Переглядів: 6384

Не дали згоди... економити. Поки що

Пленарне засідання сесії обласної ради, що відбулася минулої п’ятниці, було досить напруженим. Щоправда, за місце на трибуні цього разу ніхто з боєм не змагався, не брали штурмом і дверей будівлі. Але на порозі, що вже стало традицією, все ж повирували пристрасті.

Проросійськи налаштовані громадяни, привертаючи увагу журналістів та депутатів, які поспішали до сесійної зали, влаштували показове дійство, в якому фігурувало дитяче відерце, наповнене дрібними монетами. Організатори мітингу-флешмобу хотіли передати його керівництву області, щоб цими копійками покрити витрати за вчинений кілька тижнів тому збиток — видавлене скло та тріснуте полотно дверей облради. Нібито за цей «великий злочин» і було заарештовано їхніх ватажків. Відерця, яке намагалися передати разом із біноклем та окулярами (щоб голова ОДА бачив і тих, хто не підтримує нову владу, а не лише своїх прихильників), ніхто не взяв, адже ніхто і не вийшов.

Саму ж сесію можна назвати генеральною репетицією наступної, яка має відбутися у квітні. Саме тоді, прогнозують, буде спекотно.

Основні моменти порядку денного засідання торкалися кадрових питань, зокрема обрання першого заступника голови облради, внесення відповідних змін до складу постійних комісій, президії та погоджувальної ради. Був представлений і так званий бюджетний блок, який, насамперед, передбачав схвалення звіту департаменту фінансів про виконання обласного кошторису за минулий рік та за-твердження заходів щодо збалансування місцевих бюджетів відпо-відно до постанови Кабінету Міністрів про економію бюджетних коштів.

Не вирішеним залишилося питання про обрання першого заступника голови облради. Як раніше повідомлялося, відбулися консультації з усі-ма фракціями і вже було погоджено кандидатуру Сергія Веселова (ВО «Батьківщина»). Проте, за словами Миколи Тиндюка, питання потребує додаткових погоджень. Тож ця посада залишилася вакантною до наступного пленарного засідання.

На сесії достроково припинені депутатські повноваження митрополита Агафангела (Олексія Саввіна), який подав відповідну заяву, а місце Ірини Коврижних, яка вибула із списку Партії регіонів, зайняла Ольга Юрко. До погоджувальної ради увійшов Едуард Стась — новий

очільник (замість Володимира Немировського) фракції «Фронт змін». Він же увійшов до складу президії, як і Олексій Гончаренко (вже не як перший заступник голови облради, а як керівник нової депутатської групи «За Одещину»). Відбулися зміни і у фракціях. Про вихід із фракції Партії регіонів заявили депутати Василь Швець та Олексій Потапський. Із новоствореної фракції «За Одещину», яку очолив Олексій Гончаренко, вийшли Кероб Арутюнян, Ігор Бєлінський та Володимир Фадєєв, натомість увійшли Микола Златов, Денис Волошин та Ольга Юрко.

Не обійшлося без суворої критики на адресу голови облдержадмі-ністрації. Віктор Волков, лідер фракції ПР, з трибуни виступив із заявою щодо публічних висловлювань Володимира Немировського, котрий, на його особисте переконання та на думку членів фракції, виступає проти корупції, в якій по самі вуха погрузла наша область, і неодмінно при цьому вказує на причетність до злочинів членів Партії регіонів, що, сказав Віктор Волков, несправедливо й упереджено. Промовець назвав також недопустимим і тиск на голів районних державних адміністрацій, яким було наказано написати заяви про звільнення.

Голова ОДА Володимир Немировський, який взяв активну участь у пленарному засіданні, відповів, що звинуватити когось у злочині може тільки суд і що він не звинувачував усіх без розбору «регіоналів» у корупції, а стосовно голів РДА, пояснив він, деякі з них написали заяви, а хто не захотів писати — той і не писав. Водночас Володимир Немировський повідомив, що нині в області працюють контролюючі органи, за результатами перевірок яких будуть прийняті відповідні рішення щодо чинних керівників районів та інших високопосадовців, і тих, що залишаються при владі, і вже звільнених з посад. Голова ОДА не один раз публічно заявляв і на сесії вкотре повторив, що вкрадене у громади, яке «розчинилося» у корупційних схемах, знайдуть, а винні у злочинах — будуть суворо покарані.

«Регіонал» В’ячеслав Маркін також прилюдно висловив невдоволення висловлюваннями Володимира Немировського стосовно акцій на Куликовому полі, які той називає проплаченими. Навіть агітував за скерування до Верховної Ради звернення про «політичні репресії та тиск на політичних опонентів», які, мовляв, мають місце на Одещині. Пропозиції цього депутата відхилили ще на погоджувальній раді, і в сесійній залі вони також не були підтримані.

Блок фінансових питань (про звіт ОДА щодо виконання бюджету Одеської області за 2013 рік, про затвер-дження заходів щодо збалансування місцевих бюджетів у процесі їх виконання та економії бюджетних коштів у 2014 році, про внесення змін до бюджету на 2014 рік), з яких допо-відала директор департаменту фінансів Марина Зінченко (співдоповідач — голова постійної комісії облради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності Юрій Маслов), викликав жваві дискусії.

Звіт схвалили. Щоправда, не обійшлося без гучної критики.

Отже, до зведеного бюджету торік надійшло 24,5 мільярда гривень, хоча розпоряджалися ми лише 11 мільярдами. Основні джерела доходу: податок на доходи фізичних осіб та податок на землю. Бюджет, йшлося у доповіді, недоотримав майже 114 мільйонів гривень тільки від плати за землю, тоді як за тендерами, навпаки, було переплачено близько 300 мільйонів гривень.

Як повідомила Марина Зінченко, середня заробітна плата в області минулого року складала 2869 гривень на місяць. Впродовж 2013-го було створено майже три тисячі додаткових місць у дошкільних навчальних закладах, організовано роботу 27 центрів первинної медико-санітарної допомоги…

Сергій Веселов виступив з реплікою, мовляв, схвалюємо звіт про «Народний бюджет», який розікрали! Навів і приклад розкрадання: 96 мільйонів бюджетних гривень «закопали» у фундамент нового корпусу обласної дитячої лікарні, яка за останні роки вище нього і не піднялася.

Із зали звучали звинувачення і про корупційні схеми, які, мовляв, списують з минулорічним бюджетом.

Відреагував Володимир Немировський, який зауважив: чотири роки мовчали, і всіх усе влаштовувало, а тепер усі стали великими борцями з корупцією.

Що стосується головних цьогорічних витрат, то це буде добудова кредитного молодіжного житла, виділення 13 мільйонів гривень на завершення реконструкції видавництва «Чорноморя», де розміщуватиметься консультативний центр та головна база служби екстреної медичної допомоги області, відкриття нових дитячих садочків, прокладання мережі водопостачання в районах, заробітна плата бюджетникам, яку ті отримуватимуть, запевнили, у повному обсязі...

Щодо бюджетних змін, які передбачалися в пункті про збалансованість місцевих бюджетів й економію коштів (враховуючи складну економічну ситуацію в державі, це рекомендує зробити органам місцевого самоврядування Кабмін), то розгляд цього питання у сесійній залі викликав загальне невдоволення.

Прибутки обласній громаді, згідно з документом, мають принести такі кроки та дії: викорінення корупційної складової, виведення економіки з тіні, легалізація заробітку громадян, отримання в повному обсязі плати за землю. Підрахували, що так можна додатково залучити до спільної скарбнички 674,5 мільйона гривень, а це — більше 10% бюджету-2014.

Дехто з депутатів навіть звинуватив департамент фінансів у некомпетентності при складанні документа, мовляв, то — фантазії. Хтось, навпаки, побачив у ньому цілком адекватні ходи та дії, реальні для виконання, тобто для наповнення бюджетної скриньки.

Щоб економити — голосували тричі, і тричі не набирали потрібної кількості голосів.

Голова обласної ради Микола Тиндюк, з усього було видно, не здивувався такому рішенню більшості. Тим паче, що йшлося лише про наміри, пропозиції, тоді як конкретні викладки бюджетної економії будуть ретельно вирахувані та винесені на обговорення депутатів на наступній, 31-й сесії, яка запланована на 24 квітня.

Яна СТАСІНА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com