Переглядів: 923

«Зупиніть війну!»

16 червня біля генерального консульства Російської Федерації в Одесі пройшов мітинг протесту, організований активістами Євромайдану.

/_f/2014/047.jpg Учасники акції виступали проти російської агресії щодо України і провели збір підписів під зверненням до в.о. генерального консула Росії в Одесі Валерія Шибеко, в якому вимагали припинити підтримку терористів, а також щоб прапор РФ — «знак окупанта» — був знятий з дипломатичної місії (текст заяви див. нижче). Вони принесли з собою траурні вінки і зажадали, щоб їх дозволили почепити на огорожі консульства.

Кількість силовиків, які охороняли російське представництво, значно перевищувала кількість протестувальників. Невеликій групі мітингувальників дозволили пройти до консульства, поспілкуватися з Валерієм Шибеко. Вдалося почепити і траурні вінки. Однак потім мітинг переріс у бійку. За офіційними даними, постраждала одна людина, котру забрала машина «швидкої допомоги». На місце події прибув особисто начальник обласної міліції Іван Катеринчук. За оцінкою ГУ МВС України в Одеській області, відбулася «сутичка між групою молодих людей, які були одягнені у чорні маски, та представниками охоронної структури «Гепард», задіяної в охороні громадського порядку».

Водночас в обласній організації ВО «Свобода», на яку дехто «переводив стрілки» за провокацію бійки, заявили, що то міліція «руками приватної фірми застосувала кийки та спецзасоби проти громадян, які виступали проти агресора». А ще у «Свободі» вважають, що представники «Гепарда», які були без роз-пізнавальних знаків, у касках, з кийками і спецзасобами, зробили спробу спровокувати сутички. А відтак Одеська обласна організація ВО «Свобода» вимагає ретельного розслідування нападу на учасників акції і публічного оприлюднення його результатів та пояснення, на яких підставах фірма, задіяна для охорони громадського порядку, вчинила напад на пікетувальників і застосовувала спецзасоби щодо громадян.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Фото автора.

Із звернення до в.о. генерального консула РФ в Одесі В.Г. Шибеко

Ми, жителі міста Одеси, обурені поведінкою вашого президента Путіна і вашого уряду — в розв’язуванні неоголошеної війни Росії проти України.

Серця «братніх» українців розриваються від болю, коли проро-сійськи налаштовані терористи підривають наші літаки і вбивають мирних громадян у Донецьку та Луганську.

Ми, одесити, розуміємо, що зупинити війну може тільки ваш президент Путін, а розірвати дипломатичні відносини може тільки наш президент Порошенко.

Але ми звертаємося до вас з вимогою: зняти державний прапор Російської Федерації з генерального консульства РФ — як знак загарбника і, користуючись тим, що ви, дипломат і відповідальна людина, вплинути на свого президента Путіна — зупинити війну. Зупинити засилання російських найманців у зону конфлікту в Донецьку і Луганську та повернути Крим Україні.

Валерію Геннадійовичу! Одеса — не Новоросія. Одеса — це Україна. Будьте людиною, будьте дипломатом — зупиніть війну!

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net