Переглядів: 1195

Про «Ібіцу», Ківалова і фонди

Недільного вечора 3 серпня в Аркадії сталося зіткнення між співробітниками спецбаталь-йону МВС та учасниками акції протесту проти концерту співачки Ані Лорак у клубі «Ібіца».

Активісти ВО «Свобода», «Правого сектору», а також представники патріотично налаштованої громадськості вимагали від організаторів шоу скасувати виступ артистки. Кількість силовиків, які охороняли «Ібіцу», значно перевищувала кількість протестувальників. Почалася бійка. Правоохоронці застосували силу. Є постраждалі — як з одного, так і з іншого боку конфлікту. Кілька людей були затримані.

«Почуття людей зрозумілі. Але потрібно діяти тільки в рамках закону». Таку спільну думку висловили на прес-конференції, присвяченій подіям 3 серпня біля нічного клубу «Ібіца», голова одеської облдержадміністрації Ігор Палиця та начальник обласного управління МВС Іван Катеринчук.

І Палиця, і Катеринчук підкреслили, що вони негативно ставляться до артистів, які підтримують агресивні дії Росії щодо України або не висловилися проти них. «У цьому можна побачити не тільки відсутність патріотизму, але і просто злочинну недбалість у справі досягнення якихось фінансових результатів та зростання кар’єри. Мені дуже не подобається позиція Ані Лорак, продемонстрована тим, що вона отримувала призи в Москві й ігнорувала звернення української громадськості з приводу всіх цих подій», — сказав Ігор Палиця. Своєю чергою Іван Катеринчук зазначив, що він також не згоден з тим, щоб такі люди, як Лорак, виступали в Україні, однак своє ставлення потрібно виявляти мирним і цивілізованим шляхом, який би підтверджував, що Україна — цивілізована європейська держава, а не влаштовувати бійки.

На думку Ігоря Палиці, бійка з міліцією була спровокована десятком радикалів, і він дуже шкодує, що в цю ситуацію виявилися втягнутими представники «Правого сектору» та «Свободи». «Краще б ті, хто фізично сильний і має моральну й духовну потребу брати участь у захисті Батьківщини, вступали до війська, добровольчі батальйони або волонтерські організації», — наголосив він.

Торкаючись безпосередньо дій міліції ввечері 3 серпня біля «Ібіци», Іван Катеринчук визнав, що деякі правоохоронці явно перевищили застосування сили. Продемонструвавши відеозапис того, що відбувалося, він вказав на чотирьох міліціонерів, які били гумовими кийками лежачого, і пообі-цяв, що ці люди будуть звільнені. Водночас, покарання буде застосоване і до активістів, які спровокували бійку. У даний момент відкрито два кримінальні провадження — «Хуліганство, вчинене групою осіб» та «Навмисне заподіяння працівникові правоохоронних органів тілесних

ушкоджень», слідство встановлює винних. Відповідаючи на питання про те, чи будуть покарані ті міліціонери, які, за твердженням учасників акції, виголошували на їхню адресу антиукраїнські гасла, Іван Катеринчук відповів, що у разі доведення цього факту, ті міліціонери також будуть звільнені.

Загалом же, на думку обласного управління МВС, сьогоднішня міліція потребує реформування, вона є пострадянською, із застарілими оцінками роботи і матеріально-технічним забезпеченням: «Модернізація потрібна. Я впевнений, що буде більше порядку і закону, якщо структури всередині міліції будуть підпорядковуватися різним відомствам, а не одній людині. Потрібно створювати муніципальну міліцію, але щоб це зробити, необхідно переглянути формування державного та місцевих бюджетів».

А ще, особливо підкреслив Іван Катеринчук, по суті, нема соціального захисту міліціонерів. Працівник правоохоронних органів, на його думку, повинен виконувати свою роботу в рамках контракту, де прописаний вичерпний перелік того, за що його можна звільнити. Щоб не повторювалася ситуація, коли зміна міністра обов’язково призводить до зміни всіх обласних начальників, незалежно від якості їх роботи. Також у правоохоронця повинна бути відповідна зарплата. І, нарешті, вважає Іван Петрович, необхідно позбуватися існуючої у суспільстві неповаги до правоохоронців: «Якщо хтось думає, що працівник міліції повинен стояти і мовчати, коли його б’ють, плюють йому в обличчя і кидають у нього пісок, то ця думка помилкова». Іван Катеринчук визнав необхідність постійних зустрічей з пресою і пообіцяв найближчим часом визначити їх періодичність.

Крім тем, пов’язаних з подіями біля «Ібіци», на прес-конференції порушили і питання взаємовідносин голови облдержадміністрації Ігоря Палиці та народного депутата України Сергія Ківалова.

Якщо у когось щось вийшло вкрасти в попередні роки, або щось купити, або якимось нечесним чином придбати, обійшовши закони, — це справа прокуратури і міліції, однак, за словами Ігоря Палиці, щодо Ківалова — все серйозніше. Не добираючи слів, він назвав Ківалова «ворогом», за яким стоять «якісь антиукраїнські сили». На думку голови облдержадміністрації, Сергій Ківалов знав про події в Україні задовго до того, як вони почалися. Про це, мовляв, свідчить і його стаття в газеті «2000» від 7 лютого 2014 року. У ній він чітко описав ситуацію в країні, яка буде після 20 лютого. За оцінками Ківалова, Одеська область — це заслуга царської Росії та Радянського Союзу, а за 24 роки незалежності Україна тільки забрала все з Одеської області і зруйнувала все. Що скоро в Україні не буде ні армії, ні політики, ні самої країни. Що єдиний вихід для Одеської області — це повна автономія зі своїм лідером, своєю армією, самообороною, політикою та зовнішньоекономічними і зовнішньополітичними зв’язками. Ігор Палиця вважає, що цей факт необхідно ретельно розслідувати. «Це ворог, який не відомо на кого працює. І я буду воювати до кінця з паном Ківаловим, поки він не скаже, хто йому порадив написати в цю газету або що він мав на увазі», — підкреслив голова ОДА.

Ігор Палиця також заявив, що до нього зверталися проукраїнські активісти з ідеєю пікетувати об’єкти Сергія Ківалова, однак він «вберіг» його, не давши активістам цього зробити, оскільки «всі дії повинні бути в рамках правового поля». «І я не збираюся миритися, погоджуватися на фінансові пропозиції і так далі. Я не така людина», — наголосив очільник ОДА, додавши, що «одесити здивуються, дізнавшись, які об’єкти в Одесі належать Ківалову».

Ігор Палиця пояснив свою позицію і щодо так званого «губернаторського фонду». За його словами, благодійного фонду під такою назвою нема. Є різні фонди, які займаються збором коштів для надання допомоги армії, біженцям і т.п. Облдержадміністрація й особисто він у жодному фонді участі не беруть. Вся допомога, яку він надавав і надає, фінансується за рахунок його власних коштів, зокрема це стосується і придбання трикімнатної квартири в Білгороді-Дністровському для родини загиблого в АТО, і ніяк не пов’язана з жодним фондом. Тому всі розмови і спекуляції на цю тему, зауважив Ігор Петрович, є лише розмовами і спекуляціями.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net