Переглядів: 941

Насамперед – зняти градус напруги

Указом в. о. Президента України від 6 травня головою Одеської облдержадміністрації призначено Ігоря Палицю — уродженця Луцька, народного депутата, позафракційного.

Увечері того ж дня новий голова ОДА зібрав екстрений брифінг для ЗМІ, щоб познайомитися і розпо-вісти про своє бачення проблем Одещини.

/_f/2014/036.jpg Але почав він з кадрових новин. Його заступником з питань внутрішньої політики стала відома журналістка Зоя Казанжи. Щодо подальших кадрових перестановок, то Ігор Палиця запевнив: нікого звільняти не збирається. «У мене нема своєї команди, яку я возив би за собою. Я буду придивлятися тут», — додав він.

Стосовно напруженої ситуації в Одесі після подій 2 травня новий голова ОДА вважає: пора перестати шукати «ворога ззовні». Адже він, цей ворог, знаходиться всередині сформованої ситуації.

На думку Ігоря Палиці, має бути проведене об’єктивне розслідування трагічних подій, і всіх винних, незалежно від переконань, — слід покарати. А після цього суспільству треба перегорнути цю сторінку, сісти за стіл переговорів, вирішити питання мирно. Насамперед очільник ОДА хоче швидко зняти напругу в суспільстві. Щоб зрозуміти, який градус цієї напруги зараз в Одесі, він уже поспілкувався з керівництвом МВС в Одеській області, СБУ та інших структур.

З метою встановлення спокою в регіоні Ігор Петрович ініціював створення громадської ради при ОДА. До неї увійдуть представники ЗМІ, правоохоронних органів, політичних структур, Майдану та Антимайдану. Спільно вони повинні дати об’єктивну оцінку трагічним подіям в Одесі.

Щоб продемонструвати відкритість і спокій в стінах ОДА, Ігор Палиця пообіцяв уже  наступного ранку зняти «захисні» дошки з дверей адмі-ністрації, прибрати таку велику кількість охорони на вході і взагалі замінити охорону в особі суворих чоловіків на представниць правоохоронних органів «у спідницях».

Загалом, свої подальші перші дії голова облдержадміністрації уклав в три кроки: 1) посадити за стіл переговорів представників всіх політичних переконань; 2) зустрітися з ветеранами, дізнатися, як би вони хотіли провести свято 9 травня, і забезпечити їхню безпеку в цей день; 3) уже з понеділка зайнятися питаннями економічного розвитку області.

Що ж стосується чуток, нібито він є креатурою відомого олігарха і голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського, Ігор Палиця відповів так: «З ним я перебуваю у дружніх і партнерських відносинах. І якщо я матиму потребу в його досвідчених порадах, то обов’язково звернуся до нього».

Інна ЯКИМЕНКО.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net