Переглядів: 751

Верховенство не права, а насильства

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зазначає: розташування озброєних груп у найбільш населених зонах призводить до численних жертв серед цивільних, повідомляє Харківська правозахисна група.

Верховенства права більше не існує. Воно заміщене верховенством насильства. Рівень страху, залякування та сутичок на сході України збільшується. Із середини квітня, коли почалися бої, та станом на 26 липня понад 1000 людей було вбито, включаючи цивільне населення, військових та озброєні групи. Більше ніж 3440 осіб поранено. Як повідомляє «Громадський простір», такі дані озвучив голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Армен Арутюнян під час представлення четвертої доповіді цієї міжнародної місії.

У звіті йдеться про те, що професіоналізація озброєних груп (так званих «ДНР» та «ЛНР»), які ведуть бої на сході, стає очевидною. Їхні лідери, більшість яких — громадяни Росії, є тренованими та загартованими досвідом у конфліктах у Чечні та Придністров’ї.

Згідно з даними управління Верховного комісара ООН у справах біженців, в Україні вже нараховується 101617 внутрішньо переміщених осіб. За два тижні після написання цього звіту їх кількість збільшилася на 15 тисяч.

Також, за даними Моніторингової місії ООН, на території, що контролюється озброєними групами, під небезпекою перебуває свобода вираження. Адже озброєні групи продовжують викрадати, утримувати під вартою, піддавати тортурам і страчувати заручників з метою залякування та «ствердження своєї влади над населенням жорсткими й брутальними засобами».

Крім того, як заявив Армен Арутюнян, затягуються розслідування у справі масової загибелі людей на Євромайдані у лютому 2014 року та під час пожежі в одеському будинку профспілок.

Моніторингова місія ООН вимушена відзначити, що збільшуються залякування та дискримінація в Криму щодо українців, кримських татар, представників різних релігійних меншин та меншин загалом, активістів, які виступали проти «референдуму» 16 березня. Обмежується право на свободу асоціацій, мирних зібрань та свободу вираження. Через анексію Криму Росією більше 14 тисяч людей уже покинули півострів.

У звіті рекомендується уряду України вирішувати більш широкі системні проблеми, що постали перед країною і стосуються належного управління, верховенства права й дотримання прав людини. Це вимагає глибоких і вкрай необхідних реформ, особливо з огляду на те, що Україна прагне реалізувати свої устремління щодо ЄС і створити демократичне й плюралістичне суспільство.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net