№ 38 (21509) субота 17 травня 2014 року

Переглядів: 799

Об’єднатися навколо цінностей Форум одеської інтелігенції

У середу, 14 травня, в Одеській облдержадміністрації під керівництвом новопризначеного голови Ігоря Палиці пройшов перший Форум одеської інтелігенції. Найвідоміші і найповажніші люди міста шукали спосіб примирення одеситів та ділилися думками щодо діючих спеціальних комісій з розслідування трагічних подій 2 травня. Результатом зустрічі стало підписання спеціального меморандуму, головним завданням якого є подолання конфронтації між україн-цями. Пропонуємо нашим читачам деякі тези зустрічі.

Ігор ПАЛИЦЯ, голова Одеської облдержадміністрації:

— Я впевнений, що проблема протистоянь на вулицях криється не у відмінності політичних поглядів, уся біда — в занедбаній економіці. І ми повинні виправити економіку. Коли в людей все економічно і духовно буде правильно, в нас не буде проблем, непорозумінь чи агресії, аби доводити свою правоту...

Трагедія 2 травня вже сталася. Її не можна забувати. Війни починає не народ, а один—двоє політиків, які не в змозі домовитися або ж приховують від населення свою економічну некомпетентність...

Переглядів: 719

Кожний думай, що на тобі мільйонів стан стоїть...

Невдовзі обиратимемо наступного Президента України. Ми вже пережили кілька подібних виборів, але цього разу, після трагічних подій, з одного боку, і народного пробудження на Майдані — з іншого, на порозі суттєвих змін нашого суспільного життя  та справжньої можливості жити в нормальній демократичній країні, це голосування матиме для нашої держави особливе значення.

З історії багатьох держав упродовж століть знаємо, якою важливою особою є провідник, хоч би як ми його називали: цісар, цар, король, князь, гетьман, президент, генсек.

Переглядів: 902

Ігор ПАЛИЦЯ: Зерно розбрату не проросте

Новопризначені голова облдержадміністрації Ігор Палиця та начальник головного управління МВС в Одеській області Іван Катеринчук дали спільну прес-конференцію (на знімку). Головне питання – трагічні події 2 травня.

Іван Катеринчук відзвітував: розслідування проводиться у двох напрямках – щодо цивільних осіб та щодо працівників міліції.

Переглядів: 767

Донбас: вихід є

Інтернет гуде невдоволенням діями, точніше бездіяльністю, влади і силовиків на сході. І цей гул справедливий. Але при цьому багатьох не обходить «пасивність» самих мешканців Донбасу, їхні начебто несвідомість і непатріотизм.

На основі цих припущень непоодинокою є думка про проросійськість населення Донеччини й Луганщини і, як висновок, «не варто за них боротися, хай відходять до Росії», «не виходять на вулиці — хай відділяються». Додатковим «аргументом» є щось на кшталт «віддавши хвіст, ящірка залишається живою».

Переглядів: 735

За крок до другої депортації

18 травня — День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

Напередодні 70-х роковин депортації кримських татар з півострова російська влада намагається приборкати корінний народ території, яку вона анексувала. В хід  ідуть різні засоби: від підкупу, погроз та переслідувань аж до повної заборони масових заходів у ці знакові для народу дні.

Як зауважив в ефірі Еспресо.TV президент всеукраїн-ського кримськотатарського центру «Туган-тел» Петро Шарафедтинов, влада РФ вже зробила два кроки до другої депортації його народу. Якщо порівнювати умови, в яких сьогодні опинилися кримські татари, з 1944 роком, коли їх депортували з Криму, то можна простежити певну аналогію, сказав він. Тоді депортацію проводили в три етапи: перший — ізоляція  кримських татар, другий — направлення в Крим великої кількості НКВС-ників і третій — безпосередня депортація.

Переглядів: 682

Електоральні симпатії

Із 29 квітня по 11 травня Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв’ю було опитано 2022 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України (окрім Криму) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Отож, дослідження показало: якби президентські вибори відбувалися на два тижні раніше, то з усіх громадян України, які мають право голосу, 33,7% проголосували б за Петра Порошенка, 5,9% — за Юлію Тимошенко, 4,1% — за Сергія Тігіпка, 4,0% — за Анатолія Гриценка, 3,3% — за Олега Ляшка, 2,6% — за Михайла Добкіна, 2,4% — за Петра Симоненка, 2,1% — за Ольгу Богомолець, 1,0% — за Олега Тягнибока, 2,4% – за 14 інших кандидатів. Про те, що вони вирішили не брати участі у голосуванні, заявили 13,0% респондентів, а 25,4% — не визначилися, за кого вони.

Переглядів: 702

Одещина проти радикалізму

Учора відбулася сесія Одеської обласної ради, на якій більшість депутатського корпусу проголосувала за рішення «Про суспільно-політичну ситуацію та заходи щодо недопущення ескалації радикалізму в Одеській області».

Йдеться, зокрема, про неприпустимість, а відтак заборону перебування на території Одещини озброєних і/або із закритими обличчями формувань, груп чи окремих осіб, які не належать до особового складу органів МВС України, Державної прикордонної служби, Міністерства оборони, Національної гвардії і не мають законних підстав на носіння, зберігання та за-стосування зброї.

Переглядів: 670

Самоврядування як свобода, обмежена відповідальністю

Під час вступу до Ради Європи 9 листопада 1995 року Україна взяла на себе низку зобов’язань, відповідно до яких було ратифіковано Європейську хартію місцевого самоврядування (ЄХМС), причому в повному обсязі. Минуло стільки часу, а ми з місця так і не рушили, щоб відповідати засадам міжнародного документа, за яким живе цивілізований світ. Концепція реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні вже майже 20 років, так би мовити, стоїть на порядку денному держави, але… на рівні обговорення.

Від теоретичних викладок перейти до реальних пропозицій, щоб розпочати ефективно діяти, – такі слова було взято за основу засідання «круглого столу» «Розвиток територіальних громад – запорука ефективної держави», організованого за ініціативи Національної академії державного управління при Президентові України та організаційної підтримки її Одеського регі-онального інституту.

Переглядів: 6343

Праведна дикість

На крилах Гермеса

Ми стоїмо на порослій травою пристані й чекаємо на свого Гермеса. Покровитель мандрівників з’являється в образі невеличкого суденця, а його засмалений на сонці жрець у спортивному костюмі (сьогодні його охрестили б «тітушкою») стриманим рухом запрошує на борт.

Ми всідаємося на хиткі дерев’яні лави й рушаємо. За спиною залишається Очаків, попереду таємниче місце призначення — Кінбурнський півострів, що розкинувся поміж морем і лиманом.

Переглядів: 651

Коли стріляють – не до вакансій

Складна соціально-політична ситуація в Україні не може не впливати на ринок праці. Особливо гостро вона позначилася на південних та східних регіонах. Про це свідчать дані міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Весна — період високої ділової активності, але цього року ми спостерігаємо завмирання. У травні, як і в квітні, на ринку праці помітна незначна негативна динаміка: в квітні опубліковано на 7% менше вакансій, ніж у березні.

Переглядів: 660

Готельний Київ – п’ятидесятий

Система пошуку й порівняння цін на готелі trivago.ru склала рейтинг Топ-100 напрямків, ґрунтуючись на огляді кількості відгуків про готелі, залишених мандрівниками на сайтах з бронювання засобів розміщення, повідомляє світоглядний портал «Рідна країна».

Перше місце дісталося італійському місту Сорренто (81,71%). Минулорічний переможець — німецький Дрезден (84,13%) — у міжнародному рейтингу напрямків 2014-го опустився на другу сходинку. Почесне третє місце дісталося польському Гданську (84,01%). Четверту й п’яту позиції в списку займають відповідно Дубровник у Хорватії (83,71%) та Сіемреап у Камбоджі (83,35%). Замикають рейтинг «задоволеності постояльців» серед інших готелі Парижа (92-а позиція, 77,42%), Лондона (96-а позиція, 77,23%), Сінгапуру (97-а позиція, 77,17%) і Маніли (100-а позиція, 76,89%).

Переглядів: 1217

Над Дніпром на кручі

22 травня — День перепоховання Т. Г.  Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева

Я неодноразово бував у Каневі. Знайомив з Тарасовою горою школярів, друзів, сусідів, маму, працівників районних газет та друкарень області. Ніколи не забудеться перше враження від святині.

Перед поїздками я розповідав їм про поета те, що знав. Зокрема й про те, що Тарас Шевченко мріяв там побудувати хату, особисто склав проект, навіть намалював майбутнє житло. Та не судилося пожити у власному будинку. Переслідування царського уряду нанівець звело здоров’я Великого Кобзаря. На 47-му році обірвалося життя. Заповів син рідному народу:

Переглядів: 704

Усе за розкладом, але з корективами

Одеські чиновники, відповідальні за освіту та науку в місті й області, готуються до закінчення навчального року. Окрім звичних турбот, продумують безпечні варіанти святкування вчорашніми школярами випускних вечорів та міркують про влаштування кримських студентів.

Перефразовуючи відоме «війна війною, а обід за розкладом», життя сьогоднішніх школярів та студентів мало чим відрізняється від аналогічного періоду минулих років. Яка б не була ситуація в державі — вчитися треба. Заради майбутнього, заради розуміння себе в своїй країні і не повторення нинішніх помилок. Як і раніше, пишуть контрольні, складають заліки та іспити, перевіряють себе на зовнішньому незалежному тестуванню, готуються до останніх дзвоників та випускних вечорів.

Переглядів: 736

Квіти у творчих мріях

20 травня о 15.00 в Одеському обласному центрі української культури відбудеться відкриття персональної виставки «Квіти в моїх творчих мріях» Алли Діасамідзе (м. Іллічівськ), лауреата обласної премії ім. Р. Палецького 2014 року в номінації «Декоративний розпис», майстра народного мистецтва.

Алла Григо-рівна Діасамідзе народилася в с. Стоянове Фрунзівського району Одещини у 1951 році. Після закінчення педагогічного інституту ім. К. Д. Ушинського (художньо-графічний факультет) працювала вчителем креслення і малювання у школах Одеси та Іллічівська. Нині очолює гурток «Український сувенір» в екоцентрі. Уже 35 років майстриня передає свої знання та вміння дітям.

Переглядів: 1056

Ліки, що завжди поруч

Коли залишаєшся наодинці з природою, може статися будь-що. Тому, звичайно ж, збираючись на дачу, город або на пікнік, потрібно взяти з собою бинт, вату, йод, перекис водню, пластир, альбуцид. Ви про це не подбали? У такому разі на допомогу прийдуть рослини.

При ушкодженнях шкіри зазвичай використовують листки подорожника або деревію. Їх миють і трохи розім’ятими прикладають до ранки. При сильніших пораненнях із кровотечею до цих трав додають дезінфікуючі — пір’я цибулі або часнику. Як і йод, вони не менш ефективні. Можна скористатися також розім’ятим листям або корінням хрону і в крайньому випадку — листовою гірчицею.

Переглядів: 1525

Ненажера-вовчок

Кілька порад, як вивести з городу вовчка

Вовчок звичайний — буро-коричневий жук із ряду прямокрилих, відомий своїми музичними здібностями (до цього ж ряду належать коники і цвіркуни). Живе в землі, вміє літати і надзвичайно плодючий. Зимує в ґрунті в справжніх підземних палацах — спірально закручених галереях і терасах. У червні самиці починають відкладати яйця в гнізда — овальні камери, розташовані на глибині 10—20 см. Через 10—17 діб з’являються личинки, схожі на дорослих комах, але менших розмірів і без крил.

Вийшовши з підземного палацу погуляти, вовчок акуратно, немов ножицями, зрізає корені рослин, що зустрілися на шляху, особливо перевагу віддає овочевим культурам — помідорам, огіркам, ранній картоплі.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net