Весняні ризики
Навесні, що природно, організм кожної людини ослаблений, тому схильний до захворювань, відкритий для інфекцій. Саме цієї пори найчастіше людей тривожать захворювання верхніх дихальних шляхів і легенів, шлунково-кишкового тракту, частіше дають про себе знати алергії.
Ми мляві, швидко втомлюємося, хочемо спати, і це при тому, що роботи на городі та в домі більшає, що вимагає від нас додаткових фізичних навантажень.
А ще весна — пора, коли загострюються хронічні рецидивуючі за-хворювання: екземи, псоріаз, дерматити, а також окремі інфекційні недуги, серед них, зокрема герпес. Сонце діє агресивно, тому варто обмежити час перебування під прямим його промінням, щоб не спровокувати раку шкіри. Капелюх чи хустина на голові, закриті руки і спина — речі обов’язкові.
При роботі з хімікатами, при ви-трушуванні мішків, пересипанні зерна, спушуванні ґрунту використовуйте респіратор або ж прикривайте пов’язкою ніс і рот. Одягайтеся легко, але тепло, щоб не пітніти.
Повноцінне харчування з достатньою кількістю зелені та вітамінів, посильні фізичні навантаження, повноцінний сон, спокій, добрий настрій та оптимізм допоможуть легко, без хвороб і проблем, пережити весну.
Дотримання елементарних гігієнічних правил у побуті вбереже вас та вашу родину і від гострих кишкових інфекцій, які особливо дошкуляють весною, доводячи необачних до лікарняного ліжка. Щоб уникнути цього, необхідно дотримуватися простих правил: мити руки після відвідування туалету, перед приготуванням та вживанням їжі. Мити їх слід правильно, не лише тильні й долонні поверхні кистей, а й проміжки між пальцями з дворазовим намилюванням до утворення густої піни.
Навесні, коли організм ослаблений, можемо потерпати від алергії. Найпоширенішими алергенами є пилок деяких рослин, кліщі домашнього пилу, пліснява, шерсть тварин і деякі харчові продукти. Найефективніший спосіб попередити розвиток алергії — уникати безпосереднього контакту з певним алергеном. Не буде зайвим, якщо ви позбавитеся килимів і надмірної кількості м’яких меблів, щоб зменшити площу розмноження кліщів домашнього пилу; якщо поліпшите вентиляцію та знизите вологість у приміщенні, де ви мешкаєте; не триматимете в будинку котів, морських свинок та інших тварин, шерсть яких може викликати алергію; регулярно коситимете траву біля будинку, щоб уникнути її цвітіння; будете утримуватися від тривалого перебування в місцях масового цвітіння рослин; заведете за правило не палити в хаті, адже доведено, що тютюновий дим підсилює симптоми сінної лихоманки і підвищує ризик розвитку бронхіальної астми.
Будьте обачними і не байдужими до власного здоров’я. Пам’ятайте: тільки лікар може відстежувати зміни в стані пацієнта, робити висновки про перебіг хвороби, призначати і коригувати лікування. Ніколи не займайтеся самолікуванням, адже шкоди від нього, як правило, набагато більше, ніж користі.
Підготовлено
за матеріалами обласного Центру здоров’я.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206