Переглядів: 1272

«Мій Шевченко»: аматори – Кобзареві

/_f/2014/021.jpg «Чорноморка» постійно надає свої сторінки поетам-аматорам, а торік спільно з громадською організацією «Інтелектуальний форум» (голова Олексій Козаченко) редакція оголосила обласний конкурс аматорського мистецтва «Мій Шевченко». Кожен бажаючий у віршах чи прозі до 200-ліття Кобзаря мав змогу висловити Тарасу Григоровичу свої почуття: любов і шану до нього, думки щодо майбутнього України.

Листів із творчими доробками на-дійшло дуже багато, була робота навіть зі Львова. Підводили підсумки й нагороджували переможців 10 березня в Одеському художньому музеї (вул. Софіївська, 5). Під час відзначення лауреатів з багатьма із них побачилися вперше, познайомилися особисто, а не лише через їхні дописи до газети, художні чи публіцистичні твори.

Спочатку конкурс задумувався як молодіжний. «Інтелектуальний форум» має вже чималий досвід проведення схожих змагань, приурочених до Дня Незалежності України, залучаючи хлопчаків і дівчаток до корисної, творчої діяльності. З нагоди ж славного ювілею Великого Кобзаря спільно з редакцією вирішили не обмежуватися юними талантами. Доробок конкурсантів оцінювало поважне журі, у складі якого були, зокрема, відомий письменник, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Володимир Рут-ківський, старший викладач Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів, поетеса, лауреат премії ім. В. Стуса Галина Могильницька, кандидат філологічних наук, доцент Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Любов Ісаєнко, представниця «Інтелектуального форуму» Софія Шеренгова, яка, власне, взяла на себе основні організаційні клопоти з проведення цього творчого змагання.

«Конкурс до ювілею Шевченка дуже нас втішив. Він ще раз довів, що інтерес до нашого Пророка і взагалі до української літератури — невмирущий! Незалежно від вікових груп. Отримали понад дві сотні робіт,

з-поміж яких обрали близько 50. Авторів цих творів відзначили грамотами і цінними книгами (серед них і чудове видання «Кобзаря», випущене з нагоди 200-ліття Шевченка)», — зазначила на підведенні підсумків член журі конкурсу Галина Могильницька.

Переможців визначали у двох вікових групах (ті, що до 16 років, — молодша, від 16 і більше — старша) і в чотирьох номінаціях: громадянська поезія, лірика, проза та авторська пісня. Серед учасників — вихідці ледь не з усіх районів Одещини. У старшій віковій групі в усіх номінаціях абсолютним переможцем названо Сергія Мефодовського, вчителя української мови Ульянівської школи Миколаївського району. «Я давно вже зна-йома з його творчістю і неодноразово буду повторювати: з його талантом йому треба не в аматорських конкурсах брати участь, а пора вже вступати до Спілки письменників», — зазначила Галина Могильницька.

У кожного з учасників своя історія знайомства з поетичним генієм Шевченка. «Для мене Тарас Григорович — це спогад з дитинства. Мій дідусь, який прожив 76 років, до останніх днів свого життя читав «Кобзаря». Я тоді малий був і програмні твори Шевченка в школі не сприймав. А от дідусь, який мав лише чотири класи освіти, з «Кобзарем» був нерозлучний. Па-м’ятаю, твір, з яким на вустах він помер, — це були «Гайдамаки». Я дуже люблю Шевченка, сам пишу вірші, а відтак не міг оминути цей конкурс», — розповів лауреат у номінації «громадянська лірика» Іван Кудлач, вчитель географії й історії з Любашівського району.

 За його словами, в їхній сім’ї до слова Шевченка дуже шанобливе ставлення. «У нашому домі є дві святині — «Старий Заповіт», який привезли ще з Лемківщини мої батьки, і вже куплений тут «Кобзар», — зазначив Іван Андрійович.

У молодшій групі серед інших вирізнилася одина-дцятирічна Аліна Хутак. Батько дівчинки родом з Афганістану. Сама Алінка народилася в Україні, прекрасно знає українську мову, пише вірші, професійно за-ймається художньою гімнастикою. Для неї Шевченко — це як підтвердження своєї національності: українка. «Я знаю, що Тарас Григорович був дуже доброю людиною, він писав вірші, в які треба вдуматися», — поділилася враженнями школярка.

«У конкурсі брали участь усі охочі — домогосподарки, вчителі, військовослужбовці, школярі… І всіх їх об’єднує одне: любов до Шевченка й бажання висловити цю любов засобами мистецтва. Всі поети, чиї роботи я читав, — дуже своєрідні, вони побачили Шевченка з дещо несподіваного боку. Професійні писаки зазвичай цікавляться ним більше як поетом, аматорів же зацікавило його життя як простої людини», — висловив власні спостереження голова журі Володимир Рутківський.

Під час нагородження, окрім читання Шевченкових і власних віршів, учасники конкурсу співали аматорські пісні, грали на бандурі. А на завершення хлопці із гурту «White Shadow» зіграли на гітарах і губній гармошці Шевченко-блюз на слова «Заповіту», перекладені англійською.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
НА ЗНІМКУ: фото на пам’ять.
Фото авторки.

 

 

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net