«Продовж свій день з нами!»
Для студентів Одеси з’явилася нова пропозиція добре та з користю провести вільний час: на базі четвертого гуртожитку ОНУ ім. І. І. Мечникова відкрився проект для молоді під назвою «Prodlёnka».
«Prodlёnka» — це новий формат студентського простору в Одесі, місце без алкоголю і ситної кухні», — так пишуть про себе творці проекту. Його мета — розширити кругозір та відкрити можливості для нових знайомств.
Про новий проект розповіла його керівник Ольга Самойленко. Оля — випускниця економіко-правового факультету ОНУ, зараз працює в адміністрації морського порту і разом зі своєю командою доклала максимум зусиль для реалізації нової ідеї.
— Олю, розкажи, що таке «Prodlёnka» і яка її мета?
— «Prodlёnka» — це вільний простір для студентів з комфортною атмосферою для розвитку, навчання і відпочинку. В основі «Prodlёnkи» — сильна ідея. Безумовно, будь-яка ідея працюватиме тільки тоді, коли вона відповідає якійсь конкретній і нагальній потребі. Ми подумали, що студенти, особливо на перших курсах університету, ще недостатньо знайомі один з одним і проводять не так багато часу разом. З іншого боку, всім відомі умови проживання в гуртожитку: на одного спраглого до знань — 10 охочих послухати гучну музику, провести час зі своєю симпатією, обговорити гарячі університетські новини. І все це — на 12 квадратних метрах. З огляду на це, ми вирішили створити таке місце, куди кожен, хто потребує особистого простору, може прийти і позайматися, почитати цікаву книжку, прослухати актуальний майстер-клас, розширити коло спілкування, і все це — в колі однодумців. Слоган «Prodlёnkи» — «Продовж свій день з нами!». Але це не просто слова, співзвучні з назвою простору. Ми продовжуємо ті самі прекрасні відчуття, які наповнюють студентський час. Усі згадують студентські роки як найяскравіші і найтепліші. То чому не затримати ці прекрасні миті в часі?
— Кому прийшла ідея створити такий проект? У вас велика команда?
— Наша команда — це учасники освітнього проекту «Advance», 18 хлопців та дівчат, які горять бажанням змінити світ на краще. Програма «Advance» навчає сучасним навичкам управління, а також дає можливість відразу ж застосувати ці навички в житті. У нас було безліч ідей і думок, яким же має бути наш проект. Наша цільова група — студенти. Впевнена, що це було правильне рішення, адже, допомагаючи студентам, ми створюємо фундамент для нашого спільного майбутнього. Творці «Prodlёnkи» дуже різні: від менеджерів до художників, від викладачів до юристів і, звичайно ж, студенти. Існувала ймовірність того, що ці відмінності будуть ускладнювати роботу над проектом. Але вийшло зовсім навпаки. Сильна ідея згуртувала нас і зробила справжньою командою.
— Якими проектами, крім цього, ви ще займаєтеся?
— «Prodlёnkа» — наш перший проект. Будемо раді, якщо цю ідею підхоплять ініціативні хлопці та дівчата, і вона житиме не тільки в стінах університетів України, а, може, навіть і світу!
— Колишній студентський читальний зал дуже змінився: зникли старі крісла, столи, з’явилися нові меблі та яскраві кольори. Хто придумував дизайн?
— Це заслуга чудового художника Ірини Гусюк. Вона та її студенти із «Греківки» розробили дизайн, провели розрахунки необхідних матеріалів і складових частин меблів, а також створили авторський розпис у стінах простору. Це — предмет нашої великої гордості.
— Чому для реалізації свого задуму ви вибрали саме гуртожиток №4?
— Четвертий гуртожиток запропонувала адміністрація університету. Колишня «читалка» була таким собі індикатором потреби студентів учитися. Ми припустили, що саме в 4-у гуртожитку простір буде особливо актуальним, і тому зупинили свій вибір на цьому місці.
— На які кошти ви здійснили ремонт приміщення? Я читала, що хлопці та дівчата допомагали, чим могли, хтось шафу подарував, хтось роутер...
— «Prodlёnkа» створювалася силами всіх небайдужих: студентів, викладачів нашої програми, викладачів університету, а також інших людей, які хотіли зробити внесок у розвиток молоді. Ми самостійно займалися складанням майже всіх меблів. Тепер в «Prodlёnці» — ще більше нашої душі і старань.
— Яким чином зможуть отримати доступ до «Prodlёnkи» студенти, які не живуть у гуртожитку, адже на чатах — вахтер і пропускна система?
— «Prodlёnkу» може відвідувати будь-який студент з будь-якого університету. Щодо майстер-класів, то їх можуть відвідувати всі зацікавлені — варто лише взяти з собою документ, що засвідчує особу, а також нашу членську карту. Цю карту можна отримати при першому відвідуванні майстер-класу і використовувати надалі. Про все домовлено з адміністрацією університету, тож щодо пропускної системи турбуватися не варто.
— Чи потрібно платити за час, проведений у стінах нового простору?
— Час, проведений тут, безкоштовний. Залишається лише провести його з максимальною користю.
— В «Prodlёnці» дві зони: для роботи і для відпочинку. Яким чином ви їх поєднуєте? Чи не заважатимуть ті, хто прийшов відпочити, тим хто прагне зосередитися на навчанні?
— Приміщення одне, але завдяки функціональному дизайну воно буде розділене на дві зони — загальну і для індивідуальної роботи. Загальна зона буде адаптована під проведення майстер-класів, а також у ній можна буде чудово провести час — пограти в ігри, подивитися хороше кіно і т. д. Простір функціонуватиме за заздалегідь складеною програмою, в якій майстер-класам, кіновечорам та іграм буде визначено свій час. Програма буде публічною. Завдяки цьому той, хто захоче позайматися, точно знатиме, в який час це буде максимально ефективно, комфортно.
— Використання принтера, сканера та іншої канцелярії буде платним?
— Користування канцелярією — безкоштовне. Що ж до техніки — навантаження передбачається немаленьке, тому будемо раді, якщо кожен захопить із собою необхідну йому кількість паперу і залишить символічний внесок для розвитку друкарської справи.
— Щоб реалізувати свій проект, ви, напевно, зверталися до коменданта гуртожитку. Як вона відреагувала на вашу пропозицію?
— Рішення про можливість реа-лізації проекту приймала адміністрація університету, зокрема ректор Ігор Миколайович Коваль. Комендант гуртожитку Тетяна Володимирівна Чех також сприяла реалізації цього проекту. Користуючись нагодою, хочу від імені команди подякувати всім представникам ОНУ, хто повірив у нашу ідею, пішов назустріч і допоміг зробити «Prodlёnkу» такою, якою її задумали творці. Для нас це справді важливо.
— Які майстер-класи та заходи ви проводите вечорами?
— Це, зокрема, тематичні тижні — мистецтва, кіно... Вони будуть наповнені відповідними лекціями, фільмами, семінарами. Ми також запрошуємо всіх, хто може виступити з цікавою темою, поділитися накопиченим досвідом і знаннями.
Тож приходьте, ми на вас чекаємо!
— Дуже дякую за запрошення!
У нового проекту щільний графік: щодня проводяться майстер-класи з різних тем. Всі вони спрямовані на розвиток особистості та її становлення, а також на налаго-дження теплих стосунків між людьми. Наступного тижня, наприклад, відбудеться майстер-клас з ораторського мистецтва та перегляд художнього фільму «Розлучення Надера і Сімін» спільно з представниками Іранського культурного центру.
Хотілося б побажати успіхів цим хлопцям та дівчатам і цьому проекту, а також, щоб стіни «Prodlёnkи» завжди радо приймали безліч гостей! «Prodlёnkа» чекає за адресою: вулиця Довженка, 5. Вона відкрита для всіх бажаючих, потрібно тільки взяти документ, що засвідчує особу. Розклад заходів можна взнати в офіційній групі проекту в соціальній мережі Вконтакте (www.vk.com/advance.prodlenka).
Дарія ПОЛЯКОВА,
студентка ОНУ ім. І.І. Мечникова.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206