Переглядів: 1337

Нехай ніхто і ніколи не зробить нас ворогами

Лідер групи «Машина времени» Андрій МАКАРЕВИЧ вважає, що якщо Росія почне війну з Україною, це буде по-справжньому братовбивча війна.

«У той момент, коли в твою країну заходить бронетехніка, люди стають патріотами своєї країни і беруть у руки зброю. Наше завдання — цього в жодному разі не допустити», — заявив він в ефірі радіостанції «Эхо Москвы». За його словами, можливе введення російських військ в Україну — «це жахлива помилка».

За інформацією «РБК», Андрій Макаревич і його колега по групі Олександр Кутіков підписали петицію до російської влади і громадян двох держав, яка розміщена на сайті Change.org. У петиції, під якою загалом підписалося станом на сьогодні понад 132 тисяча осіб з різних країн, йдеться:

«Після кількох днів тривожного читання новин ми поступово усвідомлюємо, що відбувається в Криму — не обман зору і не поганий сон, а що починає збуватися один з найстрашніших сценаріїв розвитку української кризи, що, по Галичу, «знову наші танки на чужій землі».

Поки мова йшла лише про внутрішнє протистояння в Україні, ми могли обходитися млявими обговореннями ступеня причетності російської влади до подій у сусідній країні. Але тепер, коли Росія офіційно й демонстративно втручається в ситуацію, коли на дорогах Криму з’явилися російські БТР, а на морі — десантні кораблі Балтійського флоту; коли до брехливого російського телебачення приєднався пропагандистський десант у Сімферополі, який провокує кримчан на громадянську війну, — тепер це вже не внутрішня справа України. Це відповідальність Росії — наша відповідальність.

Ми вимагаємо від російської влади негайно і без будь-яких умов припинити підлу і небезпечну провокацію — негайно вивести всі збройні формування з території України.

Ми звертаємося до наших співвітчизників: не вірте офіційній пропаганді і не підтримуйте війну! «Захист інтересів» — лише прикриття для політичної гри; не піддавайтеся псевдопатріотичній істериці, мисліть критично! Тільки тоді у нас є шанс не втратити дружбу народу, який ми не тільки за вказівкою зверху, а щиро вважаємо братнім. Ми повинні показати українцям, що в Росії є інша точка зору, крім владної пропаганди, й інші аргументи, крім танків. Зараз, як ніколи, важливо проявити повагу до історичного вибору сусідів і постаратися заслужити їхню повагу.

Ми звертаємося до російських військових у Криму: не виконуйте злочинні накази! Пам’ятайте, що ваше завдання — захист Росії, а не втручання у справи суверенної держави. Зараз нашій країні ніхто не загрожує, і єдине, що потребує захисту зараз — це її честь. Не один раз у нашій історії ми намагалися надати «братську допомогу» іншим народам, фактично виступаючи в ролі агресорів. Але всяка наступальна війна оберталася для Росії поразкою і ганьбою. У ваших силах не допустити нової трагічної помилки!

Ми звертаємося до жителів Криму: вас намагаються зробити розмінною монетою в цинічній політичній грі, вашими інтересами прикриваються. Не піддавайтеся на провокації! Не дозволяйте політикам будь-яких мастей сіяти ворожнечу між вами і самовільно вирішувати вашу долю. Ми впевнені, що і росіянам, і українцям, і кримським татарам, і всім народам Криму потрібен насамперед мир. І ми впевнені, що досягти згоди хоч і важко, але можливо — але тільки не шляхом іноземного військового втручання. Саме ті, чиї права нібито захищає зараз Росія, у підсумку найбільше постраждають від її дій. Ви живете в прекрасній країні, й у ваших силах зробити її ще кращою.

Ми звертаємося до всієї України: повірте, в Росії багато людей, не згодних з тим, що відбувається. Нам боляче і соромно, що влада від нашого імені, скориставшись важкою внутрішньою ситуацією в Україні, здійснює грубе втручання і спробу розколу незалежної країни. Ми віримо, що ви здатні самі вирішити всі внутрішні протиріччя цивілізованим способом. Але спершу необхідно відновити елементарний порядок і державний контроль у країні — нехай же це станеться без жертв і в правовому руслі. Україна знову повертається на демократичні рейки, і яким би складним не був цей процес, скільки б небезпек він не таїв, скільки б помилок не робила спочатку нова влада і її прихильники, — це єдиний шлях, який ми вам бажаємо. Того ж ми бажаємо і Росії, тільки наш шлях складніший і довший — тим важливіший для нас ваш приклад, і нехай він буде добрим прикладом у всьому.

Але незалежно від того, як складатимуться політичні відносини наших країн, ви можете бути впевнені: у Росії є безліч людей, які безмежно люблять і поважають Україну. Нехай ніхто і ніколи не зробить нас ворогами. Тримайтеся, друзі!»

У свою чергу лідер групи «Аквариум» Борис ГРЕБЕНЩИКОВ у Прощену неділю звернувся до російської влади із закликом вирішувати проблеми з Україною мирним шляхом. Він упевнений, що рішення, яке дозволить уникнути загибелі людей, є завжди.

Тих, «у кого сьогодні в руках влада», музикант просить згадати про народ, «який делегував їм цю владу». «Яким би великим не було ваше бажання увійти в історію, не намагайтеся зробити це за рахунок смерті людей, які вам довіряють. Не існує проблем, які не можна вирішити мирним шляхом; завжди є рішення, яке дозволить уникнути загибелі людей. Будьте далекоглядними: перестаньте нацьковувати одних людей на інших, перестаньте брехати своєму народу заради уявної сьогоднішньої вигоди — завтра вона призведе до незрівнянно більших втрат», — написав Борис Гребенщиков на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Не допустити «братовбивчої бійні» в Україні закликав і лідер групи «ДДТ» Юрій ШЕВЧУК. Музикант застеріг, що війна, яку може почати Росія, призведе до масштабних потрясінь.

«Ми — люди України і Росії — рідня. Кожному з нас просто необхідно зробити все можливе, щоб не допустити братовбивчої бійні. Інакше переможе нелюдяність, — написав соліст «ДДТ» у своєму блозі на сайті «Эхо Москвы». — Чому наші «розумні, сміливі, які дбають за російський народ, депутати», не приїхали на Майдан, в Раду, вже у грудні минулого року, безстрашно не висловилися, не заспівали свої куплети... Олімпіада... А тепер, як зазвичай, прикриваються військами, пацанами, кров’ю...»

Культова російська співачка ЗЕМФІРА на знак солідарності з українцями змінила головну сторінку свого офіційного сайта.

Тепер на сайті Земфіри на чорному тлі розміщено тільки одне відео, що датується 2008 роком, де співачка виконує українською мовою пісню «Відпусти» гурту Океан Ельзи.

«Я хочу підтримати, передати привіт, подякувати, приєднатися до всіх українських музикантів. Останні кілька років я кажу, що в Росії, звичайно, більше можливостей, більше грошей. В Україні — більше душі», — сказала Земфіра перед виконанням композиції.

Відомий письменник-сатирик Михайло ЖВАНЕЦЬКИЙ, народний артист і України, і Росії, що народився в Одесі, а живе в Москві, назвав українців сильною нацією, якій вдалося скинути владу «злодіїв».

«Мені здається, що росіяни шалено заздрять українцям. Оскільки ті змогли звалити зухвалих злодюг, що зарвалися, знахабніли. Це не виключає того, що можуть прийти нові. Але вони точно знатимуть, що існує сила протидії, здатна дати їм відсіч. А закомплексована російська більшість виправдовує свою бездіяльність, свою ненависть і своє безсилля «бажанням стабільності», тим, що «вони всі там бандерівці і фашисти» тощо. А насправді — це просто заздрість, що українці змогли, не промовчали», — цитує слова Михайла Михайловича спільнота «Євромайдан» у мережі Facebook.

Письменник Борис АКУНІН хоч і вважає блефом «путінську войовничість», але впевнений, що в останні дні Росія перейшла «від плутократичної автократії до по-ліцейської держави і диктатури»: «З одного боку, Путін розраховує перетягнути у свій табір російських націоналістів — тепер головним із захисту російських буде він. Росіянам в Україні при цьому Путін нічим не допоможе, а тільки зашкодить, загостривши їхні і так непрості відносини з українцями (а в Криму ще й з татарами). Зате він виставить протестувальників «п’ятою колоною», «ворогами Росії та руських».

Борис Акунін закликав російську опозицію відмовитися від протестних акцій «доти, поки вийти на вулиці не будуть готові сотні тисяч». «Сьогодні «народні збори» і пікети — це гра в піддавки, що ставить під удар найактивніших, найсміливіших опозиціонерів і полегшує роботу хапально-каральним органам», — вважає письменник.

Актор Єгор БЕРОЄВ  сподівається, що в Києві ситуація стабілізується, що російські війська залишать Крим, а Україна збереже цілісність. Єгор впевнений, що, як і раніше, російські актори приїжджатимуть до української столиці на зйомки.

Журналіст і музичний критик Артемій ТРОЇЦЬКИЙ у своєму блозі на «Эхо Москвы» заявив, що президент РФ та Рада Федерації своїм мілітаризованим демаршем досягли абсолютно протилежного — «за підтримки російських медіа-«тітушок» у рекордно короткий термін забезпечили повну легітимізацію нової української влади на рівні світової спільноти... Не знаю, чи скажуть їм спасибі самі українці — можливо, посоромляться, — але мені не шкода: спасибі».

«Україна вистраждала свою свободу; там буде смутно і клопітно, але все закінчиться добре, — упевнений він. — А ось Росія заслужила на свій важкий фатум — у країні, де гангрена замість влади, будуть вічні сутінки».

* * *

Понад 80 відомих російських діячів культури і мистецтва підписали лист на підтримку позиції президента Росії щодо ситуації в Україні і Криму, повідомляє «Бі-Бі-Сі».

У відкритому листі, опублікованому на сайті російського міністерства культури, зокрема йдеться: «У дні, коли вирішується доля Криму і наших співвітчизників, діячі культури Росії не можуть бути байдужими спостерігачами з холодним серцем. Наша спільна історія і спільні корені, наша культура і її духовні витоки, наші фундаментальні цінності і мова об’єднали нас назавжди. Ми хочемо, щоб спільність наших народів і наших культур мала міцне майбутнє. Ось чому ми твердо заявляємо про підтримку позиції президента Російської Федерації щодо України і Криму».

Серед тих, хто підписав лист: актори Сергій Безруков, Михайло Боярський, Олексій Баталов, Олег Табаков, Василь Лановий, Микола Бурляєв, Юрій Соломін, музиканти Микола Расторгуєв, Володимир Співаков, Юрій Башмет, Валерій Гергієв, актриси Людмила Чурсіна, Ірина Мірошниченко, Валентина Тализіна, режисери Микита Михалков, Володимир Бортко, Станіслав Говорухін, Карен Шахназаров, Павло Лунгін, Федір Бондарчук, Володимир Хотиненко, співачки Людмила Сенчина і Надія Бабкіна, балетний танцівник Микола Цискарідзе, а також керівники деяких навчальних закладів культури і мистецтва Росії.

Втім, раніше понад 100 представників Спілки кінематографістів Росії (альтернативної тій, яку очолює Микита Михалков) у відповідь на заклик діячів культури України заявили, що підтримують своїх українських колег і виступають проти російської військової інтервенції в Україну. Окрім того, кінематографісти засудили «безпрецедентну антиукраїнську кампанію, розв’язану російськими державними каналами».

«Не сумнівайтеся у нас. Ми на боці правди, і ми з вами!» — заявили російські кінематографісти, серед яких Ельдар Рязанов, Лія Ахеджакова, Олексій Смирнов, Юрій Богомолов, Олексій Попогребський, Олена Коренєва, Андрій Прошкін, Гаррі Бардін, Андрій Звягінцев, Андрій Плахов, Данило Дондурей та інші.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua