Переглядів: 4902

Насамперед – боротьба з корупцією

Згідно з результатами дослідження соціологічної групи «Рейтинг», більшість опитаних українців висловилися за те, що першочергово потрібно провести реформи у боротьбі з корупцією (63%) та в економіці (61%).

На думку 42% респондентів реформ також потребують армія та оборона і забезпечення територіальної цілісності України (33%). 35% опитаних очікують реформ в охороні здоров’я, 30% — у соціальному захисті населення, 28% — промисловості, 25% — сільському господарстві, 21% — в міліції.

При цьому на Заході більш виразно підтримують необхідність реформування армії та забезпечення територіальної цілісності України, на Сході та Донбасі — реформування економіки і промисловості, на Півдні — сільського господарства, в Центрі — охорони здоров’я. Проте всюди на перших позиціях — необхідність боротьби з корупцією.

Серед основних критеріїв, за якими повинна проводитися люстрація в Україні, більше половини опитаних (54%) назвали причетність до корупційних схем. Значно менше (10%) зазначали, що основним критерієм люстрації має бути причетність особи до політичної корупції, зміни політичної орієнтації, 7% — причетність до певної ідеології, яка, на їх думку, може шкодити країні, 6% — причетність до порушення прав людини під час недавніх акцій протесту. Водночас 10% респондентів висловилися проти проведення люстрації, ос-кільки вона ще більше дестабілізує ситуацію в країні. 12% — не змогли визначитися.

Переважна більшість опитаних (71%) вважають, що люстрація повинна стосуватися осіб, які були причетні до корупції та протиправних дій незалежно від політичної орієнтації і часу перебування при владі. 15% респондентів виступають за проведення люстрації осіб, що були причетні до корупції та протиправних дiй у 2010 — 2014 рр. (пiд час перебування при владi В.

Януковича та М.Азарова), 5% — осіб, якi були причетні до корупції та протиправних дiй протягом 2005 — 2009 рр. (пiд час перебування при владi В.Ющенка та Ю.Тимошенко).

Більшість опитаних (64%) підтримують ідею створення коаліційного уряду, до якого увійшли б представники всіх провідних політичних сил з усіх регіонів країни. 12% — не підтримують такої ідеї. Не визначились — чверть. Найбільше таку ідею підтримують на Заході та Півночі країни, а також на Сході.

Близько 40% опитаних однозначно підтримують прихід нових лідерів у політику, зокрема шляхом участі у виборах до Верховної Ради та Президента. Ще третина — швидше за, ніж проти. При цьому можливу участь нових лідерів у парламентських виборах респонденти підтримують дещо більше, ніж у президентських. Не підтримують ідею лише близько 10% опитаних. Кожен шостий не визначився зі своїм ставленням до цього питання. Слід зазначити, що найбільше прихильників участі нових лідерів у виборах Президента на Заході та Півночі країни, а найменше — на Донбасі, Сході та в Центрі.

Найважливішим критерієм при обранні кандидата, за якого будуть голосувати на виборах, половина опитаних (51%) зазначили неза-плямовану корупцією репутацію. 40% виборців наголосили на особистих якостях політика, 31% — на політичній програмі кандидата, 28% — на наявності незмінюваної, послідовної політичної позиції.

38% українців вважають, що Угода про асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі має бути підписана якнайшвидше. Найбільше прихильників негайного підписання угоди на Заході (70%). 21% респондентів бачать доцільним підписання угоди про асоціацію з ЄС тоді, коли Україна буде до неї готова. Водночас 31% опитаних взагалі не підтримують підписання Угоди з ЄС.

За якнайшвидше подання заявки про членство України в НАТО висловилися 28% опитаних. 14% вважають, що заявку про членство в НАТО необхідно подавати, але тодi, коли в суспiльствi буде досягнуто компромісу. 44% опитаних взагалі не підтримують членство України в НАТО.

Щодо Митного союзу, то якнайшвидший вступ підтримують 15% населення України. Про те, що в Митний союз необхiдно вступати, але тодi, коли в суспiльствi буде досягнуто компромiсу, заявили ще 16% опитаних. Водночас більшість (55%) взагалі не підтримують вступ України до Митного союзу.

Цікаво, що прихильники приходу нових лідерів в українську політику значно більше підтримують підписання Угоди з ЄС, ніж противники (45 проти 23%). Те ж саме стосовно членства України в НАТО — 33 проти 13%. Протилежну тенденцію можна помітити щодо приєднання до Митного союзу.

Дослідження проведено соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Міжнародного центру перспективних досліджень. Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність — 2000 респондентів. Помилка репрезентативності становить не більше 2,2%. Дослідження проводилося 21—29 березня.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net