Переглядів: 897

Микола СКОРИК: «Мовчати далі я просто не міг»

У суботу в Одесі відбулися збори обласного активу Партії регіонів. На думку учасників зустрічі, це зібрання заповнило інформаційний вакуум, що утворився після скасування офі-ційної конференції ПР.

Напередодні цих зборів стало відомо, що екс-голова Одеської облдержадміністрації Микола Скорик усунений з посади керівника обласної парторганізації, а також виключений з лав «регіоналів» на підставі рішення президії політради ПР. Приводом для цього стала позиція одеського політика, озвучена на останньому всеукраїнському з’їзді Партії ре-гіонів, що пройшов 29 березня в Києві. Тоді Микола Скорик висловив сумніви в доцільності висунення харківського екс-голови ОДА Михайла Добкіна єдиним кандидата від ПР на майбутніх президентських виборах. На думку Миколи Леонідовича, Михайло Добкін досить відомий у східних областях країни, однак негативно сприймається населенням центральних і західних регіонів. Як консолідуючу фігуру, що володіє максимальним рейтингом серед представників ПР, був названий реформатор-«регіонал» Сергій Тігіпко.

Цієї ж позиції дотримується і більшість «регіоналів» та виборців Одещини. Однак нинішнє керівництво ПР визнало подібні висловлювання порушенням партійної дисципліни і підривом іміджу партії, після чого й були зроблені відповідні оргвисновки щодо Миколи Скорика.

5 квітня на зустрічі з уже колишніми однопартійцями Микола Скорик подякував присутнім за багато-річну співпрацю. «Моя головна провина полягає в тому, що я відкрито висловив свою позицію, — за-значив він. — Формально це — порушення статуту партії, але я був зацікавлений лише у висуненні «рейтингового» кандидата, здатного об’єднати Захід і Схід України. Не думаю, що заслужив таке ставлення. Чудово розумію, що на майбутніх виборах кожен з тут присутніх буде самостійно приймати рішення, близьке йому за духом і переконанням. А сьогодні у нас — зустріч з досить вільним регламентом, де всі можуть обмінятися думками, оскільки, на жаль, і до всеукраїнського з’їзду, і після нього думки у «регіоналів»-одеситів щодо майбутніх політичних планів ніхто не питав».

Частина активістів ПР в Одеській області ситуацію, що склалася зараз у лавах їх політсили, називають конфліктом і навіть розколом. Багато хто з «регіоналів», м’яко кажучи, не дуже лояльний до рішень нинішнього керівництва партії. Більше того, і сам березневий з’їзд вважають не зовсім легітимним, адже деякі регіони на ньому були представлені більше, а деякі фактично відсутні.

За підсумками відвертого діалогу про вихід з Партії регіонів оголосили Віктор Волков (він склав також повноваження керівника фракції ПР в обласній раді) та голова облради Микола Тиндюк.

За словами Віктора Волкова, він був змушений це зробити. «Не можу вірити з’їзду, де так потоптали нашу обласну партійну організацію і наплювали на думку людей. Останнім часом я їздив по районах і переконував земляків, що у нас є хороші шанси на відродження. Але робити це зараз мені не дозволяє совість», — підкреслив він.

Голова облради Микола Тиндюк зазначив, що ви-ключення Миколи Скорика з лав ПР не є якимось одеським ексклюзивом. «Подібні рішення торкнулися партійних організацій Києва і ще семи областей України. Але як тоді бути з іншими — районними, міськими та сільськими осередками, які теж не згодні з такою політикою? З прикрістю мушу констатувати: якщо кажуть про розкол у лавах Партії регіонів, то саме рішення останнього всеукраїнського з’їзду ПР підштовхує нас до цього. Пригадується старий український анекдот про типовий склад партизанського загону: командир, політпрацівник, партизан і зрадник. У ситуації, що склалася, я не хочу відчувати себе зрадником, не вірю у відродження, тому заявляю про вихід з Партії регіонів і фракції», — зазначив Микола Тиндюк.

Ще одну заяву зробив Василь Бабанський. Від імені «регіоналів» — представників п’яти північних районів Одещини він оголосив про «самоусунення від керівництва районними партійними організаціями» і про те, що на найближчих виборах вони будуть «працювати на того кандидата, який має народну довіру».

Під час зустрічі пролунало чимало емоційних виступів. Багато «регіоналів» висловили особисту підтримку Миколі Скорику, а частина присутніх озвучила низку пропозицій. Так, Олег Вахрушев запропонував рішенням місцевої організації прийняти Миколу Скорика до лав ПР, В’ячеслав Маркін радив дати шанс керівництву партії переглянути свої рішення, а потім вже приступати до активних дій, а Дмитро Волошенков запропонував на рівні всіх районів провести місцеві партконференції, після чого вже від імені обраних делегатів вимагати проведення аналогічного обласного зібрання.

Микола Скорик подякував за підтримку однодумцям, але попросив «бути реалістами». У заключному виступі він ще раз підкреслив, що вважає своє попереднє рішення правильним. «Я віддав Партії регіонів дуже багато років. Не тікав, коли було складно, коли потрібно було піднімати партійний рейтинг до потрібного рівня. На жаль, багато чого не встиг зробити за недовгий період перебування на посаді голови облдержадміністрації. Ми пережили часи, коли багато треба переосмислювати. Вважаю кандидатуру Сергія Леонідовича Тігіпка здоровою і такою, що має шанси на успіх, а це сьогодні головне. Якщо йдеться про те, щоб відірвати у нього частину голосів і не дати вийти у другий тур, то не треба лукавити. Мовчати далі я просто не міг. Так, я, як всі люди, інколи допускав помилки, але завжди намагався робити те, у що щиро вірю», — підкреслив Микола Леонідович.

Політик зазначив, що не має наміру претендувати на крісло міського голови Одеси, але в разі змін до Конституції і запровадження прямих виборів очільників областей, не відмовився б від участі у них. Зараз Микола Скорик має намір активізувати свою роботу як депутат обласної ради і створити власну депутатську групу.

За підсумками зустрічі активу Партії регіонів в Одеській області більшістю голосів було підтримано звернення про необхідність проведення позачергового з’їзду ПР (від голосування утрималися лише троє). У зверненні йдеться:

«В умовах, що склалися, коли Україна переживає непростий політичний та економічний період, пов’язаний, у першу чергу, зі зміною влади в країні та втратою Криму, громадянам нашої держави необхідно об’єднатися навколо єдиного лідера, єдиної ідеї та єдиного курсу на вихід з кризи. Ці орієнтири мають бути пріоритетними для Партії регіонів, що вимагає екстреного якісного оновлення керівного партскладу, ідеологічної складової і плану дій.

На жаль, всеукраїнський з’їзд Партії регіонів, який відбувся 29 березня в Києві, наочно продемонстрував повну неспроможність нашої політичної сили виконати роботу над помилками. Нам, членам Партії регіонів в Одеській області, які пережили не одну кардинальну зміну політичної влади в Україні і не порушили партійну дисципліну, непросто зізнаватися в цьому. Однак внутрішньопартійна ситуація продовжує залишатися тупиковою.

Незважаючи на гостру потребу з новими силами і єдиними для Заходу і Сходу України новими ідеями йти на президентські вибори, Партія регіонів більшістю голосів делегатів з’їзду висуває кандидатом у Президенти України Михайла Добкіна — до-свідченого управлінця, досить відомого в східних областях країни, але якого абсолютно негативно сприймає населення західних регіонів країни. Водночас авторитетна кандидатура реформатора-«ре-гіонала» Сергія Тігіпка, здатного економічно і по-літично грамотно об’єднати країну, Партією регіонів була відкинута.

Ми, члени Одеської обласної організації Партії регіонів, хочемо бути чесними перед собою, перед своїми однопартійцями і перед жителями одеського регіону. Саме тому всупереч рішенням всеукраїнського з’їзду Партії регіонів ми підтримуємо кандидатуру Сергія Тігіпка на майбутніх президентських виборах. Впевнені, що порушення партійної дисцип-ліни — це крапля в морі порівняно з нашим щирим бажанням благополуччя і процвітання для Єдиної України.

Вважаємо необхідним проведення позачергового з’їзду партії для обговорення ситуації».

За матеріалами громадської приймальні Миколи Скорика.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net