не зустрінеш! А на іноземній валюті можуть мешкати і більш екзотичні бактерії.

Якщо є можливість — користуйтеся пластиковою карткою. Якщо ж ні, то просто мийте руки з милом.

Ванна. Тепла і волога ванна кімната — ідеальне місце для мікробів. А найзатишніший куточок для них — це фіранка (або дверці) для душу. Деякі види бактерій можуть мати аерозольну форму, і ми буквально дихаємо шкідливими мікроорганізмами.

Тому слід провітрювати ванну кімнату. Розправляти фіранку, не даючи мікробам там селитися. Раз на місяць фіранку треба або міняти, або прати в машинці, а дверцята ретельно мити дезінфікуючим розчином.

Постільна білизна. Якщо у вас виробилася звичка застеляти ліжко відразу після того, як ви з нього встали, ризикуєте спати не одні. Компанію вам складуть пір’яні кліщі, які чудово себе почувають у теплому та трохи вологому ліжку, де для них залишилися частинки вашої шкіри. Відходи життєдіяльності цих створінь здатні викликати напади астми чи алергію.

Прокинувшись, залишайте ліжко на якийсь час незастеленим, щоб провітрилося. Регулярно міняйте білизну і чистіть пилососом матрац.

Обробна дошка. М’ясо — прекрасне живильне середовище для багатьох патогенних мікроорганізмів. При смаженні вони гинуть, але на обробній дошці залишаються. І якщо, нарізавши м’ясо й ополоснувши дошку, ви вирішите порізати на ній салат, ваш обід може закінчитися лікарняним ліжком.

Тому слід завести три обробні дошки: окремо для сирого м’яса і риби, овочів і фруктів, хліба та інших готових продуктів. Ретельно мийте дошки після кожного використовування.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net