Переглядів: 1050

Тридцять друга «Степанова весна»

4—5 квітня на Одещині відбулася традиційна «Степанова весна» — фестиваль гумору й сатири, присвячений уславленому нашому землякові, майстрові сміху Степанові Івановичу Олійнику.

Цього разу в Центрі української культури зібралися поважні гості та учасники знаменного дійства: дочка поета, проректор Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Леся Олійник, завідуюча кафедрою цієї академії, відома співачка, бандуристка, народна артистка України Лариса Дедюх, член Гільдії галицьких гумористів, артист розмовного жанру (гумор, сатира) Ігор Чепіль, письменники Аркадій Музичук, Віталій Бошков, Дмитро Шупта, студенти й шкільна молодь…

У переповненій залі студенти, курсанти, майбутні моряки, учні слухали й гаряче аплодували за чудові виступи артистам Центру української культури та юним виконавцям з Овідіополя.

...Подолавши неймовірно розбиту асфальтівку, гості від київської швидкісної траси добралися в чарівний край — Балтщину. Представницьку групу у райцентрі зустріли господарі на чолі з головою благодійного фонду імені Степана Олійника Валерієм Бойченком, який відрекомендував гостей голові райради Вадимові Сороці, вихідцеві із Пасицел, де народився великий пересмішник Степан Олійник і де батько нинішнього очільника району директор школи Петро Сорока 17 років тому засновував «Олійниківські читання».

Гості поклали квіти до встановленої на шкільному подвір’ї меморіальної стели з викарбуваним на ній портретом шанованого земляка.

Ведуча — директор пасицелівської школи Валентина Мазур — запросила на сцену учнів-аматорів, які в національних строях з великим ентузіазмом проявили свої таланти. Переповнена зала (багатьом довелося навіть стояти) щирими оплесками вітала переможців своєрідного олійниківського конкурсу, в якому відзначилися школярі Оксана Пужайло, Валя Богач, Дмитро Салатян, Уля Салатян, Вадим Сорока, сестрички Ліна й Оля Мазури… А бачили б ви, з яким артистизмом  читали гуморески Люда Какарук, Владислав Вдовиченко, Степан Вдовін, Вадим Дудич, Наталя Околот і Ганна Луцюк — вихованці освітнього закладу, де в пошані українське слово й, особливо, гумористична поезія Степана Олійника, пуповина якого закопана саме тут, у Пасицелах, в одному з найкрасивіших сіл краю, куди примагнічується завжди увага не тільки любителів гумору й сатири, а й шанувальників зеленого туризму. Кращим аматорам вчителька Оксана Сорока вручила призи — збірки творів для дітей їхнього земляка.

З привітальним словом виступили й шановні гості: Леся Степанівна Олійник, Валерій Дмитрович Бойченко, Вадим Петрович Сорока й артисти — Лариса Дедюх, яка під акомпанемент милозвучної бандури виконала українські пісні, та Ігор Чепіль, що прочитав низку гуморесок. Слово мали також і письменники — Аркадій Музичук з Києва та одесити Віталій Бошков й автор цих рядків. Привітала зі святом присутніх і майстерно прочитала гумореску Степана Олійника «Отакі ще є дядьки» редактор балтської газети «Ваш інтерес» Таїсія Крисько.

Наступного дня в Балті наша делегація поклала квіти до пам’ятника Степанові Олійнику роботи уславленого скульптора-земляка Петра Германа, який нині працює в Кишиневі. До речі, саме тут 3 квітня відбулася традиційна лінійка, присвячена видатному гумористові, й гості відвідали Балтський історичний музей, в якому чомусь майже не знайшлося місця славному минулому давнього міста, яке сім років тому з розмахом святкувало своє 200-ліття, хоч має повне право відзначити 1500-ліття з часу заснування! Адже саме про це місто ще 447 року повідомив візантійський історик Пріск, який перебував у складі посольства, що прямувало через Балту до Києва…

Уже в 32-й раз завітали учасники «Степанової весни» і в Левадівку Миколаївського району. Саме тут промайнули дитячі й шкільні роки Степана Олійника. Саме тут він ще школярем написав свій перший допис у районну газету. Звідси він поїхав в Одесу на студентські хліби.

Левадівці не забувають свого знаменитого земляка. Тут діє музей Степана Івановича. Біля школи, яка носить його ім’я, височіє пам’ятник незабутньому випускникові. Зі жвавим зацікавленням гості оглянули у музеї постійно діючу експозицію, де кожна річ, кожен експонат — коштовність, адже до більшості з них доторкалася рука письменника.

Святкове дійство продовжилося в Левадівському палаці культури. Присутніх привітали голова Миколаївської райдержадміністрації Олександр Чорний, сільський голова Олег Котвіцький та Леся Олійник.

«Степанова весна» — це свято не тільки наших традицій, але й свято сучасних гумористів та сатириків, багато з яких стали лауреатами премії імені Степана Олійника «В ім’я добра супроти зла».

До слова запрошують цьогорічного лауреата премії Аркадія Музичука. Поет, публіцист, кіно-сценарист, заслужений журналіст України розповів, що народився 1942 року в Польщі, в Люблінському воєводстві, звідки їхню родину депортували в Україну. Закінчив Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка. За поетичні збірки гумору й сатири «Ой, під куполом» та «Олігарх у пеклі» удостоєний премії імені Степана Олійника.

І знову на високому піднесенні сприйняла тепер уже левадівська зала майстерні виступи Лариси Дедюх та Ігоря Чепіля, а також місцевих танцівниць, співаків, декламаторів, хто з успіхом міг би виступати й на столичній сцені, — Катерини Приходько, Христинки Нападовської, Наталії Подорожнюк, Олени Сергієнко, Ольги Трушковської, Дмитра Павлія, подружжя Яни та Володимира Омельченків…

На прощання всім побажали мирного, світлого, блакитного неба, міцного здоров’я, а також родючих врожаїв і благополуччя.

Дмитро ШУПТА,
лауреат премії
імені Степана Олійника,
заслужений працівник культури України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net