Переглядів: 741

Мама – богиня для кожного з нас

Щороку друга неділя травня в Україні присвячена найголовнішій людині в житті кожного з нас — мамі. В календарі 2014-го День матері припадає на 11 травня. Не забудьте всі, у кого є ще така щаслива нагода, привітати неньку з цим святом. Вшануйте найріднішу людину!

Коріння цього свята сягають сивої давнини. Традиція пошанування матері бере початок ще в жіночих містеріях стародавнього Риму на честь Великої Матері-богині, матері всіх богів. Відомо, що й в Англії XV століття відзначалася так звана Материнська неділя — четверта неділя Великого посту, присвячена вшануванню матерів по всій країні. Поступово це свято набуло й іншого значення — вшановувати Матір-церкву, відтак воно стало частково релігійним. А з другої половини ХІХ століття воно вже ознаменоване закликом до єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі.

Новий імпульс ініціативі у 1907 році дала американка Анна Джервіс з Філадельфії, ненька якої надто рано пішла із життя. Анна організувала меморіальну церемонію у па-м’ять про матір, а також розіслала листи до державних установ, законодавчих органів та видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. І вже у 1910-му штат Вірджинія, в якому проживала Джервіс, першим визнав День Матері офіційним святом. А в 1914-му президент США Вудро Вілсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Сьогодні десятки країн світу мають у своїх календарях цю особливо зворушливу дату — День матері.

В Україні День матері святкували з 1929 року. Ініціатором його впровадження була редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилівська. Втім, потім його «забули», замінивши пафосним вшануванням жінки-пролетаря 8 березня. Повернули його українським матерям лише у травні 1999 року, коли Указ про святкування Дня матері підписав Президент України Леонід Кучма.

Безсумнівно, День матері — одне із найзворушливіших і найніжніших свят, адже кожен із нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ — образ своєї мами, яка все зрозуміє, усе простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І не випадково. Адже по тому, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть у дружній родині й під опікою щасливої матері.

Отож напередодні цього прекрасного свята «Чорноморські новини» вітають усіх матусь Одещини. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість! Нехай ваша життєва доля іде тільки рівними дорогами, а перед вашими дітьми будуть світлі горизонти! Миру, злагоди, добра і достатку! А якщо раптом в очах забринить сльоза, то щоб була вона винятково сльозою радості!

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net