Переглядів: 740

Поговорили. Порозумілися?

У понеділок в облдержадміністрації відбулася майже тригодинна зустріч керівників області та міста з громадськими активістами. Її ініціював голова ОДА Ігор Палиця для обговорення питань, які найбільше хвилюють людей: вільний доступ на пляжі, проблеми Куяльника та інше.

Зібралося десь з півсотні активістів. Разом з Ігорем Палицею на зустріч прийшов міський голова Геннадій Труханов. Обидва висловили готовність навести порядок в Одесі, зокрема зупинити незаконне будівництво в прибережній зоні і по всьому місту. «Ми пішки про-йшли кожен пляж, парк Шевченка та навколо стадіону «Чорноморець», де нічого не зроблено, повний безлад, ліс в центрі міста! Ми все робитимемо. Беззаконня не можна побороти беззаконням. Всі документи, видані незаконно, будуть оскаржені в прокуратурі. Ми повинні відновити закон», — підкреслив Ігор Палиця.

Водночас, посадовці закликали одеситів не виходити на акції та протести, тим більше в масках і зі зброєю, не порушувати закон. Адже, мовляв, провокатори тільки й чекають, щоб скористатися ситуацією, а ввечері це «покажуть на російських каналах».

На такі зауваження представники громадськості буквально вибухали емоціями, адже, казали, проблеми, які вони порушують, не вирішуються десятиліттями. Більше того — загострюються. Як-от незаконне будівництво на пляжах, яке лише набирає обертів — ніхто цьому не перешкоджає і винних не шукає. На що Геннадій Труханов зреагував, мовляв, масові вуличні акції формують негативний імідж Одеси та відлякують туристів. А ще він гостро розкритикував деяких одеських підприємців. Зокрема, розповів про свою бесіду з Русланом Тарпаном, під час якої зажадав «припинити підпали в Будинку Русова». У свою чергу, голова обладміністрації розповів про підряд на будівництво нового корпусу дитячої обласної лікарні, який також отримала фірма Руслана Тарпана. Після поїздки на об’єкт та бесіди з владою підприємець перерахував витрати, і сума підряду з 390 скоротилася до 125 мільйонів гривень.

Громадський діяч Ірина Вихристюк, яка була присутня на зустрічі, нагадала, що голова ОДА «володіє» ще й областю. А там теж чимало проблем. Зокрема, на курорті «Лебедівка» у Татарбунарському районі ведеться вже друга незаконна будова. І, звісно ж, цьому ніхто не перешко-джає.

Торкнулися громадські діячі й питань порятунку Куяльника. Еколог Іван Русев вкотре підкреслив, що водойму навмисно вбивають. Розв’язання проблеми багато років упирається в бюрократичну тяганину, недофінансування тощо. Ігор Палиця запевнив, що готовий зайнятися вирішенням цього питання. 19 червня планується виїзна нарада з питань реалізації Регіональної програми збереження та відновлення водних ресурсів у басейні Куяльницького лиману на 2012—2016 роки під головуванням Ігоря Палиці.

Серед інших питань, що порушувалися під час зустрічі, — ліфтове господарство Одеси. У критичній ситуації з ліфтами Геннадій Труханов звинуватив екс-голову ОДА Володимира Немировського, якому, за словами мера, належить «Одесліфт». А ще Геннадій Труханов додав, що в реанімацію підйомників сьогодні потрібно вкласти 240 млн грн, тоді як у бюджеті на це є тільки 10 мільйонів.

Йшлося і про трамвай № 5. Одесу «зареконструювали» вже так, що цей популярний маршрут залишився без розворотного кільця. За словами міського голови, планується зберегти трамвайне полотно, але при цьому перевести маршрут по вулиці Генуезькій на одноколійний режим руху з подальшим розширенням проїжджої частини до чотирьох смуг.

А ще в результаті зустрічі міський голова прийняв пропозицію журналіста Леоніда Штекеля і громадських діячів щодо створення комісії (громадської приймальні) задля організації взаємодії місцевої влади та активістів. Її робота, за словами Геннадія Труханова, почалася того ж дня. Спільними зусиллями, запевняли чиновники, відтепер будуть вирішуватися питання щодо незаконної забудови узбережжя, продажу санаторіїв та баз відпочинку, доступного входу на пляжі та інші проблеми, які турбують громаду.

Інна ЯКИМЕНКО

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua