Переглядів: 1021

Наше слово – наша зброя у боротьбі за Україну

Шановні друзі і колеги! Сьогодні на Сході України йде війна не тільки за нашу землю, а й за наші душі, за наших пращурів і нащадків, за нашу славну історію і не менш славне майбутнє, за нашу велику культуру, за нашу мову, за наше право бути українцями, а не малоросами і хохлами. Війна йде за нашу хату, за батька і матір, за наших дітей і дружин, за наші поля, луги, ліси, річки й озера, за наші Чорне і Азовське моря, за наше мирне небо.

Сьогодні на нас дивляться з небес наші герої, які полягли в боротьбі за свободу і незалежність України. Сьогодні йде війна за європейський вибір України, за її право належати до сім’ї європейських народів. Ідеологи євразійства заперечують європейську ідентичність українського народу і стверджують, що «Малоросія» завжди була і повинна залишатися частиною «русского мира». Насправді, російські неоімперіалісти не хочуть випускати Україну зі сфери свого впливу, оскільки без неї Російська імперія не може відродитися. Проте розвиток України-Русі протягом останнього тисячоліття був і залишається нерозривно пов’язаним з розвитком європейської спільноти.

Сьогодні десятки тисяч українських воїнів перебувають у неймовірно тяжких умовах на східному фронті і щодня десятки з них гинуть і сотні стають каліками… Таку страшну ціну наш народ змушений платити сьогодні за свою справжню, а не бутафорську незалежність, якою вона була попередні 23 роки. Скільки ще українців і росіян має загинути в цій війні, щоб кремлівська камарилья нарешті зрозуміла, що Україну поневолити неможливо, бо в горнилі Революції Гідності народилася нова українська нація, для якої свобода є найвищою цінністю?! Ми — вільні люди, ми — козацька нація. Цьому народові вже не потрібні поводирі, лідери, пророки, месії і вожді. Його не треба нікуди вести, бо він відтепер знає, куди йому йти. Революція відбулася в душах і головах людей. У цій Революції перемогли людська доброта і гідність, самоповага і віра в себе. У цій Революції сотні тисяч і мільйони добрих людей об’єдналися проти зла і сваволі, проти обману.

Шановні друзі і колеги! То хіба в цих умовах ми можемо відсидітися, склавши руки? Більшість із вас належить до наукової інтелігенції і має можливість та здатність боротися словом за нашу Україну. Наше слово — наша зброя у боротьбі за Україну. Знаю, що кожен із вас у той чи інший спосіб висловлює свою патріотичну громадянську позицію. Тому сьогодні ми всі маємо бути публіцистами, а час науково-аналітичного осмислення того, що відбувається, настане пізніше, коли розвіється дим і нарешті перестануть гриміти гармати і гинути наші люди. Отже, я закликаю кожного з вас писати публіцистичні статті на захист нашої Батьківщини, нашого права жити так, як ми хочемо жити, а не так, як нам диктуватиме Путін.

Кожен з нас має подумати про те, що колись наші онуки й правнуки запитають нас: а що ти, діду, робив у 2014 році, коли український народ боровся за свободу і незалежність проти російських фашистів? Як ти боронив Україну? Яким був твій внесок у Перемогу? Сьогодні всі ми маємо стати борцями і бійцями. Якщо не ми, то хто? Сьогодні ми всі маємо стати кращими — мудрішими, чеснішими, добрішими, духовнішими, терплячішими, скромнішими, сильнішими, працьовитішими і вимогливішими до себе. Якщо нам це вдасться, то ніякий ворог нас не переможе — ні внутрішній, ні зовнішній. Так, щодня ми можемо робити помилки, можемо програвати, зазнавати невдач, поразок і навіть падати. Але важливо, щоб після кожного падіння ми могли вставати і, стиснувши зуби, йти вперед. Тільки вперед! Найважче у житті — побороти себе. Якщо ми навчимося це робити щодня і щогодини, то ми станемо непереможними.

Кожен із нас має десятки друзів і колег у Росії, значну частину яких ми втратили назавжди через епідемію шовіністичної шизофренії і підтримку злочинної політики Путіна. І все ж у Росії у нас залишилися друзі і колеги, які не піддалися путінському зомбуванню і мають свою думку і своє бачення тієї катастрофи, яка сталася між Росією й Україною та призвела до руйнації дружніх відносин між двома народами, поновлення яких потребуватиме не одного десятиліття. Сьогодні в історії Росії відкрита найбільш ганебна сторінка, і майбутні покоління росіян змушені будуть спокутувати великий гріх нинішнього покоління. Немає більшого гріха перед Богом, як загнати ножа в спину братові…

Проте я не вірю путінським соцопитуванням. Я не вірю, що більшість громадян Росії відчуває захоплення від анексії Криму, вбивства терористами тисяч мирних людей і руйнування інфраструктури на Донбасі. Я не вірю, що більшість кримчан сьогодні радіє своєму насильницькому переміщенню до Росії, а більшість мешканців Донбасу підтримує бандитів із так званих ДНР і ЛНР. Тому ми маємо підтримувати контакти з тими російськими громадянами, які залишаються нашими друзями. Ми також маємо підтримувати контакти з нашими друзями і колегами в європейських країнах і в усьому світі та намагатися відкрити їм очі на режим Путіна і на те, що відбувається на Сході України. Кожна людина, яка залишилася нашим другом в Росії чи в Європі, — це наша маленька перемога і велика поразка Путіна. І наше завдання не тільки зберегти давніх друзів, але й набути нових.

І Росія, й Україна стали жертвами нічим не приборканого олігархічного капіталу, який зрісся з владою. Порятунок Росії та України полягає в тому, щоб у цих країнах були проведені заміни існуючих злочинних політичних та економічних систем на більш життє-здатні і цивілізовані. Чи не варто було б Путіну облишити непосильні для Росії геополітичні амбіції і зайнятися наведенням ладу у власному домі? Хотілося б сподіватися, що Путін нарешті отямиться від великодержавного чаду і поки не пізно погодиться, хоча би через інстинкт самозбереження, на рівноправний діалог з новою українською владою. Хотілося б, щоб у Кремлі швидше усвідомили, що українців уже ніколи і нічим не залякати, що спроби посадити у Києві нову маріонетку вже ніколи не пройдуть. Як би не біснувалися внутрішні і зовнішні вороги України, але їм не вдасться посіяти отруйні зерна ворожнечі між українським і російським народами, позбавити їх перспективи жити в дружбі і злагоді в своїх миролюбних і суверенних державах.

Події на Донбасі Путін намагається представити перед світовою спільнотою як внутрішній конфлікт, тоді як це є продовженням 300-річної національно-визвольної боротьби українського народу проти ро-сійської деспотії та автократії. Цинічними є твердження Путіна про «громадянську війну» в Україні в той час, коли щодня сотні бойовиків і десятки одиниць важкої військової техніки, а також великі грошові суми відправляються з Росії на територію Донбасу для «порятунку російськомовного населення від бандерівців та київської хунти». Заколот на Донбасі готувався російськими спецслужбами роками і став можливим лише завдяки безпосередній збройній агресії з боку Росії за підтримки «п’ятої колони». Путін намагається просувати «русский мир» з його сумнівними цивілізаційними цінностями за рахунок нищення нашого «українського світу», виплеканого боротьбою українського народу протягом багатьох століть його драматичної історії. Він хоче нав’язати нам силою «русский мир», бо боїться чесного змагання з нашим «українським світом».

Сьогодні Україна стає невід’ємною частиною Європи і має підтримку з боку переважної більшості країн світу. Тому спроби Кремля загнати нас знову в імперсько-совкове стійло приречене на ганебну поразку і перед росіянами й українцями відкриються перспективи мирного змагання «русского мира» й «українського світу» та цивілізованої і рівноправної співпраці, яка буде на користь російському і українському народам.

Олексій ВОЛОВИЧ,
кандидат історичних наук.
м. Одеса.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net