Переглядів: 935

Кінофест для малюків і тінейджерів

Міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей і підлітків — Чілдрен КіноФест — незабаром уперше пройде в Україні, зокрема й Одесі. Про це повідомив на прес-конференції Денис Іванов — гендиректор кінофесту, гендиректор компанії Артхаус Трафік, яка є організатором фестивалю.

«Чілдрен КіноФест — це великий фестиваль кіно для дітей до 10 років і тінейджерів. З 28 травня по 1 червня в десяти містах України вперше ми покажемо те, що вважаємо найкращим у дитячому кіно», — розповів Денис Іванов.

Він відзначив, що для 12-річних репертуар кінотеатрів зараз зводиться до жанру фентезі, і це при тому, що є у світі величезна кількість кінематографа, який, як підводна частина айсберга, зовсім не помітний. З іншого боку, важливим є принцип сімейного культурного дозвілля. «І ми вирішили заснувати такий фестиваль, який мав би великий міжнародний конкурс із семи фільмів, переважно європейського виробництва, де глядачі голосували б за найкращу стрічку», — сказав директор Чілдрен КіноФесту.

Фільм-переможець конкурсу для аудиторії від 10 років буде визначено прямим глядацьким голосуванням. Фестивальні події пройдуть також в Одесі, Донецьку, Львові, Харкові, Дніпропетровську і Запоріжжі.

Крім міжнародного конкурсу, в програмі — анімаційні серіали, ретроспектива, присвячена 125-річчю Чарлі Чапліна і 100-річчю його персонажа — Волоцюжки Чарлі. На ній будуть показані п’ять найкращих повнометражних фільмів великого актора і режисера, а також його короткометражки.

«Усі фільми фестивалю будуть озвучені українською мовою, в чому організаторам допоміг фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». В епіцентрі кінофестивалю — в столичному кінотеатрі «Київ» — проходитимуть також інтерактивні майстер-класи», — поінформував Денис Іванов.

Логотипом фестивалю стало Совенятко Чарлі, назване на честь Чарлі Чапліна. Логотип створено за мотивами дитячого малюнка — семирічного Артемка Рассад-нікова з Донецька. Совенятко виступатиме основним персонажем фестивалю, воно буде присутнє в соцмережах, йому можна буде написати листа — і воно відповідатиме.

Як уточнив Ілля Дядик — програмний директор Чілдрен КіноФесту — у конкурсній програмі наразі вже є три фільми: «Ноно — хлопчик-детектив» Вінсента Баля (Нідерланди), «Белль і Себастьян» Ніколя Ваньє (Франція), «Повір» Девіда Шайнманна (Британія).

Програма анімаційних серіалів буде представлена, зокрема, добірками «50 років Рожевій Пантері» (культова американська анімація, яка в 1945 році отримала Оскар і після якої було знято декілька повнометражних фільмів) та «Колискові світу» — збірка анімаційних фільмів, створених на основі колискових різних народів. «Анімаційні серіали побудовані таким чином, щоб найменші діти — від 3 років — могли дивитися по кілька анімацій», — розповів Ілля Дядик.

Короткометражну програму Чарлі Чапліна відкриє фільм «Дитячі автомобільні гонки» 1914 року, в якому вперше з’явився герой Волоцюжка Чарлі. До повнометражної програми входять «Золота лихоманка» (1925), «Цирк» (1928), «Вогні великого міста» (1931) — за версією Американської кіноакадемії, одна з десяти найкращих романтичних комедій усіх часів, «Нові часи» (1936) і «Великий диктатор» (1940) — у ньому Чаплін зіграв відразу дві ролі: фашистського диктатора, який нагадує Гітлера, і єврея-перукаря. «Стрічки Чапліна зафільмовані такою кінематографічною мовою, яка буде зрозумілою і наймолодшим дітям, і дорослим. Всі картини, які демонструватимуться, відреставровано для показів у сучасних кінотеатрах», — наголосив програмний директор фестивалю.

Щороку Чілдрен Кінофест запрошуватиме громадських діячів на роль посла фестивалю, завдання якого полягає в популяризації ідей якісного дозвілля для дітей. Послом першого Чілдрен КіноФесту стане відома співачка Джамала.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net