Переглядів: 749

З натхненням, з вірою у власні сили

Кожне засідання жіночого клубу «Натхнення», ініційоване громадським рухом «Віра, Надія, Любов» (його очолює Тетяна Семикоп), своїм позитивом зацікавлює людей, різних за професією, соціальним статусом, уподобаннями. На порядку денному засідань, як правило, стоять як серйозні розмови на якусь важливу тему, так і миле спілкування за чашкою чаю з печивом. Клуб збирає тих, хто цікавий одне одному, небайдужий і неодмінно налаштований на краще.

Цього разу до спілкування були запрошені жінки — лідерки Одещини — керівники громадських організацій та найактивніші їх члени. Засідання клубу, яке пройшло у Горіховій вітальні Будинку вчених, завдяки тематичній насиченості злетіло, як одна мить.

Йшлося, зокрема, про те, що на сучасному етапі розбудови громадянського суспільства для України є цінним досвід тих держав, які цей шлях уже пройшли, а відтак і за-прошення до участі у міжнародних заходах, де можна взяти за зразок діяльність випробуваних часом і результатами моделі суспільного облаштування.

Нещодавно активістка громадського руху «Віра, Надія, Любов» Христина Підгурська (на знімку) взяла участь у польсько-українській програмі підтримки жінок-лідерок. Дівчина розповіла присутнім на засіданні про візит до сусідньої країни, про спілкування з польськими жінками, які досягли чималих успіхів у політичному і громадському житті й охоче ділилися контактами для налагодження подальшої співпраці з українськими колегами. Христина, зокрема, зазначила, що у Польщі діє квота на просування жінок до органів самоврядування. Це — вимога європейської співдружності й потреба самого суспільства, яке давно відірвалося від колишніх устоїв і рушило далеко вперед у своїх поглядах і намірах. Утім, не лише політикою живе просунуте польське жіноцтво. Збереження традицій виготовлення предметів ужиткового мистецтва, фольклорної спадщини, оригінальних кулінарних рецептів, ремесел… Ось чим, окрім усього, зайнята польська жіноча спільнота.

Усе це не чуже і нам. Маємо власний досвід, який також цікавий і може стати корисним для когось. Згадайте бодай щорічний фестиваль біляївських вертут, у якого є всі шанси вийти на всеукраїнський, а то й на міжнародний рівень. А як ми навчилися проводити бессарабські ярмарки, котрі з кожним роком стають яскравішими та популярнішими! А які у нас неперевершені ткалі і в’язальниці, лялькарі, гончарі!.. А що вже й  казати про родинні співучо-інструментальні ансамблі, яких не бракує в кожному районі нашої області, про фестивалі народної творчості!.. І в таких, на перший погляд, здавалося б, звичних речах — наша унікальність, наша туристична принада для світу, а заодно, а може, й насамперед, — джерело натхнення для молоді, для малечі, яким переймати наші таланти та вміння.

Зрозуміло, що на все потрібні гроші, але вони, як правило, йдуть за чітко визначеним і позитивно налаштованим задумом. Тим більше, що сьогодні можна сподіватися на бюджетне фінансування, на підтримку різних фондів, у тому числі й іноземних. До речі, в Польщі, як розповіла Христина Підгурська, успішно діє інститут спонсорства: один відсоток від суми податків переказується на розвиток громадянського суспільства. Громадський сектор розраховує на цей відсоток, тож, зрозуміло, конкуренція на отримання соціального замовлення — дуже серйозна. Перемагають найсильніші проекти, соціально значущі.

Ми також набуваємо досвіду

отримання бюджетного фінансування на реалізацію проектів соціального замовлення. Вже кілька років така програма реалізується й на рівні Одеської області.

Під час засідання клубу активістки громадського руху «Віра, Надія, Любов» підтримали ініціативу Асоціації жіночих організацій Одещини щодо проведення обласної конференції, присвяченої здоров’ю родини. Голова правління асоціації Світлана Дигуляр детально розповіла, задля чого скликається такий масштабний захід і яких результатів очікується досягти за підсумками його проведення.

Не менш важливим результатом засідання жіночого клубу «Натхнення», виваженим кроком до співпраці двох чи не найавторитетніших сус-пільних організацій нашого краю — громадського руху «Віра, Надія, Любов» та Асоціації жіночих орга-нізацій Одеської області (маю на увазі кількість проведених ними заходів і користь від них для громади) — стало рішення про створення мережі жіночих та ВІЛ-сервісних орга-нізацій, яка не матиме статусу юридичної особи, але увійде до складу координаційної ради при облдерж-адміністрації. Така тісна взаємодія, на думку ініціаторів, сприятиме забезпеченню партнерських стосунків, координації дій профілактичного характеру щодо поширення інфекційних захворювань з урахуванням ґендерного компоненту.

А потреба в такій єдності дій значна. Згідно з медичною статистикою, частка жінок серед усіх дорослих, яким встановлено діагноз ВІЛ-інфекція, збільшилася із 38,2% у 2001 році до 45,5% у 2011-у,що свідчить про фемінізацію епідемії, котра дедалі більше поглинає жіноче населення, в тому числі й нашої області. Робота щодо попередження ВІЛ-інфікування не може бути зведена лише до медичних аспектів, тож участь у ній особливо жіночих громадських організацій, які стоять найближче до людей на місцях, є надзвичайно важливою.

Учасниці засідання жіночого клубу щиро пораділи гарному сюрпризу від організаторів, які завбачливо замовили екскурсію залами Будинку вчених. Колективне фото на згадку — також мила приємність, яку учасницям клубу «Натхнення» подарували його організатори.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net