Переглядів: 665

Інвестиційно приваблива Одещина

Нещодавно Держінвестпроект презентував результати дослідження «Рейтингу інвестиційної привабливості регіонів України-2014», який цього року очолила Львівська область, друге місце посіла Івано-Франківська, а третє — Одеська.

Від нашої області у заході взяли участь директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції облдержадміністрації Євгенія Волинець, якій вручили сертифікат про здобуття Одещиною ІІІ місця у рейтингу, та начальник управління залучення іноземних інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності цього департаменту Діана Добрій.

«Дослідження такого масштабу в Україні здійснюється лише вдруге, і ми раді презентувати вам його результати. Рейтинг дозволяє визначити інвестиційні перспективи всіх регіонів України та виокремити з них найсприятливіші для бізнесу. Крім того, ми надаємо конкретні рекомендації щодо можливостей підвищення й шляхів реалізації наявного потенціалу в розрізі кожного регіону. Тож він буде корисним не лише для інвесторів, а й для представників влади», — зазначив під час презентації голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Сергій Євтушенко.

У п’ятірку лідерів інвестиційної привабливості потрапили також Вінницька область, яка посіла четверту сходинку, та місто Київ.

За словами директора департаменту інвестиційної політики та регі-онального розвитку Держінвестпроекту Василя Федюка, для визначення рейтингу інвестиційної привабливості у дослідженні використовувалися три основні компоненти, які мають практичне значення для інвесторів і впливають на прийняття рішення щодо інвестування: наявний потенціал території, інвестиційні ризики та можливості й перешкоди для інвестиційної діяльності.

«Ухвалюючи рішення про початок роботи у тій чи іншій країні, інвестори спочатку оцінюють її інвестиційний потенціал у цілому, а потім обирають найбільш сприятливий для ведення бізнесу регіон. Це дослідження якраз покликане допомогти їм у цьому», — наголосив Cергій Євтушенко.

«Сьогодні можна цілком впевнено стверджувати, що методика розрахунку індексу інвестиційної привабливості регіонів достатньо відпрацьована, а тому отримані результати є науково коректними. Основна цінність індексу полягає в його незалежній оцінці стану інвестиційної привабливості. Тому цей інструмент набуває особливого значення за умов децентралізації, внаслідок якої зростає роль місцевої влади у виробленні та реалізації економічної політики й відповідальність за залучення інвестицій зокрема», — прокоментував результати рейтингу голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

Дослідження здійснювали Київ-ський міжнародний інститут соціології спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій на замовлення Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. Щорічне комплексне порівняльно-узагальнювальне со-ціологічне дослідження інвестиційного клімату регіонів проводиться на виконання розпорядження Ка-бінету Міністрів України від 25 січня 2012 року, повідомляє офіційний сайт Одеської ОДА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua