Переглядів: 742

Тим, кому закортіло Росії...

Росія веде проти України неоголошену тотальну пропагандистську та інформаційну війну. Україна такій політиці до недавнього часу, на жаль, нічого абсолютно не протиставляла. До того ж засоби масової інформації в Україні були переважно в руках українофобів.

Я зараз перебуваю у Німеччині, читаю в інтернеті «Чорноморські новини», «Українську правду», «День», «Україну молоду», «Український тиждень» тощо.

Усю ніч з 10 на 11 грудня дивилася по інтернету напад «Беркута» на Євромайдан, не пропустила жодного віча... Ми з дочкою дуже вболіваємо за долю рідної України... Донька була у справах в Києві з 13 по 17 січня, ходила з племінницею кілька разів на Майдан, дві ночі чергувала там, внесла в касу Євромайдану п’ятсот євро...

Під час відспівування загиблих героїв «Небесної сотні» на Майдані ми сиділи біля екрана і плакали разом з усією Україною... У мене й досі не виходять з голови слова та мелодія пісні «Гей, пливе кача в сині води...» Улюблена пісня загиблого білоруса Михайла Жизневського...

Не можу сприймати тих, хто вивішує на українській землі триколори, хто несамовито волає: «Росія! Росія!» А що вони про неї знають? Я читаю тут російськомовну газету (донька передплатила)

«Рейнская газета. Русская газета» — виходить раз на тиждень на 32 сторінках. У цій газеті найбільше уваги приділяють нині подіям в Україні. Тож хочу передати опубліковані в цій газеті думки росіян, котрі приїздять до Німеччини у відрядження чи до родичів погостювати, або тих російськомовних громадян Німеччини, котрі їздять до Росії в гості. Ось їхні враження...

Уривки з інтерв’ю російського вченого-геофізика Олександра Городницького (м. Берлін, жовтень 2013-го)

«Питання: — Над чим ви зараз працюєте?

О. Г. — Над тим, щоб зберегти свій колектив у жахливих умовах суцільного розвалу фундаментальної науки в Росії, котрий посилився після постанови про реформу — а це пограбування Академії наук.

Питання: — В чому виражається дебілізація Росії?

О. Г. — В пропаганді бездуховного мистецтва. Увімкніть будь-який наш телеканал, і ви не побачите там нічого, крім міліцейських фільмів, сцен насилля і бездуховності. Іде витискання духовних засад у молоді, дітей. І це дуже небезпечно, адже з дебілами можна робити все, що завгодно — ними легко керувати.

Питання: — Сьогодні російська влада дедалі більш відверто симпатизує Сталіну, котрий у шкільних підручниках історії подається як «ефективний менеджер». Чим все це можна пояснити?

О. Г. — Відповім своїм віршем:

Если снова наступаем на грабли мы —
Не избежать нам лагерей и репрессий.
...Там, где вороны кружат злыми стаями,
Растет, как на дрожжах, миф о Сталине.
Голосует за него без сомнения
Не видавшее его поколение.
Только мнения, увы, не озвучены
Двух десятков миллионов замученных,
Чьи останки невозвратно утеряны
Под гулаговскими злыми метелями...

Питання про любов до Батьківщини.

О. Г. — Любов до Батьківщини — це перш за все спроба зробити її кращою, а не ненависть до інородців, як розуміють багато хто з наших нацистів. За 2013 рік у Росії убито 120 і скалічено 826 інородців».

Російський письменник Віктор Єрофеєв: «На російських федеральних каналах, які дивляться мільйони людей, суне величезний потік пропаганди, котра перекручує картину світу. Більше половини москвичів голосували не за Путіна, за інших кандидатів у президенти, і тепер мені легше стало дихати...

...Росія — країна, що живе на подачки надр, тут жахлива корупція, поглинаюча майже всю нафтову ренту, безграмотна освіта і хвора охорона здоров’я. («Рейнская газета», грудень 2013-го).

Колишній громадянин Росії, який вирішив з дружиною поїхати з Німеччини в рідні місця на власному авто, пише: «...Ночували у Пскові... Місто справляє гнітюче враження своїм обшарпаним виглядом і розбитими дорогами... На Вологду їдемо, як по пральній дошці — дорога вщент розбита.

...Зупинитись пообідати неможливо, бо вздовж шосе така антисанітарія, що миттєво пропадає апетит. Узбіччя й автостоянки загаджені...

Стільки страшних відмітин загибелі людей, як на дорогах Росії, ми не зустрічали ніде. Таке враження, що їдеш повз кладовища — одні пам’ятники та хрести. Тільки за перше півріччя 2013 року на дорогах Росії загинули 10 тисяч осіб. На трасах просто біда з вказівниками». («Рейнская газета», 06.01—12.02.2014).

В кінці минулого року в авіакатастрофі в м. Казані при падінні «Боїнга» загинули 50 осіб. Літак «Боїнг» має блискучу репутацію. Поки новий та експлуатується грамотно. В цей найбільш надійний період життя він літає у авіакомпаніях розвинутих країн. Потім продається в менш престижні регіони. А після цього «Боїнг» летить на заробітки в треті країни (Південна Америка, Азія, Африка). Потім йому відкривається дорога в Росію. Літаку, що розбився, було 23 роки.

Герой Росії, льотчик-випробувач Толбоєв в ефірі телеканалу «Дождь» розказав про те, що сьогодні відбувається в цивільній авіації: «Увесь державний контроль залежить від двох конвертів. Від того, скільки коштів сюди заносиш, залежить швидкість, з якою поставлять тобі печатку...

Російські авіалінії, як і раніше, вважаються в світі небезпечними. Хіба що на Африканському континенті ситуація ще гірша». («Рейнська газета», № 48/910 за 02.12—08.12.2013 р.).

Ось що пише російський режисер Андрон Кончаловський (мовою оригіналу):

«...Россия по многим показателям находится не в Европе и даже не в Азии: по уровню коррупции, по продолжительности жизни (160-е місце серед країн світу. — Прим. Р.Щ.), по уровню инвестиций в науку и тому подобное мы — в Африке!

...Масштабы трагедии, которая разыгрывается сейчас на территории России, критичны...

...Россия не может двигаться вперед, потому что не хочет понять, как далеко она отстала в своем цивилизационном развитии от Европы.

...Я хочу гордиться своей Родиной, а мне за нее стыдно!» (із статті в інтернеті «Куда мы катимся», 16.01.2014)

Уве Майснер, житель Берліна, 20 років, мріяв про подорож до Тихого океану на велосипеді. В 2013-у його мрія здійснилася. Позаду шість з половиною місяців подорожування з Берліна до Владивостока, із Заходу на Схід на велосипеді через Польщу, Україну. Шість місяців він їхав по Росії, збираючи про неї історії про росіян, фотографії. Ось його деякі враження:

«Багатьом у Росії живеться несолодко, але вони терплять, терплять. Щодня терплять одне і те ж. Мені інколи страшно ставало від спілкування з такими людьми. Вони казали, що у Росії нема майбутнього...

...Інколи такі села зустрічалися, де будинків було страшно торкатися. Здавалося, вони одразу розваляться. А ще в Росії нема порядку, навіть у побуті, дуже багато п’ють. Майже кожен пропонував мені випити. (У Німеччині пропонують чай, каву, пиво або келих пристойного вина. — Прим. Р.Щ.).

...Я кілька разів проїжджав села, де всі люди були п’яні. Взагалі всі люди... Не часто, але таке бувало». («Рейнская газета», 9.12—15.12.2013).

А тим часом Путін хизується. До окупації Криму його рейтинг упав майже до 20 відсотків, та раптом після загарбання чужої території отримав 84 відсотки підтримки населення. Воістину, в Росії навіть останній бомж ладен все стерпіти заради фальшивого «вєлічія Родіни».

До речі, напередодні нового, 2014 року «Огонек» вивчав, як виросли ціни в РФ на різні товари та послуги в 2013-у. Ось яке зростання цін: на картоплю — 38,6%, курячі яйця — 29,6, цибулю — 25, сири — 18%, вершкове масло —17%. Зросли ціна і на інші продукти, овочі та фрукти. Подорожчав бензин, парковка, проїзд в метро, тарифи на проїзд залізничним транспортом на далекі відстані на 20%, зросли в ціні авіабілети, послуги ЖКГ (холодне і гаряче водопостачання, опалення, електроенергія), вартість місця у гуртожитку для студента зросла в 1,5—2 рази з вересня 2013 р., подорожчали медикаменти, медичні послуги... («Рейнская газета», січень 2014-го).

За десять років з Росії на заробітки виїхали 5670 фізиків, 1379 хіміків, 986 біологів та інші спеціалісти...

А послухаєш Путіна чи Кисельова — то прямо райське життя в Росії. Підставляйте, бездумні панове, вуха під цю локшину.

Либонь, читачам «Чорноморки» цікаво буде знати, як живуть у Німеччині перші особи. Канцлер ФРН Ангела Меркель, наприклад, ніяких палаців, резиденцій собі не зводила, живе з чоловіком в орендованій двокімнатній квартирі в центрі Берліна. По закінченні третього канцлерського строку повернеться у власну квартиру в Дрездені.

А. Меркель найбільше ненавидить корупцію. Надзвичайно принципова — якщо прийняла рішення, то вже не відступиться. Але приймати рішення вона не квапиться, насамперед, прискіпливо вивчає проблему. Не хизується вбранням та дорогими прикрасами. З усіма колегами, підлеглими привітна і ввічлива. Особистий рейтинг А. Меркель вищий (понад 52 відсотки), ніж у її партії.

Головне в Німеччині те, що закони виконуються, суди не підкупні, населення поінформоване, всі проблеми суспільства обговорюються з людьми на радіо і телебаченні, на сторінках газет і журналів. Німці платять великі податки, але вони знають, на що і як їх держава витрачає.

Жителі ФРН вважають: «Головне для життєдіяльності суспільства — це Правильна Організація Управління Державою».

До чого це я? Прикро і боляче на душі за нашу Україну. Маємо працьовитий народ, безмежні лани, поля, степи, ліси, ріки, чудові чорноземи, озера, моря, порти, помірний клімат, корисні копалини (криворізька руда має надвисоку концентрацію заліза, і її запасів ще років на 80 вистачить), глиноземи, а це алюміній, вугілля, газ (якого, кажуть, для населення достатньо), бурштин, сіль (я в Німеччині купую тільки нашу сіль) тощо. Нам би тільки владу мудру, чесну і професійну.

А той карлик кремлівський, агресивний, ненажерливий, хоче все це у нас відібрати... Щоб він вже вдавився! Прости, Господи, мене!

Як би ви знали, як душа моя болить за Україну!

Раїса ЩОГОЛЬ.
м. Кельн (Німеччина).
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com