№ 23 (21494) субота 22 березня 2014 року

Переглядів: 776

По обидва боки однієї країни...

Доки «брат» за стіною будував «русский мир» у головах, а тепер — і на нашій землі, ми (волею долі, зобов’язані вмістити в собі, по суті, два світи — Західну і Східну Україну) насправді не будували нічого. Влада крала, обираючись на експлуатації наших внутрішніх — ментальних, історичних, національних і мовних — суперечностей. Опозиція грала на тих самих струнах, а, ставши владою, перетворювалася на вдосконалену подобу попередниці. Олігархи боролися за трофеї в примітивному змаганні: хто більше політиків і суддів перекупить. Суспільство виявилося нездатним уголос сказати «ні!» різнобарвній владі, яка однаково принижує його гідність як на Заході, так і на Сході.

Але дух народу, що так гаряче терзався всередині, а після розчарувань 2005-го, здавалося, надовго зломлений, не зважаючи на перешкоди, вирвався назовні. На Майдан. І сьогодні, продовжуючи ховати в Києві, а тепер уже — о Боже! — і в Донецьку; не відповідаючи на провокації вилупленого зі своїх імперських фантазій агресора в Криму; розуміючи, що наразі маємо зціпити зуби, дивлячись на перехідні заходи перехідних нових-старих міністрів із не ними заслуженими портфелями, — ми з гострим болем у серці йдемо по тонкому, розгойдуваному чужими руками мосту. Вибираючи нову долю. Аналізуючи уроки старої.

Переглядів: 787

На кордоні з Придністров’ям

Директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс 7 березня зробив таку заяву: «За інформацією, яку ми отримали, керівниками оперативної групи військ у Придністров’ї проводиться вербування активістів і представників козацьких об’єднань, яких під виглядом місцевих жителів планується направити до Одеси з метою деста-білізації обстановки в області».

Це повідомлення не могло пройти непоміченим для всіх жителів України, а особливо тих, які проживають на Одещині, що межує з Придністров’ям. А як у цій ситуації діють прикордонники? За відповідями на це та ще кілька питань ми звернулися до Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України. До телефону підійшов старший офіцер сектору з питань взаємодії зі ЗМІ цього відомства Олександр Яковенко. Він повідомив:

Переглядів: 720

Потрібен діалог, а не галас і гасла

Про власне бачення вирішення ситуації щодо реформування місцевого самоврядування та позицію у цьому питанні облорганізації Партії регіонів розповів на спеціально скликаній прес-конференції депутат облради, очільник облорга-нізації ПР Микола Скорик.

Кабінет Міністрів, сказав промовець, чинить не надто продумано, вирішивши нашвидкуруч затвердити нову концепцію місцевого самоврядування. На внесення правок і пропозицій відведено лише кілька днів, тоді як насправді потрібен бодай місяць часу (щоб обговорити з громадськістю, винести проект рішення на сесію обласної ради, а вже потім обґрунтовані пропозиції передавати Києву). Такий поспіх лише за-плутає і так непросту ситуацію, й доведеться ще раз, а може, й не раз, до проблеми повертатися.

Переглядів: 925

Господи, поверни їм пам’ять!

Новітній московський фюрер у XXІ столітті розпочав загарбницьку війну проти суверенної України, ввівши свої війська на нашу територію.

Ігноруючи міжнародне право та Конституцію України, Федеральні збори Росії бігцем визнали неле-гітимний кримський референдум про самовизначення, мотивуючи, що жителі Криму мають на те право. Але ж на самовизначення має право нація, яка не має своєї держави, а не якась окрема територія чи її частка. У Криму нема кримської нації. Там мешкають росіяни, українці, кримські татари, караїми... Росіяни мають свою державу, українці — теж. За великим рахунком, право на самовизначення мають кримські татари, але вони проігнорували так званий референдум. То де тут логіка?

Переглядів: 806

Слово — зброя

Олександр Олесь
Пам’ятай

Коли Україна за право життя
З катами боролась,
жила і вмирала,
І ждала, хотіла лише співчуття,
Європа мовчала.

Коли Україна в нерівній борьбі
Вся сходила кров’ю
і слізьми стікала,
І дружної помочі ждала собі,
Європа мовчала.

Переглядів: 737

Мовний форум. П’ятнадцятий

В офісі Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція, присвячена проведенню 15-го, ювілейного, загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

Перед представниками ЗМІ виступили голова місцевої журналістської спільноти Юрій Работін, завідуюча кафедрою українознавства Одеської державної академії будівництва та архітектури, доктор історичних наук, професор Вікторія Цубенко, віце-президент ВГО «Козацький рукопаш» Сергій Помазан.

Переглядів: 800

Олег ЛЯШКО: «Без боротьби ми втратимо Україну!»

Кандидат у президенти Олег Ляшко заявляє, що Україна ніколи і за жодних умов не визнає анексію Криму, а Росія ще пожалкує, що зазіхнула на наш суверенітет. Водночас Ляшко стверджує, що захист інтересів нашої держави не повинен негативно позначитися на російськомовному населенні — кожен громадянин має право розмовляти тією мовою, якою вважає за потрібне.

«Російська влада, на відміну від усього світу, визнала кримський «референдум», який вона ж і проводила, і тепер використовуватиме його сфальшовані результати, щоб легітимізувати свої загарбницькі дії щодо України», — констатує лідер Радикальної партії Олег Ляшко і вимагає від влади якнай-швидше вжити радикальних заходів з метою захисту суверенітету України та відновлення її територіальної цілісності.

Переглядів: 792

Перспективи молочного ринку, або Чи можна повернути втрачений потенціал?

Сільське господарство — один з провідних секторів національної економіки. Та, здебільшого, його успіхи пов’язують з рекордними врожаями останніх років. Результати у галузі тваринництва, і зокрема у молочному секторі, фахівці оцінюють набагато скромніше, хоча і зазначають, що за певних обставин вони можуть кардинально поліпшитися.

Про нинішній стан у сфері виробництва молока та його перспективи говоримо з Михайлом ПАВЛИЧЕНКОМ, координатором молочних програм Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку).

Переглядів: 710

Музичний дарунок Тарасові Шевченку

Нинішнє відзначення 200-літнього ювілею Тараса Шевченка своєю масштабністю та інтенсивністю спричинилося до потужної популяризації та переосмислення творчості нашого генія. Звичайно, у калейдоскопі подій — виставок, концертів, конференцій — ми не завжди були свідками появи оригінальних концепцій чи якісно нових творів.

Утім, і «забуте старе» може стати новим, що й підтвердив нещодавній концерт Національного одеського філармонійного оркестру (художній керівник і диригент — народний артист України Х. Ерл) на честь Т.Г. Шевченка. Під орудою молодого перспективного одеського диригента Віталія Ковальчука були виконані симфонічні поеми «Тарас Шевченко» (1939) Костянтина Данькевича та «Пам’яті Тараса Шевченка» (1963) Віталія Губаренка.

Переглядів: 766

Символіка народного мистецтва

25—28 березня в Одеському обласному центрі української культури триватиме Народна академія творчості, у рамках якої відбудеться відкриття виставки та урочисте нагородження лауреатів і стипендіатів обласної премії ім. Р. Палецького 2014 року.

Ростислав Палецький (1932—1978) — основоположник південного стилю українського декоративно-ужиткового розпису, творець нового напрямку національного живопису, троїцької станкової графіки. Виходець із простої селянської родини, звичайний колгоспник, він завдяки своїй самобутній творчості досяг високих вершин у мистецтві й отримав почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України». Наприкінці 1970-х почав творити свої історико-філософські орнаменти, які увібрали в себе чарівність троїцької землі, міфологію та народний фольклор, набуток класиків української літератури. Визнання прийшло до самобутнього митця досить швидко, і найкращі роботи майстра почали експонувати на численних виставках по всьому світу. Згодом тисячі його барвистих розписів потрапили до приватних зібрань та музеїв. «Символіка народного мистецтва тим і прекрасна, що зрозуміла людям насамперед простотою форм і ясністю думки», — стверджував майстер.

Переглядів: 725

Перший крок назустріч книзі

Одеська національна наукова бібліотека ім. М. Горького запрошує всіх шанувальників книги взяти участь у традиційному конкурсі читацьких рецензій «Дебют».

Автори найцікавіших, найбільш інформативних та оригінальних рецензій будуть нагороджені почесними дипломами і преміями в рамках XV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині». Конкурс «Дебют» — це не тільки шанс проявити себе та свої здібності, але й можливість взяти активну участь у популяризації сучасної книги та читання.

Переглядів: 789

Не вмирає душа наша

Скільки себе пам’ятаю, завжди чула пісню. Співали при зустрічах і прощаннях, у маминих батьків на Луганщині і в батькових — на Кіровоградщині, співали діти, йдучи в кіно чи в лісок.

Коли ще вчилася, у 1950-х роках, у кожній школі був хор. А пізніше соціологи відзначили, що народ перестав співати. Партії таке «відкриття» не сподобалося, і тему закрили, так само як закритою була тема Голодомору. Але ж «не вмирає душа наша».

Переглядів: 676

Орган під склепінням Одеської опери

27 березня, у Міжнародний день театру, в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбудеться концерт органної музики за участю органістки Домського собору (м. Рига, Латвія) Євгенії Лисициної та солістів нашої опери.

У програмі концерту «Голоси органа знову грянуть...» — популярні твори композиторів XVII — XX століть: Баха, Генделя, Вівальді, Дворжака, Мусоргського, Качіні, Моцарта та ін.

Переглядів: 733

Енергія «небесних сліз»

Ті, хто не читав про це відкриття, дуже здивуються і ще раз переконаються, що науковий прогрес не знає меж. А суть відкриття така: електроенергію можна отримувати... із звичайних дощових крапель! Авторами цього ноу-хау стали французькі вчені.

Побудувавши спеціальну установку для перевірки секретів «небесних сліз», вони встановили: коли краплі дощу вдаряються об пластинку завтовшки якихось 25 мікрометрів, на ній виникають невеликі механічні коливання, здатні генерувати струм. Але вчені на цьому не зупинилися — підрахували, що сила удару краплини при невеликому дощі може досягати 2 мкДж, а в сильну зливу — до 1 млДж енергії. Звичайно ж, невеликий «урожай», але для малопотужних автономних пристроїв в умовах, коли фотоелектричні батареї важко і дорого міняти, — це енергія, яку можна отримувати практично задарма.

Переглядів: 8578

З чого починається ішіас?

Різкий біль пронизав ногу — від попереку до кінчиків пальців. Потім відчуття оніміння не проходить кілька хвилин. А ось уже й відпустило. «Що це було?» — запитуємо себе. «Защемлення сідничного нерва», — відповідає лікар-невролог.

Як бути в таких випадках? З чого починати самооборону від недуги?

Знайти відповіді на ці питання нам погодилася допомогти Тетяна ДОВБОНОС, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net