Десять найпоширеніших мов
Населення Землі спілкується майже сімома тисячами мов. Проте лише кілька десятків з них мають офіційний статус у тих чи інших країнах і світове значення. Наприклад, в ООН є лише шість офіційних мов: англійська, арабська, іспанська, китайська, російська та французька.
Сьогодні ж «Укрінформ» пропонує топ-10 найпоширеніших мов світу. Головним критерієм для оцінки поширеності стала кількість людей, які вважають ту чи іншу мову рідною.
1. Китайська (рідна для 1213 мільйонів осіб).
Найпоширеніша мова у світі є офіційною у Китаї, Тайвані та Сингапурі. Нею складені 4,5 відсотка веб-сайтів мережі інтернет. У китайській мові 10 діалектичних груп, причому діалекти так різняться між собою, що жителям різних районів Китаю часом неможливо зрозуміти одне одного.
2. Англійська (рідна для 560 мільйонів осіб).
Англійська, одна з найпоширеніших мов світу, визнана офіційною у 59 країнах. Нею складені майже 57 відсотків веб-сайтів у всесвітній павутині. Цікаво, що близько 70 відсотків слів у мові — запозичені.
3. Іспанська (рідна для 329 мільйонів осіб).
Мова є офіційною в Іспанії, багатьох країнах Латинської Америки та Еквато-ріальній Гвінеї. Близько 4,5 відсотка веб-сайтів у мережі інтернет використовують іспанську мову.
4. Арабська (рідна для 221 мільйона осіб).
Мова має статус офіційної в Єгипті, Ізраїлі, Алжирі, Іраку, Лівії, Лівані, Кувейті, Йорданії, Ємені, Марокко, Сирії, Тунісі, Судані, Саудівській Аравії, Сомалі, Сенегалі та багатьох інших.
5. Гінді (рідна для 182 мільйонів осіб).
Ця древня мова є найпоширенішою на території Індії і закріплена у конституції країни як офіційна нарівні з 20 іншими мовами.
6. Бенгальська (рідна для 181 мільйона осіб).
Індоєвропейська мова, що зародилася у X—XII століттях, є офіційною у республіці Бангладеш та широко використовується на території Індії.
7. Португальська (рідна для 178 мільйонів осіб).
Поширенню рідної для населення маленької Португалії мови сприяла колонізація. Португальська — друга за популярністю мова у Латинській Америці. Вона є офіційною й у низці країн Африки, наприклад, у Мозамбіку та Анголі.
8. Російська (рідна для 144 мільйонів осіб).
Офіційна мова Російської Федерації. Її для спілкування використовують люди в 33 державах світу, в тому числі у семи із них мова має статус офіційної. 4,8 відсотка сайтів у мережі інтернет використовують російську мову.
9. Японська (рідна для 122 мільйонів осіб).
Незважаючи на те, що японська є офі-ційною мовою лише для однієї держави, вона використовується народностями 25 різних країн Азії. Значення японської мови збільшує і той факт, що Японія — четверта у світі держава за обсягом ВВП.
10. Німецька (рідна для 90,3 мільйона осіб).
Мова є офіційною в Німеччині, Швейцарії, Австрії, Ліхтенштейні, Люксембурзі та Бельгії. Німецька — друга за популярністю з-поміж мов мережі інтернет: нею оформлено 6,5% веб-сайтів.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206