Переглядів: 1030

Хто роздмухує вогонь сепаратизму?

Ба, знайомі обличчя...

Люди в цивільному, які дестабілізували ситуацію в Криму, помічені у східних областях України. Про це заявив офіцер Військово-морських сил ЗСУ Олексій Мазепа на прес-конференції у Києві.

«Є інформація від наших хлопців, від тих, що вийшли із Криму, від тих, хто там залишився. Вони, переглядаючи новинні сюжети про події, що зараз відбуваються у Донецьку, Харкові та Луганську, пізнають знайомі обличчя людей, які здійснювали захоплення військових частин на території Криму», — цитує офіцера УНІАН.

Олексій Мазепа припустив, що частина сепаратистів, так званих «туристів Путіна», перемістилися з Криму в східні області.

Тим часом Сергій Тігіпко, який вночі побував у захопленому приміщенні луганського СБУ і спілкувався із захопниками, стверджує, що то місцеві афганці, офіцери у відставці і т.д., з якими треба вести переговори.

Натомість лідер Донецької обл-організації Партії регіонів Микола Левченко звернувся з вимогою до тих, хто заблокував тамтешні ОДА та облраду, негайно звільнити приміщення, щоб відновити роботу легального органу влади.

До речі, як показало опитування, проведене Донецьким інститутом соціальних досліджень і політичного аналізу, лише 26,5% донеччан підтримують проросійські мітинги, тоді як акції на підтримку єдності України підтримують 40,8% респондентів. Захоплення адмінбудівель засуджує 77% донеччан, позитивно оцінює лише 16%.

Інструкторка-диверсантка

СБУ затримала громадянку Росії, яка виконувала завдання спецслужб для дестабілізації ситуації у південних областях України.

Як повідомила прес-служба відомства, 4 квітня Марія Коледа (1991 року народження) прибула в Херсон. І це вже її дев’ятий приїзд в Україну. У два наступні дні затримана провела низку зустрічей з лідерами та активістами проро-сійських рухів у Херсоні, відвідала окремі районні центри області для моніторингу ситуації на місцях. 7 квітня взяла безпосередню участь у сутичках під Миколаївською ОДА, під час яких застосовувала вогнепальну зброю, внаслідок чого, за її словами, поранила трьох осіб.

«Оперативниками встановлено, що 8 квітня Коледа доповіла своєму кураторові в РФ про наявність в «активістів» саморобних вибухових пристроїв у «необмеженій кількості» та досягнуту домовленість щодо отримання ними стрілецької зброї. Вона також звітувала про підготовку двох диверсійних груп (7 осіб з м. Херсон та 6 осіб з м. Нова Каховка) для направлення у м. Донецьк для участі у масових заворушеннях. М. Коледа отримала також вказівку з’ясувати стан озброєння співробітників ДПСУ на кордоні АРК з материковою частиною України та можливість потрапляння з Криму, легально або в обхід встановлених пунктів пропуску, осіб, яким СБУ заборонила в’їзд в Україну. Під час затримання у росіянки вилучено травматичний пістолет, переобладнаний під стрільбу бойовими патронами та методичні рекомендації для підготовки дивер-сійних груп», — йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

За інформацією, поширеною в інтернеті, затримана є активісткою пропутінської організації «Россия молодая» (так званий «Росмол»). У соцмережах товаришує з керівником миколаївської осередку партії «Русский блок» Євгеном Бондаренком і з депутатом Миколаївської міськради від Партії регіонів Тетяною Чистяковою.

Того ж дня на Херсонщині вартові держбезпеки затримали місцевого жителя, який планував на чолі озброєної групи здійснити захоплення стратегічних об’єктів, зокрема Каховської ГЕС.

За єдність, проти насилля

Речниця Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Кетрін Ештон зробила заяву щодо ситуації на сході України.

«Високий представник пильно слідкує за тривожними подіями у Східній Україні, включаючи захоплення державних будівель у Харкові, Донецьку і Луганську із застосуванням сили. Вона високо оцінює зважені дії української влади із проведення операцій зі встановлення закону і порядку, — повідомило «ЧН» Представництво ЄС в Україні. — Високий представник повторно заявляє про міцну підтримку єдності, суверенітету і територіальної цілісності України з боку Євросоюзу. Вона виступає проти подальшої дестабілізації ситуації в Україні — чи то зсередини країни, чи то викликаної ззовні. Політичні вимоги мають бути роз-глянуті у ненасильницький спосіб, за допомогою проведення належних форумів. Президентські вибори, які відбудуться наступного місяця, мають надати громадянам законну та всеоохопну платформу для вираження своїх думок щодо майбутнього України».

У заяві також ідеться про те, що конституційна реформа в Україні має бути всеохопною та завершитися без зволікань. Уряд повинен шукати порозуміння з населенням — від Сходу до Заходу, а також гарантувати, що політичні процеси та реформи відображають регіональне розмаїття та шанують права людини і громадянські права.

Пекельна загроза

Росія фінансує диверсійну діяльність в Україні і загрожує всій Європі поверненням у «пекло ХХ століття». Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтерв’ю американському телеканалу СNN.

«Сильніша країна спочатку за-ймає частину слабшої, а пізніше фінансує диверсійну діяльність, пояснюючи це етнічними проблемами, яких не існує», — цитує

УНІАН слова Сікорського, який підкреслив, що в Криму та східній частині України ніколи не існувало ніяких етнічних проблем, люди спокійно розмовляли російською і дивилися російські телеканали.

На думку очільника зовнішньополітичного відомства Польщі, президент Володимир Путін своїми діями в Україні загрожує Європі поверненням «пекла» ХХ століття, яке виникло через бажання низки держав змінювати свої кордони нібито для захисту інтересів нацменшин. Нині, зауважив урядовець, у Європі нема жодної країни, на території якої не жили б національні меншини, і додав: «Якщо почнемо змінювати межі, пояснюючи це бажанням їх захистити, то повернемося до пекла XX століття».

Радослав Сікорський нагадав, що західний світ готує третій пакет санкцій на випадок, якщо Росія таки наважиться на подальшу військову агресію проти України.

Варто зауважити, що, за словами держсекретаря США Джона Керрі, в Америки є інформація про причетність російських спецслужб до сепаратистських бунтів на сході нашої держави.

Проукраїнська тональність

Учора Парламентська рада асамблеї Європи (ПАРЄ) розглядала резолюцію щодо України, в якій засуджується агресія Росії. На момент здачі цього номера результатів слухань ще не було.

Проект резолюції, винесеної на розгляд, напередодні ухвалив Моніторинговий комітет ПАРЄ. Вона має назву «Останні події в Україні: загроза функціонуванню демократичних інститутів». Як повідомила «Німецька хвиля», тон резолюцій щодо України ще ніколи не мав такої потужної проукраїнської тональності.

Авторами проекту резолюції є доповідачки Моніторингового комі-тету з питань України Майліс Репс (Естонія) та Марієтта де Пурбе-Лундін (Швеція). В основі їхньої доповіді — підсумки моніторингової місії ПАРЄ, члени якої побували у Києві, Львові та Донецьку наприкінці березня.

У тексті проекту резолюції ПАРЄ «рішуче засуджує воєнну агресію Росії та анексію Криму, що стало прямим порушенням міжнародного законодавства». Автори доповіді повідомляють, що місія не знайшла жодних підтверджень тим аргументам, «які використала Росія, щоб виправдати свої дії» щодо України.

В інтерв’ю Марієтта де Пурбе-Лундін зауважила: «Наразі існує єдина загроза для української демократії — це Росія. Вона намагається дестабілізувати ситуацію в Україні, зірвати всі важливі починання, за які береться новий український уряд... На мою думку, над Україною сьогодні нависла серйозна зовнішня загроза. Щодо внутрішніх політичних процесів, то, наприклад, Верховна Рада займає дуже конструктивну позицію і переважною більшістю відповідально приймає багато важливих документів. Досі ми ніколи не бачили такої єдності... зараз вони справді об’єдналися».

Дорого, ще дорожче...

За анексію Криму російський ринок уже заплатив втратою $179 мільярдів і в разі вторгнення на схід України може заплатити ще дорожче.

За підрахунками російських економістів, названа сума складається з відтоку капіталу у $33,5 млрд за березень, падіння капіталізації російських компаній на $82,7 млрд на батьківщині та на $62,8 млрд — на Лондонській біржі, пише http://ukr.lb.ua з посиланням на «РосБизнесКонсалтинг».

«Чи можливі такі втрати знову? Критичні падіння можливі, якщо відбуватимуться події, несподівані для ринку. Скажімо, новина 1 березня про те, що президент попросив сенаторів дозволити ввести російські війська на територію України, була несподіваною, тому призвела до панічних розпродажів 3 березня... Нині каталізатором повторення подій на ринку може стати ускладнення ситуації у східних регіонах України, зокрема підвищення ймовірності реалізації кримського сценарію», — цитує агентство економіста, що спеціалізується на питаннях Росії та СНД, Олега Кузьміна.

На думку експертів, чим вища загроза вторгнення РФ на південно-східні терени України, тим більше діловий світ остерігатиметься посилення економічних санкцій щодо Москви, а відтак і не ризикуватиме своїм капіталом та виводитиме його з Росії.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net