Переглядів: 787

Чутки – частина інформвійни

З оголошенням третьої хвилі мобілізації в Одеській області почали активно розпускатися різного роду чутки. Дійшло до абсурду: в Інтернеті з’являються «калаші» про те, як Нацгвардія забирає на війну «невинних» кішечок, собачок... Втім, люди справді налякані, адже ведуться розмови, що молодих хлопців забирають служити, відловлюючи їх навіть у маршрутках, потягах, або що забирають на війну чоловіків переважно з сільської місцевості тощо.

У четвер на ці та інші запитання журналістів у Кризовому медіа-центрі відповідали начальник відділу по роботі з особовим складом та громадськістю Одеського обласного військкомату Владислав Мусейко і помічник військового комісара з правової роботи Олег Обухів.

Нещодавно керівник одного з районів області поцікавився, чи правда, що лише з цього району на війну заберуть п’ять тисяч осіб? Владислав Мусейко підкреслює: такого роду інформація — винятково чутки. Інша справа — хто і з якою метою їх розпускає? Наразі існує план мобілізації, який виконується за рахунок тих, хто має досвід служби в армії або у воєнних діях. Тобто, за словами Владислава Мусейка, в зону АТО відбираються переважно професіонали. Але не всі мобілізовані відправляються воювати. Багато з них служать у різних частинах на мирних територіях України, в тому числі і в Одесі.

Не підтвердили військові інформацію про те, нібито офіційна статистика значно зменшує число загиблих захисників у зоні АТО. Спростували й чутки про те, що загиблим під час бойових дій у висновку про смерть пишуть зовсім інші причини, наприклад, суїцид.

«З моменту початку АТО в Одеській області поховали дев’ятеро військовослужбовців, — зазначив Влади-слав Мусейко. — Це представники Збройних сил України, Нацгвардії та Державної прикордонної служби.

Загалом, жодну із чуток військові не підтвердили. Скажімо і про те, що самі працівники комісаріатів часто підривають військовий дух наших солдатів антиукраїнською пропагандою. Владислав Мусейко наголосив: ці чутки — частина інформаційної війни. Є люди, яким вигідно, аби ширилися ці чутки. Головна їх мета — підірвати довіру до армії та дестабілізувати ситуацію в нашому регіоні.

Інна ЯКИМЕНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net