Переглядів: 780

Пріоритети допомоги USAID

Україні — від американського народу. Таке гасло місії в нашій державі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), незалежного агентства федерального уряду Штатів, яке відповідає за невійськову допомогу цієї держави іншим країнам. Основні напрямки його роботи включають у себе підтримку торгівлі, сільського господарства, економічного зростання, охорони здоров’я, екстрену гуманітарну допомогу, сприяння у запобіганні конфліктам та підтримку демократії у понад ста країнах світу.

Варто зазначити, що за роки своєї незалежності Україна отримала допомогу від USAID на загальну суму близько двох мільярдів доларів, які пішли на розвиток економіки та громадянського суспільства.

Цими днями під час своєї подорожі до Ватикану, Молдови та України, керівник агентства Раджив Шах відвідав Одесу. Під час короткого спілкування з представниками місцевих ЗМІ стало відомо, що одна із цілей візиту до нашої області — ознайомлення з роботою Одеського морського порту, і найперше — з його діючими потужностями з перевалки зерна.

Американці, за словами Раджива Шаха, готові ви-діляти мільйони доларів на підтримку розвитку нашої економіки, тож його основне завдання під час перебування тут — визначити, в які галузі ці гроші найдоцільніше буде вкласти.

Раджив Шах відвідав також Одеський обласний протитуберкульозний диспансер, де ознайомився з тим, як у нас вирішується питання виявлення та лікування сухот, із зрушеннями у цій царині, які, серед іншого, стали можливими завдяки і нині діючим, і вже успішно завершеним проектам USAID.

Один із таких масштабних проектів — «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» — реалізується з метою покращення стану здоров’я українців шляхом зменшення тягаря туберкульозу. Він розрахований на п’ять років (2012 — 2017), упродовж яких у десяти регіонах нашої держави, у тому числі й на Одещині, впроваджуються міжнародні моделі протидії цій небезпечній недузі.

Не зайве нагадати, що протитуберкульозні програми USAID працюють на Одещині з 2008-го. Партнерство USAID із фахівцями управління охорони здоров’я ОДА та протитуберкульозними закладами області сприяло реформуванню підходів до контролю за туберкульозом у нашому регіоні, покращенню потенціалу лабораторної служби, удосконаленню контролю за виконанням програми боротьби з туберкульозом та впровадженню електронного реєстру пацієнтів. Завдяки спільним зусиллям сьогодні досягнуто значних успіхів у поліпшенні своєчасного виявлення хвороби, зменшенні показників смертності від туберкульозу і поєднаної інфекції туберкульоз—ВІЛ, а ще область чимало зробила у переході до рекомендованої ВООЗ амбулаторної моделі лікування сухот.

У рамках реалізації цього масштабного проекту основна увага фахівців зосереджується на чотирьох основних аспектах. Насамперед, це покращення якості та доступності послуг з діагностики, лікування та про-філактики туберкульозу, створенні безпечних умов для пацієнтів та медперсоналу, а також на реалізації заходів протидії мультирезистентному та ВІЛ-асоційованому туберкульозу. На тлі поступової стабілізації епідемічної ситуації значну загрозу становить поширення саме мультирезистентного туберкульозу та зростання захворюваності від поєднаної інфекції — туберкульозу з ВІЛ. Проект, який реалізовується, дозволяє, зокрема, нашій фтизіатричній службі робити важливі кроки у досягненні основної мети — покращення епідемічної ситуації з туберкульозу шляхом посилення контролю над ним.

Про це йшлося в коротких виступах-звітах медиків, задіяних у реалізації проекту. Вони отримали схвальний відгук Раджива Шаха.

Під час коротких за часом засідань також було обговорено із представниками міської та обласної влади питання реформування галузі охорони здоров’я в Україні та попереднє визначення обсягів допомоги, на яку можемо розраховувати від американського народу. Раджив Шах поцікавився підготовкою спеціалістів та організацією праці медиків.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net