Переглядів: 6335

«Переворот у палаці»

Так неофіційно називали позачергову сесію Одеської міськради, яка була запланована на 4 квітня. На ній представники різних фракцій хотіли розглянути питання про зняття з посади в.о. міського голови Олега Бриндака. В результаті сесія стала першою за багато років, яка не набрала кворуму: зареєструвалося лише 8 депутатів.

Варто відзначити, що в залі у цей час перебувало десь 40—50 обранців. Як пояснив пізніше представник групи «Майбутнє Одеси» Олег Кутателадзе, депутатів просто залякали: «Вчора до дванадцятої години ночі з ними велися переговори, були навіть погрози, щоб переконати не приходити на цю сесію. У підсумку нас прийшло менше, ніж потрібно для прийняття рішення, десь 50 осіб. Якби нас прийшло більше, Олег Бриндак просто не вийшов би до депутатів, пославшись на лікарняний», — сказав він.

До слова, на порядку денному було шість питань, серед яких — «Про створення тимчасової контрольної комісії з перевірки доцільності продажу пакета акцій ЗАТ «Пасаж» і «Про прийняття звернення до Верховної Ради України щодо надання російській мові статусу офіційної мови міжнаціонального спілкування в Україні». Але ті питання, заради яких депутати ініціювали позачергову сесію, до порядку денного не включили. Олег Кутателадзе розповів, що секретар міськради Олег Бриндак, порушуючи законодавство про місцеве самоврядування, особисто викреслив два питання: щодо його відставки та земельні. «Насправді формувати порядок мають право лише депутати, які й ініціювали проведення позачергової сесії», — підкреслив Олег Кутателадзе.

Про подальші кроки щодо в.о. міського голови розповів голова фракції «Фронт змін» Олександр Остапенко. Планується, що на наступній сесії питання зміни секретаря міськради таки буде розглянуте, оскільки «силами депутатів з різних фракцій до того часу буде сформована депутатська група із 35—40 осіб, на яку міській владі доведеться зважати». Окрім того, за його словами, вже зібрано 45 депутатських підписів під єдиною кандидатурою на посаду секретаря.

Ця сама «наступна сесія» відбудеться вже 15 квітня. До попереднього порядку денного включені проекти рішень про бюджет та фінанси, цільові програми, земельні правовідносини тощо. І поки що нічого про зняття з посади Бриндака.

Інна ЯКИМЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net