Щоб жити без страху
Настороженість і тривога не полишають одеситів після трагічних подій 2 травня. Громада ще не оговталася від трагедії, з болем згадуючи загиблих і покалічених у тому вогнищі розбрату, при цьому не ділячи їх за політичними переконаннями. Люди стають недовірливими. Бути пильними закликають їх і правоохоронці, які радять не відвідувати масових заходів та скупчень, приглядатися до незнайомих предметів, повідомляти про підозрілих осіб, які розмовляють з акцентом та погано орієнтуються в наших грошах...
Порядок денний 33-ї сесії обласної ради складався з кількох десятків питань, не всі з яких депутати змогли подужати. Через кілька годин роботи із 130 обранців у сесійній залі залишилося 85, що унеможливило процес голосування, тож голова облради Микола Тиндюк вимушений був призупиняти хід засідання, щоб ті зійшлися.
Щодо самого засідання, то про-йшло воно якось на підриві, якось втомлено-знервовано. В облраді тривають «внутріміграційні» процеси. Фракція Партії регіонів, донедавна найпотужніша, продовжує втрачати своїх прапороносців — з неї вийшли ще 11 осіб. Депутатська група «Єдність» (на чолі з Миколою Скориком) вирішила називатися депутатською групою Партії розвитку України. Також було оголошено про створення нової групи — «Одещина туристична», до якої ввійшли семеро осіб.
Чи не найголовнішим питанням порядку денного була інформація тимчасової комісії щодо здійснення депутатського контролю за ходом досудового розслідування злочинів, скоєних 2 травня в Одесі. Рівень напруги та страху в місті не знижується. Змінити стан справ, говорили депутати, допоможе
об’єктивне розслідування трагедії і справедливе покарання винних у загибелі людей. Слідство ведуть фахівці головного слідчого управ-ління МВС України, СБУ і Генеральної прокуратури. Задіяні майже 70 спеціалістів.
Депутати заслухали інформацію тимчасової комісії, яка здійснює депутатський контроль за розслідуванням подій 2 травня. З нею виступили голова депутатської комісії Григорій Єпур, начальник обласної міліції Іван Катеринчук та виконуючий обов’язки начальника СБУ в Одеській області Анатолій Чорний. Було озвучено чотири основні версії трагедії, а саме: дія екстремістських груп, які мали на меті скаламутити тихе життя одеситів, змова представників місцевої влади задля підриву авторитету київської влади, неконтрольовані дії фанатів за злочинної бездіяльності міліції, а також дії «радикально налаштованих осіб», які намагалися залякати прихильників федералізації.
Шістьох організаторів кривавої драми слідство вже встановило, однак імена заколотників стануть відомі під час судових засідань, не раніше липня-серпня.
Обговорюючи почуту інформацію, дехто з депутатів висловив сумнів щодо об’єктивності розслідування.
Голова облдержадміністрації Ігор Палиця, який взяв участь у роботі сесії, схвально висловився за те, що депутати взяли під свій контроль хід розслідування, адже без цього донести правду до людей буде дуже важко. А вона, ця правда, надзвичайно потрібна громаді.
Потім депутати повернулися до справ життєдіяльності Одещини. Так, було внесено зміни до кількох обласних програм, зокрема регіональної програми збереження та відновлення водних ресурсів у басейні Куяльницького лиману на 2012—2016 роки; програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Одеській області на 2012—2015 роки; скориговано обласний бюджет на 2014-й.
Питання про передачу кількох сотень об’єктів на баланс міста, а також кількох кадрових призначень відклали на потім.
Наступного разу депутати за-планували зібратися аж у вересні.
Яна СТАСІНА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206