Переглядів: 734

І фаховість, і милосердя

Хіба хтось міг передбачити, що стільком одеситам одразу знадобиться допомога людей у білих халатах? Як наголосив під час прес-конференції з приводу організації роботи медиків у наданні допомоги постраждалим у сутичках 2 травня начальник управління охорони здоров’я ОДА В’ячеслав Полясний, місцеві хірурги не мали досвіду роботи з такою кількість поранених й обгорілих людей. Але з роботою справилися.

В’ячеслав Полясний розповів про те, що 80 хірургів на 20 операційних столах рятували людей, постраждалих у збройних сутичках. Завдячуючи професіоналізму та злагодженим діям десятки життів було порятовано.

Тільки 2 травня до лікувально-профілактичних закладів Одеси бригади «швидкої допомоги» привезли 214 осіб та 16 звернулися за допомогою самостійно. В момент звернення у вкрай тяжкому стані перебувало 40 людей. Вже через добу тяжкий стан зберігався у 26 пацієнтів. Люди мали переважно опіки, полі- та нейрохірургічні травми.

Приватні клініки міста безоплатно надавали санітарний транспорт, оперативно й безкоштовно проводили комп’ютерну та магнітно-резонансну томографію, ультразвукові обстеження, лабораторну діагностику. Фаховим медикам активно допомагали студенти профільних університету та училища, які доглядали за постраждалими, ставали донорами крові. Віддавали донорську кров пацієнтам і лікарі, санітари, медсестри, городяни. В обласній станції переливання крові відкрили цілодобовий пункт прийому донорської крові, щогодини відправляючи її до лікарень не менш як по 100 літрів. Донори стояли в черзі.

Як інформує прес-служба МОЗ України, перший заступник міністра охорони здоров’я Руслан Салютін, котрий з робочим візитом відвідав Одесу, дав високу оцінку діям місцевих медиків, що забезпечили високу якість надання допомоги та злагодженість дій служби екстреної медичної допомоги та міських лікарень під час масових заворушень.

«Одеські клініки не бачили такої кількості поранень та опіків з часу війни. Велика подяка медичним працівникам, які надавали висококваліфіковану допомогу всім постраждалим. Лікарі cпрацювали оперативно та якісно. Досвід одеських медиків щодо забезпечення координації дій між бригадами «швидкої», приймальнями та ургентною службою може бути перейнятий лікарями всієї України. Одеса завжди була толерантним, багатонаціональним містом, тож і сьогодні бажаю одеситам мудрості та терпіння», — підкреслив під час прес-конференції Руслан Салютін.

Наразі постраждалі, що перебувають в лікарнях Одеси, забезпечені усіма необхідними медикаментами та медичною допомогою.

При управлінні охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації відкрито спеціальну лінію, за якою можна отримати або повідомити інформацію про постраждалих 2 травня. Телефон «гарячої телефонної лінії»: 734-91-60.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua