Переглядів: 751

«У наших солдатів – ні страху, ні ненависті»

29 липня із зони АТО повернувся волонтер Юліан Рей, який на своєму авто доставляв нашій армії продукти харчування. Приїхавши до Одеси, він розповів, що бачив у зоні бойових дій.

Донецька область сьогодні виглядає досить похмуро: знищена інфраструктура, підірвані мости, пусті дороги, відсутність люду...

«Побачили пожежну машину і купу людей. Подумали: пожежа. Кинулися допомагати. А нам кажуть: то воду привезли…» — описує життя на Донбасі волонтер.

«Дороги знищуються цілеспрямовано, руйнуються мости, лінії електропередач. Ми зрозуміли, що це роблять не місцеві, а прийшлі люди, найманці. Ніхто не руйнуватиме власний дім», — поділився висновками Юліан Рей. А ось над людьми знущаються якраз місцеві. «Жорстокість проявляють слабкі люди, як правило, тамтешні маргінали, — висловив свої міркування волонтер. — Це ті, хто, нічого не добившись у житті, роками накопичував гнів. А їм раптом дали зброю, раптом усе стало дозволено…»

Що стосується реакції місцевого населення на українську армію, вона, за словами Юліана, різна. Більшість розуміє, що українська армія несе їм порядок і нормальну роботу державних інституцій, але є й такі, хто, користуючись ситуацією, просто набиває кишені, не задумується про майбутнє. «Жінки заробляють гроші, виходячи на мітинги, діти, катаючись на велосипедах і мопедах, заробляють, повідомляючи бойовикам, де розташовані українські війська. Власники автомобілів за 5000 гривень возять бойовиків з Ростова», — розповів він.

На своєму шляху волонтери кілька разів зустріли бойовиків. Але ті поводилися досить ввічливо. На думку Юліана, вони уже «загнані». Тому треба дати їм можливість роззброїтися, залишити нашу державу чи відбути покарання за скоєне.

Щодо місцевого населення, то з ним, на думку волонтера, потрібно проводити ідеологічну роботу, й знадобиться чимало часу, щоб пробудити у людей справжній патріотизм. Але це неодмінно станеться. «Нема голосу Донбасу, нема голосу Франківщини — є голос України, ми всі одна країна», — висловив упевненість у майбутньому держави Юліан Рей.

Відвідали волонтери місця дислокації нашої армії. Жоден солдат, каже Юліан, не має в очах ні страху, ні ненависті. Вони нікому не мстять, не збираються вдаватися до жорстокості. Вони просто виконують свій обов’язок — захищають цілісність держави.

Серед проблемних питань — техобслуговування транспорту. «Потрібні волонтери — фахівці з обслуговування техніки на обладнаній машині, які оперативно допомагали б військовим», — розповів Юліан Рей. За його спостереженням, з-поміж військових формувань, які беруть участь в АТО, найгірше оснащені бійці внутрішніх військ. А це ж 19-річні хлопці-строковики. Їм потрібна допомога. Там, на передовій, бракує найнеобхіднішого. Шкарпетки, труси, дитяча присипка... Цього разу солдати були щасливі від простого шоколаду і «Мівіни»…

За прогнозом волонтера, наших захисників очікує попереду так званий «донецький синдром», на кшталт «афганського». А тому підтримка суспільства їм знадобиться і після закінчення бойових дій. До того ж, вважає Юліан Рей, влада зобов’язана провести швидкі й ефективні реформи в державі. Адже хлопці ризикують життям, гинуть від рук сепаратистів і за те, щоб наша держава змінилася на краще.

Інна ЯКИМЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net