Переглядів: 662

У статусі континентального «Артеку»

Кримський «Артек» упродовж десятиріч був першим і найпрестижнішим дитячим табором у колишньому Союзі. Наша «Молода гвардія» традиційно залишалася другою, менш статусною, приймаючи на оздоровлення та відпочинок переважно дітей з України. Хто міг порівнювати, той знає, що і за облаштуванням, і за рівнем забезпечення ці табори були дуже далеко один від другого.

Останнім часом «Артек» переживав не кращі свої часи, традиційно приймаючи талановитих дітей за безоплатними путівками і частину — за комерційними, вартість яких перевищувала тисячу американських доларів. Не забули люди і тих скандалів, які вирували довкруж цього табору.

«Молода гвардія», яку постійно «тягнув» бюджет, зовсім занепала. Подейкували, що то спеціально робиться, аби повністю розорити територію площею 30 гектарів, а потім за безцінь її роздати приватникам. Уже й почали спродувати, поки не оговталися. Але два гектари курортної зони все ж відтяли від цілісного майнового комплексу. Тепер адміністрація закладу робить спроби їх повернути.

«Молоду гвардію» здебільшого лаяли. Наша газета впродовж останніх років не раз писала про зловживання у закладі, виявлені контролюючими службами, про низьку якість обслуговування, яке отримували в його давно не ремонтованих стінах діти-сироти та вихованці шкіл-інтернатів.

Тепер є надія, що табір буде відроджено, що послуги в ньому стануть найвищого ґатунку. Ми у безвиході. З Кримом держава втратила 118 закладів, де оздоровлювалися діти. У тому числі й «Артек». Тож основне навантаження з дитячим відпочинком ляже на Одесу.

Досі в «Молодій гвардії» впродовж березня—грудня відпочили майже 11 тисяч дітей. Потреба у путівках — у десятки разів більша. Площа, як уже мовилося, — 30 гектарів. Є де розгорнутися, перетворити сам табір і прибережні території на куточки затишку, розваг і краси.

Про відродження дитячого центру йшлося під час візиту на Одещину міністра соціальної політики Людмили Денисової. Вона підтвердила, що уряд бачить «Молоду гвардію» континентальним «Артеком».

За п’ять років та при виділенні 250—300 мільйонів гривень центр справді може таким стати. Втім, грошей може знадобиться і більше. Скажімо, тільки на реконструкцію корпусу «Морський» потрібно не менше 60—80 мільйонів гривень.

Людмила Денисова в присутності представників місцевих ЗМІ запевнила, що потрібні кошти на відродження «Молодої гвардії» держава знайде.

Яна СТАСІНА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua