На вас, лейтенанти, надія
Запросив мене давній знайомий (не один рік прослужили в одному із закордонних округів) на випуск до свого сина, і не куди-небудь, а до єдиного вищого військового навчального закладу в Одесі. Черговий випуск молодих лейтенантів у Військовій академії припав на період неоголошеної війни Ро-сійської Федерації проти нашої держави України. Незаконна анексія Криму, сепаратистська колотнеча на Сході і Півдні України вносили до святкової події певну частку тривожності. Складні почуття витали над стройовим плацом молодого військового вишу.
Цього разу, як було видно по морській формі, до когорти випускників Військової академії — тиловиків, десантників, розвідників — долучилися понад 20 молодих «морських вовків». Як відомо, це військові моряки із тих героїв Військово-морської академії ім. П.С. Нахімова (Нахимовський — таке справжнє прізвище цього українця), які не купилися на вищу, порівняно з українською, зарплатню військовослужбовця в російській армії, а залишилися вірними українському народові і даній йому, народові, Присязі. Це ті курсанти-нахімовці, які на плацу своєї Військово-морської академії у Севастополі після окупації Криму всупереч російському гімну виконали Гімн України.
На фасаді центрального навчального корпусу висіло число «143», що, мабуть, означало 143-й випуск Військової академії (насправді, як всім одеситам відомо, академія створена 2011 року, — вочевидь, цей випуск лише третій). Невже і в період війни з російськими окупантами, що прагнуть відновити імперію — «СССР», ми повинні пишатися військово-навчальними «папє-рєднікамі» сучасного українського військового вишу?
І кадетське та юнкерське училища московської імперії, і військові училища кривавої «красної армії» в Одесі служили зміцненню окупа-ційних режимів на нашій українській землі. А до того ж зі стендів, які ми бачили біля центрального входу на територію Військової академії, лупали на святкове дійство вузькими азійськими очицями московські царі, що упокорювали наше славне козацтво, «визволителі» «совітського періоду» нашої окупації, з фасаду ж центрального навчального корпусу — червоні генерали Малиновський та Черняховський, а також увічнений на постаменті по груди московський князь Романов Костянтин.
Невже керівництву академії не зрозуміло, що все це є символами окупації нашої української землі та нашого народу, його поневолення та знищення? Це підтверджують численні історичні факти.
У 1933 році одне із тисяч сіл в Україні, що повстали проти тре-тього плану хлібозаготівлі, щоб не вимирати від штучного голоду, було оточене більшовицькими військами і старший артилерійський начальник у чині майора дав команду розстріляти селянські хати з гармат прямою наводкою. Після такого придушення повстання усіх уцілілих чоловіків та підлітків вивели і більше їх ніхто ніколи не бачив. А масовий розстріл офіцерів польської армії (близько 22 тисяч) у 1939 році в Катині, Харкові, Старобільську та інших місцях? Переможці Польщі — сталінський та гітлерівський режими — провели спільні військові паради у Бресті, Перемишлі та інших містах, спільну таємну нараду офі-церів НКВС та гестапо за участю Л. Берії. У Другій світовій війні кількість загиблих з боку Совітського Союзу свідчить не лише про кровопролитний характер боїв, а й про ставлення до своїх воїнів Ставки Сталіна, бо Жуков та його генерали воювали не вмінням, а масою кинутих у бій людей. Після звільнення території України за наказом Сталіна всіх призваних до армії майже без підготовки кидали у бій, як гарматне м’ясо. Мобі-лізованих на окупованих терито-ріях людей фронтовики охрестили «одноразовими солдатами», «чорною піхотою», а також «чорносвиточниками», оскільки до бою вони йшли у звичайному цивільному одязі та майже беззбройними. Втрати цієї «чорної піхоти» (до речі, ніде не зареєстрованої) були жахливими — до 90% убитими. А позаду йшли бійці «красної армії» з червоним прапором, кулеметами та автоматами, щоб новобранці, не дай, Боже, не побігли назад. І оцим ми маємо пишатися?
Я дивувався: чи можна на цих московських та совітських періодах історії виховувати патріотів України? Були ж у нашій історії славні військові формування українського народу — дружини та рать руських князів, легіон Січових стрільців, армія УНР, Українська Галицька армія, Українська Повстанська армія. В Одесі діяли видатні українські воєначальники національно-визвольної революції 1917—1920 років генерал М.В. Омелянович-Павленко — начальник 2-ої школи прапорщиків у 1917-у, полковники В.Ю. Змієнко та І.М. Луценко...
Багато гарних напутніх слів почули військові випускники на свою адресу. Деякі промови, зокрема від представників місцевої влади, звучали фальшиво, в них жодного разу навіть не згадувалося святе для кожного українця слово «Україна». Україноненависники, а більшість із них залишилася в Одесі у владних кріслах, навчилися ретельно маскувати свої справжні наміри та думки. Вчителями у них були, звісно ж, московити, принцип у яких такий: говори одне, а роби, що тобі вигідно.
Особливим дисонансом, як на мене, прозвучала промова священнослужителя Української православної церкви Московського патріархату російською мовою. Подумав собі: хіба може московський піп поблагословити (та яке він має право благословляти?) офіцерів української армії на службу в ім’я України, коли його найвищий начальник Гундяєв (Кіріл) у Москві благословляє «російське воїнство», що захопило Крим і воює у Донецькій та Луганській областях, як «миротворців» у поході на Україну?
Незважаючи на всі ці прикрощі, радісно на душі було від того, що наша держава спромоглася здійснити у неймовірно важких умовах ще один повноцінний випуск молодого офіцерського поповнення для лав Збройних сил України. Є велика надія, що серед них буде невеликий відсоток тих, хто розі-рве контракт і піде на «цивілку», а ще менше — зрадників. Ще є велика надія, що молодих лейтенантів не зразу кинуть на передову, у пекло АТО, точніше — у жорна жорстокої війни російських найманців проти українців, а дадуть можливість хоча б деякий час освоїтися на офіцерських посадах.
Водночас і сум щемив душу — чи всі з молодих лейтенантів залишаться живими, а чи каліками, адже йде війна. У такий складний час випало і нам, і їм, молодим офіцерам, жити і служити нашій рідній неньці Україні — це буремний час революцій, відстоювання незалежності та територіальної цілісності нашої Вітчизни. І хочеться молодим лейтенантам славної української армії від щирого серця побажати: дай вам, Боже, козацького здоров’я, офіцерського щастя, вірних побратимів та мудрих командирів, а молодим офіцерам Військово-морських сил України — ще й сім футів під кілем!
Іван ПОДІЛЬСЬКИЙ.
![Чорноморські новини](/_f/fb-img.jpg)
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206