Переглядів: 730

Одеса під прицілом Києва

Одесу ретельно пильнують. Після трагічних подій 2 травня наше славетне місто-герой взято під посилений контроль — громадськістю, службами безпеки всіх рівнів та київськими чиновниками. Проводяться «чистки» в органах влади, змінюються керівники в держструктурах. Перевіряють усіх, хто був або ж потенційно міг бути причетним до заворушень у ці дні, особливо міліцію. Проконтролювати внутрішні розслідування приїхав з центру заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар.

Київський гість з МВС прибув до Одеси кілька днів тому. Сергій Чеботар очолив спеціальну ко-місію, яка розслідуватиме заворушення 2 травня та проводитиме «чистки» серед міліції.

«На сьогодні від роботи звільнено всіх трьох заступників начальника обласного управління міліції. Ці люди забули, що мали робити на своїх посадах. Це ще не кінець. Розслідування триває. Всі винні в загибелі людей будуть покарані», — запевнив заступник міністра внутрішніх справ під час прес-конференції у вівторок.

Тут же була підтверджена інформація про затримання колишнього в.о. начальника облУВС Дмитра Фучеджі, який керував діями одеських правоохоронців під час заворушень 2 травня. Цю інформацію прокоментував новий начальник ГУ МВС України в Одеській області, генерал-майор міліції Іван Катеринчук. «Ведеться слідство. З’ясовуємо, на кого він працював», — зазначив він.

Які саме звинувачення пред’явлені екс-керівнику обласної міліції — не повідомляється. Слід також зауважити, що саме Фучеджі виконував обов’язки начальника облУВС, коли 4 травня, під час штурму будівлі міського управління, міліція відпускала затриманих активістів з Куликового поля. «Слідство по цьому питанню триває. Були затримані 160 людей, не залежно від того, яку сторону вони представляли. Всі, хто сприяв подіям 2 травня. Деяких з них направили на слідство в райони. Випустили тоді 67 осіб. Серед них — багато осіб з поганим, кримінальним минулим. І щодо цього ще більше питань: хто це допустив і кому це було вигідно? Це ще не кінець, найближчим часом в Одесі будуть нові резонансні затримання», — повідомив Сергій Чеботар.

А ще, за словами заступника міністра, ведуться слідчі дії у Будинку профспілок. Там і досі працюють криміналісти. На допомогу одеським приїхали спеціалісти з Києва, згодом долучаться криміналісти з Ізраїлю та Європи. Співпраця з міжнародниками, на думку міліціянтів, сприятиме встановленню істини, а не підтасуванню фактів.

Як зазначив київський чиновник, його основна місія в Одесі — зробити все, аби травневі події не повторилися. Для цього в місті й області посилено контроль за громадським порядком. «Ми посилили контроль на в’їздах-виїздах до Одеси. Вжито всі заходи, аби не допустити провокації від екстремістів. На кордоні з Одесою затримано декілька груп громадян з інших держав. Постійно моніториться інформація з інших регіонів. Я видав наказ зупиняти на вулицях всіх людей, хто ходить у масках. Вимагати пояснень, чого вони їх носять, перевіряти документи, затримувати», — розповів Сергій Чеботар.

Посилено контроль і за будівлями, особливо управління внутрішніх справ. Як застеріг новий начальник ГУ МВС України в Одеській області, охорона будівель діятиме відповідно до статуту: спочатку стрілятимуть в повітря, якщо правопорушники продовжуватимуть свої злочинні дії, — стрілятимуть на ураження. І такі дії з боку правоохоронців, за словами Івана Катеринчука, будуть цілком законними. «Почистять» і блокпости. «Законом установлено, які військові формування мають бути на території області. Всі інші будуть ліквідовані в правовому полі», — підкреслив він.

Не зважаючи на всі вжиті міліцією заходи, у простих одеситів до людей у погонах щодо подій 2 травня чимало питань. У самих міліціянтів питань ще більше, от тільки кому їх ставити, вони не знають. Як розповів Іван Катеринчук, у день трагедії в одній із структур раптом було скликано нараду, куди запросили начальника головного управління міліції і всіх його заступників. Нарада тривала більше двох годин. Всі телефони наказали вимкнути і залишити у приймальні. І дві години ті, хто повинен був приймати рішення, не мали зв’язку із зовнішнім світом. «З цим теж треба розібратися. Хто, знаючи, що в цей день приїздять футбольні вболівальники, що така ситуація, хто посмів так зробити?», — зауважив Іван Катеринчук.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net