Переглядів: 788

Вікіпедист року – герой з Небесної сотні

 10 серпня засновник «Вікіпедії» Джиммі Вейлз оголосив Ігоря Костенка, дописувача цього глобального ресурсу з Небесної сотні, вікіпедистом року.

Про присудження Ігореві Костенку цієї відзнаки було оголошено на церемонії закриття «Вікіманії» — щорічної конференції, яка збирає дописувачів та активістів у громадській діяльності проектів фонду «Вікімедіа» з усього світу, — що проходила цього року у Лондоні.

Джиммі Вейлз зазначив, що історія Ігоря Костенка справила на нього глибоке враження, і тому він вирішив вручити цю нагороду саме українцеві. Крім того, ця нагорода є оцінкою вікіспільнотою великого внеску Ігоря до «Вікіпедії», активної популяризації ним «Вікіпедії» в соціальних мережах та відстоювання ним громадянської позиції ненасильницькими методами, — зауважив він.

Відзнака «Вікіпедист року» присуджується за найбільші досягнення редакторів «Вікіпедії». Ігор Костенко став першим українцем, який отримав цю нагороду.

Як повідомляється на сторінці ГО «Вікімедіа Україна», Ігор Костенко — журналіст, студент-географ, активіст Євромайдану. Народився 31 грудня 1991 року у селі Зубрець Бучацького району на Тернопільщині. Після закінчення школи вступив до Львівського університету імені Івана Франка, де навчався на 5-му курсі географічного факультету за спеціальністю «Менеджмент організацій». Паралельно з навчанням працював журналістом видання «Спортаналітика». Був також активним дописувачем української «Вікіпедії»: за два з половиною роки написав понад 280 статей, зробив понад 1600 редагувань. Ігор також займався популяризацією редагування української «Вікіпедії» в соціальних мережах через групу дописувачів у Фейсбуці, яку він створив та адміністрував. Він також виступив з ідеєю проведення «Вікіфлешмобу», запросивши в певний день якомога більшу кількість українців написати нові статті до «Вікіпедії». На жаль, ця ідея була реа-лізована лише після смерті Ігоря — «Вікіфлешмоб» відбувся 27 квітня 2014-го і був присвячений його пам’яті: Ігор був убитий 20 лютого цього року під час протистояння на вулиці Інститутській у Києві.

Довідково. «Вікіпедія» — вільна онлайн енциклопедія, яку може редагувати кожна людина, що має доступ до інтернету. Українська «Вікіпедія» є найбільшою україномовною енциклопедією, і в ній наразі нараховується близько 520 тисяч статей та близько 1900 користувачів, які протягом останнього місяця зробили щонайменше одне редагування.

Фонд «Вікімедіа» — неурядова американська орга-нізація, яка займається технічною підтримкою 12 вікі-проектів, найвідомішим з яких є «Вікіпедія», а також їх популяризацією і розвитком спільнот дописувачів у всьому світі.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net