Переглядів: 761

Семен ГЛУЗМАН: Україну можна завоювати, але не скорити

28 квітня одеські журналісти мали цікаву зустріч з дисидентом, відомим правозахисником, сьогоднішнім президентом Асоціації психіатрів України, Семеном Фішельовичем Глузманом. Він виступив як довірена особа кандидата в Президенти України Ольги Богомолець.

Зустріч із Семеном Глузманом, не зважаючи на привід, завдяки якому вона відбулася, зовсім не несла пропагандистського характеру. Не було ніяких політичних заяв чи нав’язувань кандидатури Ольги Богомолець. Навіть більше того: Глузман одразу заявив, що обговорювати програму своєї колеги чи коментувати якісь дані з її особистого життя, ставити оцінки він не збирається. «Її програма є в Інтернеті, з усім цим можна ознайомитися. Але я б порадив українцям не відслідковувати симпатії-антипатії до кандидата в майбутні президенти за його передвиборною програмою. Навряд чи хтось із колишніх президентів писав, що планує робити щось погане. Давайте говорити не про програму, а про те, що нас чекає. Ольга Богомолець збирається робити все, що має робити європей-ський президент, сприятиме відкритості влади до народу», — зауважив Семен Фішельович.

Натомість більше уваги відомий правозахисник приділив обговоренню сучасного стану України та її соціуму. «Я народився і виріс в радянській Україні. Мати — лікар-терапевт, батько — професор з патологічної фізіології, фронтовики. В мене ніколи не було ілюзій щодо моєї країни. Я вважаю, що наша незалежність — це диво, яке впало на нас з неба. Але ми й досі не навчилися користуватися інструментами демократії. Основний її інструмент — це вибори. Ідеальних політиків ніде нема, політики такі ж люди, як і ми з вами. Вони теж схильні до обману, приховування власних помилок, якщо їх не контролювати. Контроль влади повинен починатися на місцях: у селах, селищах, містечках. Тоді будуть зміни», — зауважив Семен Глузман.

Роблячи прогнози щодо запланованих президентських виборів, правозахисник був категоричним: «Найкраща для нас ситуація — навчитися жити так, щоб політики нас боялися, а не навпаки». Що ж до розстановок політичних сил, він порадив українцям повчитися у французів: «Французи — народ дуже практичний. Коли вони голосують за президента, за сенат, вони, як правило, не обирають туди комуністів. Вони розуміють, що це небезпечно для майбутнього країни. Зате комуністів обирають у місцеві органи влади, бо вони більше дбають про соціальні програми. Давайте навчимо цьому наш народ».

Президент України, вважає Семен Глузман, повинен бути амбіційним і мати свою думку з будь-якого приводу, не бути маріонеткою в руках бізнесменів, а тим паче — президентів сусідніх країн. «Не зважаючи на те, що в зв’язку зі змінами Конституції можливостей у президента поменшало, він може дуже багато. Він може бути рупором народу, народної симпатії чи антипатії, може в голос звертатися до нас. Я вважаю, що баланс двох сил по-українськи — це дуже добре і зовсім не принижуватиме роль президента до англійської королеви, якій пишуть промови», — зазначив правозахисник.

Спрогнозувати ж, кого саме оберуть президентом українці на найближчих виборах, за словами Семена Глузмана, складно. Але те, що цього разу все буде зовсім інакше, сумнівів нема. «Згідно зі спостереженнями соціологів, є попит на нові обличчя. На людину, яка не обі-цятиме казочки. Недарма товариш Путін так боїться цих виборів. Якби він був упевнений, що народ вкотре обере наступного Януковича, він би не влаштовував все це біля нашого кордону», — зауважив він.

Коментуючи українсько-російські стосунки, правозахисник висловив переконання, що якщо Росії і вдасться захопити Україну, подолати українців їй буде не під силу. «Україну можна завоювати — в нас нема армії. Але покорити Україну не вдасться нікому. Путін чудово це розуміє», — зауважив Семен Глузман.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua