Переглядів: 976

Правова допомога для переселенців

Люди втікають від війни. Наша область гостинно приймає тих, хто вимушений рятувати власне життя і родини від небезпеки. До нас прибувають сотні переселенців, які знаходять на одеській землі прихисток і співчуття.

Про державні документи, що регламентують порядок дій стосовно ситуації в країні та про законні права осіб, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та кровавих подій, спровокованих терористами на території Луганської та Донецької областей, а також про діяльність у цьому контексті фахівців головного управління юстиції в Одеській області йшлося на бри-фінгу начальника цього управління Костянтина Продіуса (на знімку).

Ці питання сьогодні є надзвичайно актуальні, зазначив Костянтин Продіус. До їх вирішення залучено місцеві органи виконавчої влади, які керуються прийнятим 15 квітня 2014 року законом «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Цей закон визначає статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, встановлює особливий правовий режим на цій території, визначає особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах цього режиму, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб.

Ще один закон, що регулює ці питання, — «Про правовий статус осіб, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та обставин, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції на території України». Він визначає порядок надання державної допомоги, захисту конституційних прав та законних інтересів осіб, які вимушено залишили місце проживання внаслідок тимчасової окупації Криму чи через дії сепаратистів на сході країни і переїхали до інших регіонів України. Щоправда, на цей закон, нещодавно ухвалений Верховною Радою, президент наклав вето, оскільки, на його думку, той «має скоріше декларативний характер і не вводить дієвих механізмів надання державної допомоги, захисту конституційних прав і законних інтересів вимушених мігрантів».

При головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області створено регіональний штаб, який координує надання організованої допомоги людям, що прибули з Криму та районів проведення АТО. До складу цього штабу увійшли і представники обласного управління юстиції.

Завдання юристів, за словами Костянтина Продіуса, — забезпечити надання безоплатної первинної правової допомоги переселенцям через мережу громадських приймалень, поширення через ЗМІ та со-ціальні мережі матеріалів щодо прав та обов’язків таких осіб, їх безпечного переміщення, шляхів розв’язання соціально-побутових проблем.

Щодо громадських приймалень, то вони діють при головному та 30 територіальних управліннях юстиції. Вони мають єдиний графік роботи — щовівторка та щочетверга з 10.00 до 16.00. Проте, запевнив Костянтин Продіус, у разі звернення осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, працівники громадських приймалень нададуть їм безоплатну первинну правову допомогу і в неприйомні дні та години.

Посадовець також сказав, що відповідно до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, за заявами громадян, які переселилися з тимчасово окупованої території, державну реєстрацію актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання здійснюють відділи державної реєстрації актів цивільного стану за місцем їх фактичного проживання, перебування.

Ще такий момент. У зв’язку із ситуацією, яка склалась на території Донецької та Луганської областей, з метою недопущення порушень законних прав та інтересів громадян України головне управління юстиції в Одеські області сприяє в реєстрації приватної нотаріальної діяльності осіб, які сьогодні є діючими приватними нотаріусами в зазначених областях та бажають припинити свою діяльність, оскільки з

об’єктивних причин (проведення АТО) не мають можливості належним чином це оформити.

У зв’язку з окупацією території АР Крим та Севастополя для сприяння реалізації бізнесом своїх прав та законних інтересів Міністерство юстиції видало наказ «Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб — підприємців». Цим наказом передбачено, що суб’єкти господарювання, які зареєстровані на території Криму, для зміни в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців відомостей про своє місцезнаходження/місце проживання на іншу адміністративно-територіальну одиницю України можуть звернутися до будь-якого державного реєстратора України поза межами АРК.

Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net