№ 69 (21540) субота 6 вересня 2014 року

Переглядів: 981

Завтра мир коштуватиме дорожче

Цими днями 14-й чемпіон світу з шахів написав для журналу Time статтю, де з бездоганною логікою довів: бажання західних лідерів відтермінувати або уникнути рішучих дій проти російської агресії призведе до непоправних наслідків. «Як завжди буває зі спробами зупинити диктатора — після кожної затримки ціна зростає», — заявив Гаррі Каспаров.

Про діалоги
по телефону

На жаль, ціну затримки, відсутності негайної реакції на дії агресора не враховує повністю і глава української держави. Хоча ця ціна — тисячі життів.

У середу, 3 вересня, президенти Росії та України вчергове поговорили по телефону. Спочатку факт таких розмов викликав, м’яко кажучи, подив, але через якийсь час ми звикли, що з фанатиком і покровителем терористів, який напав на Україну, виявляється, можна мирно бесідувати. І руку потискати допустимо. Наш президент — дипломат за освітою.

Переглядів: 893

Україна – кріль, що лізе в пащу удава?

Дивні дива кояться в Україні. Аж не віриться.

Увесь світ знає: Путин заслав у Вкраїну десятки тисяч війсковиків із сучасною зброєю. А в Україні ніби цього не знають.

«Та де? — скажете ви. — Ще й як знають».

«Та ні, не знають, бо якби знали, то не шукали б у Путині миротворця».

Подумайте добре. З одного боку, Путин просить (вимагає?) у Порошенка, щоб той унезалежнив східні області. А з другого боку, Путин укладає план, як спинити вогонь на Сході України. І в тому плані виставляє аж сім умов, за яких це перемир’я може збутися. А збудеться воно тоді, як українські війська покинуть східні області. Хитро маніпулює Путин словами. Ой, хитро! І виглядає, що Україна може клюнути на цей гачок. Мовляв, спинимо м’ясорубку.

Переглядів: 1689

Правдивий ювілей

У 2015-у нашому місту сповниться 600 років

/_f/2014/069.jpg У всьому цивілізованому світі громадяни чіпляються за найдрібніший факт, який дозволяє зробити історію рідного міста більш давньою. Це не лише тішить морально, а й приносить прибутки. Туристи охочіше приїздять у стародавні міста, ніж у ті, які з’явилися на мапі протягом останніх кількох століть. Але безвідповідальні керівники Одеси вперто тримаються за 1794-й і святкують її 220-у річницю. І це при тому, що жодної юридичної підстави вважати 1794-й роком заснування Одеси не існує. Існує лише міф і традиція. Так само як існує багато міфів з інших приводів.

Наприклад, однією з найлегендарніших постатей у всесвітній історії був Олександр Македонський. Турецький вчений і мандрівник Евлія Челебі стверджував, що протока Босфор була прорита за наказом македонського царя. Саме Олександру Македонському традиція приписує і заснування багатьох міст в Азії. Дещо схожу славу має й московська імператриця Катерина ІІ, чиє ім’я також оточене безліччю легенд. Її, скажімо, звинувачують у продажу Аляски США, хоч вона цього не робила. Те саме стосується і заснування Одеси-Хаджибея, мовляв у 1794 році Катерина ІІ заснувала Одесу. Але ж які вихідні положення концепції, взятої на озброєння сучасними прибічниками 220-ліття нашого міста?

Переглядів: 6825

«Це сигнал Путіну...»

У рамках «круглого столу» «Чи готові одесити себе захищати?» голова громадської організації «Європейський інститут соціальних комунікацій», соціолог Олександр Доброєр озвучив результати комплексного дослідження щодо сучасної ідентичності одеситів та ставлення мешканців міста до актуальних політичних проблем.

Як показало дослідження, проведене в Одесі 22—29 серпня (опитано 1000 респондентів, статистична похибка — 2,5 відсотка), 73,3% городян вважають себе українцями, 16,6% — росіянами (у 1989-у українцями ідентифікували себе 48,9% жителів нашого міста, а в 2001-у — 61,6%). Більше 80% респондентів заявили, що добре володіють українською мовою, не володіють — менше 3%. При цьому 28% опитаних вважають рідною українську мову, 33% — російську, 28% — українську та російську, 8% — мову своєї етнічної групи, а близько 3% не змогли визначитися з відпо-віддю. Щодо мови навчання відповіді розподілилися так: українську вибрали б 34,8% респондентів, ро-сійську — 21,9%, не має значення, якою мовою навчатимуться діти, для 36% респондентів.

Переглядів: 6587

«Я хочу бачити життя»

Учора відбулося розширене засідання організаційного комітету з підготовки та проведення в області IX всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» — «Я хочу бачити життя».

Акція щодо благодійної допомоги дітям з вадами зору «Я хочу бачити життя» проходила у квітні в населених пунктах Одещини. Її координатором була служба у справах дітей облдержадміністрації. У рамках акції волонтери із симво-лікою всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» проводили збір коштів у спеціально виготовлені й пронумеровані скриньки, даруючи кожному, хто жертвував будь-яку суму, яскраве сердечко-наклейку із смайликом фонду.

Переглядів: 6512

П’ятий мегапохід

13 вересня в Одесі пройде вже п’ятий похід всеукраїнської акції «Мегамарш у вишиванках».

Місце збору — пам’ятник Т.Г. Шевченку. Початок о 13.00.

Переглядів: 6603

Ігор СИНГАЄВСЬКИЙ: «Нехай кожна справа буде успішною»

Законослухняні платники податків, а тим більше підприємці Одещини сповнені позитивних очікувань, пов’язаних з реалізацією податкової реформи в Україні. Надії тут великі як у бізнесу, так і в населення. Бізнес очікує зниження податкового навантаження, полегшення процедур роботи з контролюючими структурами, чіткості та прозорості правил. Наймані працівники, чимало з яких й досі отримують заробітну плату в конвертах, плекають надію на створення сприятливих умов для того, щоб їхня праця оплачувалася абсолютно легально, що дозволить їм сповна користуватися всіма соціальними гарантіями держави. І напередодні Дня підприємця, який відзначається в Україні 7 вересня, ці надії та очікування стають особливо актуальними, адже сенсом цього свята є підкреслення важливості та особливості підприємницької діяльності у розвитку економіки держави та подальшого утвердження демократичних свобод.

Кількість людей в нашій області, які повноправно можуть відзначати День підприємця України, — чимала. От напередодні цієї дати ми й вирішили звернутися з низкою актуальних питань до посадової особи, від якої дуже великою мірою залежить, чи буде у цих людей їхнє свято «зі сльозами на очах», а чи сльози висихатимуть від задоволених посмішок. Отже, на наші питання відповідає керівник головного управління Міндоходів в Одеській області Ігор СИНГАЄВСЬКИЙ.

Переглядів: 862

І ще оця цифра – 25...

Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих (ВТПВіР) — громадська організація під першою назвою Всеукраїнське товариство репресованих (ВТР) заснована на зборах (близько 100 осіб), які відбулися 3 червня 1989 року просто неба на Львівській площі в Києві (Спілка художників під тиском КГБ у день зборів відмовила в наданні приміщення Будинку художників).

Мета товариства — об’єднання зусиль, використання досвіду колишніх по-літв’язнів, депортованих, в’язнів сумління в ім’я утвердження і розбудови соборної самостійної демократичної української держави, а також надання мате-ріальної допомоги членам товариства. Головою ВТР був обраний Євген Пронюк. А три роки тому головою став львів’янин Петро Франко.

Переглядів: 990

Радикальна партія: від Франка до Ляшка

У серпні минуло 158 років від дня народження Великого Каменяра, але його справу продовжують сучасні «вічні революціонери».

Герої не вмирають, так само — не вмирають їхні ідеї. Мало хто знає, що відомий письменник Іван Франко залишив по собі не лише творчу, але й по-літичну спадщину.

Так, Русько-Українська Радикальна партія, яка була заснована Франком ще у далекому 1890-у, сьогодні переродилася у Радикальну партію Олега Ляшка, котрий вважає себе політичним спадкоємцем великого українського генія. Ляшко зізнається: писати такі ж геніальні вірші він не вміє, утім, уміє доносити у прозі та через реальні справи ті самі патріотичні ідеї, які Іван Якович намагався донести в поезії.

Переглядів: 782

Пенсії для вимушених переселенців

Із червня нинішнього року до головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області звернулася за виплатою пенсій за місцем тимчасового перебування 3441 особа з Донецької та Луганської областей. На даний час 2580 осіб уже отримують пенсійні виплати, 210 — погашено заборгованості з виплати пенсій за минулі місяці, щодо всіх інших зроблено запити електронних пенсійних справ.

З метою інформування мешканців Донецької та Луганської областей про надання необхідної інформації управління ПФУ Одещини провели 37 прямих телефонних ліній, на які звернулися 55 осіб, опубліковано 27 статей, а також 25 інформацій роз-міщено на веб-сайтах райміськадміністрацій. Майже на всіх сайтах ра-йонних адміністрацій розміщені графіки особистих прийомів громадян керівництвом підвідомчих управлінь Пенсійного фонду.

Переглядів: 809

Перші мільйони військового збору

Одеські платники податків спрямували до бюджету майже 15 мільйонів гривень війсь-кового збору.

Як нагадує прес-служба головного управління Міндоходів в Одеській області, військовий збір встановлено тимчасово, до 1 січня 2015 року. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Переглядів: 4205

Не дозволяти заганяти себе в кут

Хочу висловити кілька думок, які зроїлися в голові, навколо подій в Аркадії —біля нічного клубу «Ібіца».

...Мені не зрозуміла позиція чиновника з МВС: виходить, що всі протестувальники — нехороші і застосовували насильство до міліціонерів. Але на відео видно, що міліція кинулася першою, дуже завзято, нестримно і жорстоко. По-друге, у деяких (я вгледіла одного) в руках була палиця (більша, ніж у міліціонерів). Чому не виявили провокаторів і призвідників?! Впевнена, що основна маса людей прийшла туди не битися, а висловити свою позицію...

Переглядів: 896

Пізнати себе і збудувати свій власний дім на власній, успадкованій від предків землі

Закінчення. Початок у номерах за 31 серпня та 4 вересня.

Таким коротенько є генезис великоруського народу і російської мови. Якщо ж зважити на «перетікання слов’ян» у радянський час при цілеспрямованому розмиванні етнічних особливостей і постійному підживленні Російської держави «генетичним потенціалом» українського народу, то заперечувати наявність слов’янського субстрату в ро-сійському народі, очевидно, було б і неправдиво, і некоректно. Але процес активного «ослов’янення» московського люду розпочався не раніше кінця XVII століття, й шукати корені росіян у «Киевском государстве с названием Русь» — справа вкрай безперспективна й нерозумна.

6. Ні Суздальщина, ні Московщина ніколи не були єдиною державою з Руссю, за винятком тих 80 років (із 1240-го по ≈1320-й), коли і Суздальщина, і Русь були завойовані татаро-монголами та входили до складу «єдиного» Джучі-улусу Золотої Орди. Але тоді слід вважати, що ми і з Китаєм, і з Персією теж жили ці 80 років у «єдиній Вітчизні», бо в цей час і ці країни були під владою Золотої Орди.

Переглядів: 853

Історія дорослішання у жорстокому світі

11 вересня в кінозалі «U-cinema» на Одеській кіностудії відбудеться прем’єрний показ фільму Мирослава Слабошпицького «Плем’я», який став справжнім проривом українського кіно на міжнародних кінофестивалях.

З цього дня картина демонструватиметься з на екранах кінотеатрів «U-cinema», «Сінема-Сіті», «Планета кіно» — на житломасивах Косовського та Таїрова.

Переглядів: 811

Небезпечні речі поруч

Стільниковий телефон. На кожному п’ятому стільниковому телефоні є золотистий стафілокок. Ця бактерія відрізняється високою життєстійкістю і на телефоні може жити до півроку. Потрапивши в організм, вона може викликати найрізноманітніші форми стафілококової інфекції — від вугрів до пневмонії.

Раз на тиждень потрібно протирати свій телефон дезинфікуючими серветками.

Кондиціонер. Люди, які працюють у кондиціонованих приміщеннях, хворіють частіше. І йдеться не лише про застуди. Фільтри в кондиціонерах — чудове місце для розмноження грибків і мікробів. Вони й можуть стати причиною різних захворювань.

Переглядів: 779

«Коктейлі» на Куликовому

Працівники комунальних служб під час прибирання у парковій зоні Куликового поля виявили схованку із так званими «коктейлями Молотова», про що одразу ж повідомили у міліцію.

Співробітники слідчо-оперативної групи Приморського райвідділу, кінологи та спеціалісти-вибухотехніки, що прибули на місце події, провівши ретельний огляд території виявили заховану у землі коробку з трьома сумками від протигазів, у кожній з ярких — по три наповнені півлітрові пляшки. Рідина в них мала характерний запах паливно-мастильних матеріалів, в кожній стирчала ганчірка, тому, за попередніми даними експертів, — вміст пляшок, імовірно, є вибухонебезпечною речовиною.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net