Переглядів: 1059

«Білосніжка» від васильківців

В Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім. В. Василька відбулася прем’єра дитячої казки «Білосніжка і сім гномів».

Діти із захопленням дивилися історію про Білосніжку, її друзів, Принца й злу мачуху, а також із задоволенням спілкувалися з акторами, які постійно радилися з маленькими глядачами.

Упродовж усієї вистави на сцені стоїть лише одна триповерхова декорація, але на очах у здивованих дітей вона перетворюється то на королівські покої, то на зелену галявину, то на чарівний ліс, у якому живуть гноми. Ці трансформації відбуваються завдяки відеопроекції, ідея та реалізація якої належить художнику постановки Петру Богомазову (Київ). До речі, батько Петра — Дмитро Богомазов, який поставив чотири спектаклі в Українському театрі, був почесним гостем прем’єри.

«Хотілося створити щось оригінальне і сучасне, — розповідає Петро Богомазов. — Комп’ютер, кіно, сучасні 3D-мультики задають планку, і театру, щоб «пробитися» до маленьких глядачів, треба цю планку утримувати. Саме тому ми звернулися до проекції. Нам хотілося, щоб дітям було по-справжньому цікаво, щоб вони просили батьків ще раз прийти на «Білосніжку» і щоб враження не «змазалося» після мультиків, які вони подивляться наступного дня».

Судячи з реакції дітей, їм сподобалося й оформлення, і сама історія — знайома завдяки діснеївському мультфільму, але з новими сюжетними лініями. Вистава «Білосніжка і сім гномів» створена за однойменною п’єсою Льва Устинова та Олега Табакова, написаною у 1960-і роки. Режисер Євген Юхновець зазначає, що ця версія історії про Білосніжку подобається творчій групі більше, ніж класична казка братів Ґрімм. «Ця п’єса більше наповнена подіями, більш цікава для того, щоб її ставити і дивитися. А ще там багато персонажів, які чітко розмежовують добро та зло», — пояснює режисер.

Відомий одеситам насамперед як актор Українського театру, Євген Юхновець вперше виступив тут як режисер. Він зізнається, що перед прем’єрою дуже хвилювався: «Це була непроста робота, адже вистава створювалася для дітей, а це завжди дуже хвилюючий момент. Для дітей треба ставити, як для дорослих, тільки ще серйозніше, тому що вони уважніші і прискіпливіші до деталей. Перш за все важливо розповісти їм сюжетну лінію. Не менш важливий момент — візуалізація».

У виставі грає більшість молодих акторів Українського театру, всього в ній зайняті 16 артистів.

Для Наталії Шевченко Білосніжка стала першою головною роллю в театрі, де вона працює другий рік. «Особливість Білосніжки в тому, що вона — абсолютно щаслива людина, яка до кожного ставиться з добром і старається, щоб світ довкола був кращим, — так характеризує свою героїню Наталія Шевченко. — При цьому Білосніжка — звичайна жива і весела дівчинка, яка може і похуліганити, наприклад».

Роль злої і лицемірної Королеви, мачухи Білосніжки, виконує Алла Бродська. «Наша казка про добро і любов, але, як і в кожній казці, в ній повинні бути сили зла, — розповідає актриса. — Королева тут — це уособлення сил зла і лицемірства у першу чергу. Це лицемірство, неправду треба грати дуже переконливо і потужно, щоб було що протиставити світлим героям».

Цікаво, що гноми в п’єсі Устинова і Табакова подорослішали і наприкінці історії… закохалися в головну героїню. Але, як і в класичній версії казки, Біло-сніжка пробуджується від поцілунку Принца.

У виставі «Білосніжка і сім гномів» є і музика (автор — Сергій Дмитрієв), і танці (балетмейстер — Павло Івлюшкін), але її не можна назвати мюзиклом: це драматична казка, яка буде цікавою навіть дорослим, хоча створювалася вона саме для маленьких глядачів. «В інформаційному потоці продуктів, які виробляються для дітей, забагато жорстокості, — вважає Євген Юхновець. — Хотілося б не йти за загальними тенденціями, які нав’язує телебачення і кінематограф, а створювати красиві добрі історії і виховувати смак у малечі. Нам здається, що ми на правильному шляху».

Театр запрошує усіх на красиву добру казку «Білосніжка і сім гномів» 26 і 27 квітня. Початок о 12.00.

Фото Ганни ТОКОЛОВОЇ

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net