№ 20 (21491) четвер 13 березня 2014 року

Переглядів: 1156

Морок над Росією

Існують держави, стрижнем яких є певна проста й універсальна ідея. За формою ця ідея може змінюватися, за суттю — ні. Знищити цю ідею — і держава втрачає сенс свого існування. Таких держав у світі небагато, але саме до такого типу держав належить Росія.

У більшості народів світу держава існує для людей. У Росії люди, незалежно від національності, завжди існували для держави. Для більшості народів світу держава існує як гарант свободи її громадян і гарант їхнього добробуту. Росія завжди існувала за рахунок свободи її громадян і за рахунок їхнього добробуту.

З чого починалася п’ятсотлітня російська історія? З простої ідеї: «Москва — це третій Рим». Чому Рим? Тому що Рим був найбільшою і найпотужнішою імперією давнього світу. Чого хотіла Москва? Стати такою ж імперією у новітні часи. І надалі вона суттєво наблизилася до цієї мети. За професором В.О. Ключевським, від 1462 року Московія розширювалася в середньому на 130 км2 щодня протягом 400 років і справді стала найбільшою за площею імперією світу, але лише за площею.

Переглядів: 845

Більшість проти приєднання

10 березня Ірина Бекешкіна, соціолог, директор фонду «Демократичні ініціативи», розповіла про ставлення українців і росіян до об’єднання України та Росії, оперуючи даними Київського міжнародного інституту соціології та Центру соціальних і маркетингових досліджень SOCIS.

За словами пані Бекешкіної, ні українці, ні росіяни не хочуть об’єднання України з Росією. В Україні та Росії більшість опитаних хотіли б, щоб обидві країни залишалися незалежними, але дружніми державами — з відкритими кордонами, без віз та митниць: в Україні — 68%, у Росії — 59%. Об’єднання в єдину державу з Росією в Україні бажають лише 12% опитаних.

Переглядів: 801

Перемога затьмарює очі...

Перемога прийшла. Як завжди, переможці отримують усе. Навіть більше. Перемога затьмарює очі й заважає побачити елементарні речі, які доцільно бачити в першу чергу, щоб не наступати на ті самі граблі, на які наступили «попереднікі», і не робити подібних помилок. Однак — усе по порядку.

Томас Джефферсон (1743—1826, третій президент США, один з авторів Декларації незалежності) якось сказав: «Кожного разу, коли я згадую, що Господь справедливий, я тремчу за свою країну». Це надто актуальне для України, яка все ще шукає свою особливу нішу в історії і прагне вигадати свій власний велосипед, незважаючи на те, що він просто лежить під ногами.

Можна стверджувати, що Майдан ціною життів сотні Героїв повернув дух Свободи в Україну. Але чи повернув він спокій і Справедливість? Якщо відверто — ні. Ми стверджуємо, що ми позбулися тоталітаризму і вседозволеності, але чи не повертаємося знову до того самого, тільки вже у демократичній обгортці? Тепер уже іменем Революції?!

Переглядів: 845

Скажімо вголос: «Ні війні!»

Шановна педагогічна громадськосте Одещини! Шановні співвітчизники!

Колектив Одеського обласного інституту удосконалення вчителів звертається до вас, щоб оприлюднити свою позицію в оцінці подій у країні. Ми — проти війни.

Ще тиждень тому виникло багато питань і велись дискусії щодо політичної ситуації у Державі.

Переглядів: 868

Не спекулюйте на історії

В умовах, коли поширюються спекуляції на теми сепаратизму, що апелюють до досвіду історичного минулого, ми, дослідники історії Південної України, заявляємо: при всій своїй специфічності та самобутності історія південноукраїнського регіону була і залишається органічною складовою історії України, а сам регіон та його складові є і мають залишатися органічною, невід’ємною частиною єдиної, суверенної держави Україна.

Висловлюємо стурбованість спекулюванням на відповідних питаннях і закликаємо всіх до виваженості і відповідальності.

Переглядів: 689

План «Б»

На випадок відкритої агресії з боку Росії Україна має план «Б», заявив у середу на брифінгу секретар РНБО Андрій Парубій.

Відповідаючи на запитання про те, чи розробляє РНБО план евакуації мешканців Криму у випадку початку реальних військових дій, він сказав: «Звичайно, ми маємо план «Б». Подробиць я повідомити не можу, але цей план детально розроблений і буде втілений дуже швидко. Йдеться в ньому не лише про евакуацію».

Переглядів: 819

На варті довкілля чи власних інтересів?

Голові Одеської обласної державної адміністрації
В.Л. НЕМИРОВСЬКОМУ

Шановний Володимире Леонідовичу!

Обласне управління екології, зараз департамент екології (керівник — А. Яцков), спільно з комісією з екології обласної ради (ректор екологічного університету С. Степаненко), а також за активної підтримки колишнього голови облради М. Пундика у лютому 2013 року замість того, щоб стояти на сторожі збереження заповідних територій, ініціювали вилучення земель заповідного урочища «Дністровські плавні» площею 158 гектарів. Таке вилучення було зроблено в корисливих цілях головного еколога, щоб узаконити своє приватне будівництво, а також будівництво високопоставлених чиновників у забороненій зоні річки на землях заповідного урочища.

Переглядів: 728

Янукович не їв з тарілки, дешевшої за 540 грн

Журналісти-розслідувачі продовжують вивчати 200 папок з документами, які знайшли в колишній резиденції екс-президента Віктора Януковича «Межигір’ї».

Серед паперів, виловлених у ставку, є чимало про господарську діяльність «Межигір’я». Із останніх опрацьованих документів, розміщених на сайті yanukovychleaks.org, випливає, що люстру для екс-президента купили за 8 мільйонів євро (близько 80 млн грн), а на посуд у 2011 році витратили 1,25 млн грн. Скажімо, тарілки для Януковича купували за ціною від 540 грн до 5,6 тис. грн. Найдорожча із посуду, придбаного у 2011-у, — супниця за 6455 грн. Ціна ваз, як інформує ТСН, щонайменше у 15 разів більша за мінімальну зар-плату українця. Одну таку купили за 15 тис. грн, іншу — за 18 тисяч.

Переглядів: 771

Це вже було

Друзі! Ми на порозі. Ми на порозі не включення нового суб’єкта до складу РФ. Ми на порозі повного руйнування системи міжнародних договорів, економічного хаосу та політичної диктатури. Ми на порозі війни з нашим найближчим, найріднішим народом України, різкого погіршення відносин з Європою та Америкою, на порозі холодної, а можливо, і гарячої війни з ними.

Адже все це вже було. Австрія. Початок березня 1938 року. Нацисти бажають округлити свій рейх за рахунок іншої німецької держави. Народ не дуже прагне цього — ніхто їх не утискає, ніхто не дискримінує. Але ідея великої Німеччини запаморочує голову радикалам — місцевим наці. Щоб поставити крапку в суперечці про долю Австрії, її канцлер Курт Алоїс фон Шушніг оголошує на 13 березня плебісцит. Але наці і в Берліні, і у Відні це не влаштовує. А раптом народ висловиться проти аншлюсу? Канцлера Шушніга змушують подати у відставку 10 березня, на його місце президент призначає лідера місцевих нацистів Артура Зейсс-Інкварта, а німецькі дивізії вже входять тим часом в австрійські міста на запрошення нового канцлера, про яке він сам дізнався з газет. Австрійські війська капітулюють. Народ захоплено зустрічає гітлерівців або в роздратуванні відсиджується по домівках, або терміново втікає до Швейцарії. Кардинал Австрії Іннітцер вітає і благословляє аншлюс... З 13 березня почалися арешти. Канцлер Шушніг був заарештований ще напередодні. Плебісцит провели 10 квітня. У Німеччині за об’єднання з Австрією проголосували 99,08%, у самій Австрії, що стала Остмарк Німецької імперії, — 99,75%. 1 жовтня 1938-го також були возз’єднані з єдинокровною Німеччиною чеські Судети, 22 березня 1939-го — литовська область Клайпеди, що перетворилася в один день в німецький Мемель. У всіх цих землях справді жили здебільшого німці, всюди багато з них справді хотіли з’єднатися з гітлерівським рейхом. Всюди це возз’єднання пройшло під фанфари і крики радості збожеволілого в шовіністичному угарі натовпу і при потуранні Заходу.

Переглядів: 1989

Нехай ніхто і ніколи не зробить нас ворогами

Лідер групи «Машина времени» Андрій МАКАРЕВИЧ вважає, що якщо Росія почне війну з Україною, це буде по-справжньому братовбивча війна.

«У той момент, коли в твою країну заходить бронетехніка, люди стають патріотами своєї країни і беруть у руки зброю. Наше завдання — цього в жодному разі не допустити», — заявив він в ефірі радіостанції «Эхо Москвы». За його словами, можливе введення російських військ в Україну — «це жахлива помилка».

Переглядів: 861

Під кроною

До  200-річчя  великого  кобзаря

Як уже повідомлялося, в рамках виставки, присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, яка відкрилася 28 лютого в Одеському музеї західного і східного мистецтва, відбулася наукова конференція «Тарас Шевченко: життя і творчість. Тарас Шевченко та сучасний контекст» (див. «ЧН» від 6 березня). У ній взяли участь відомі науковці, які під різним кутом зору, з огляду на власні зацікавлення і пріоритети розглядають творчість й особу геніального митця. Серед учасників — Тетяна Ананченко, Оксана Шупта-В’язовська, Михайло Гнатюк (Львів), В’ячеслав Кушнір, Олександр Музичко, Володимир Сподарець.

«Ми вирішили розширити формат виставки і запросити не лише художників, мистецтвознавців, колекціонерів і журналістів, але й літературознавців, істориків, культурологів, щоб збагатити контакти з культурним простором», — наголосив один з організаторів заходу Сергій Савченко.

Переглядів: 1240

Учнівська юнь Одещини – у вінок Кобзареві

200-літній Шевченківський ювілей — знаменна дата не тільки для українського народу. Проповідувані ним цінності, такі, як право людини на вільне, гідне життя, ідея природної рівності «і царят, і старчат», культ рідної землі, материнства, роду й родини, — близькі кожній людині, на будь-якому континенті. Недарма О.Гончар писав: «Дерево його поезії виросло з національного ґрунту, але віттям своїм воно сягає тепер усіх континентів, бо творчість поетова гуманістична, інтернаціональна, вселюдська за своїм глибинним змістом».

Яким же безмірним є значення Т.Г. Шевченка для українського народу, розбудженого Кобзаревим словом до свого національного самоусвідомлення, до внутрішнього бунту проти безправ’я.

Переглядів: 740

Не любите Україну? Забирайтеся геть!

2014-й — Рік Т. Г. Шевченка. Кожен має прозвітувати перед нашим Пророком, що він зробив, щоб ми не були рабами німими, а мали свою державну мову, культуру, самостійну націю, щоб ми не були позбавлені українськості, соборності та національної гідності, щоб наша держава розвивалася на засадах стратегічних складових української національної ідеї.

На жаль, постать Шевченка в роки радянського тоталітарного режиму фальсифікувалася. Нас привчали до того що він бідняк, кріпак, і на портретах він був старий дідусь у кожушку. Але коли ми відвідаємо Національний музей Шевченка в Києві, погортаємо нові документи і дослідження про нього, то можна зробити висновок, що його кар’єра була блискучою і він був самодостатньою особистістю. Дуже доречно, що на державному рівні прийнято рішення про новий логотип Шевченка, молодого, енергійного, вольового. І він таким і був. Молоде покоління незалежної України повинно виховуватися на реальному Шевченкові — такому, як він був у житті. Не потрібно йому приписувати того, чого в нього не було. Водночас не потрібно його не заслужено ганьбити, як це робив сумнозвісний журналіст Бузина.

Переглядів: 1129

Про що стукаєш, серце?

Серце — дуже важливий орган у нашому тілі. Саме завдяки його безперервній роботі всі органи і тканини постійно отримують кисень і поживні речовини. На жаль, ми не завжди дбайливо ставимося до свого серця, що у підсумку призводить до розвитку низки захворювань, здатних порушити його функції або й навіть призвести до смерті. Серце завжди намагається повідомити своєму господареві, що з ним щось не так, у вигляді різних симптомів, одним з яких є стенокардія напруги.

Про те, як визначити та як лікувати стенокардію, ми попросили розповісти кандидата медичних наук, доцента, лікаря вищої категорії за спеціальністю «кардіологія» Романа КОМАРОВСЬКОГО.

Переглядів: 747

Світ потребує вас. Дійте!

10 рішень, про які ви жалкуватимете вже через 10 років

В юності здається, що 10 років — це майже ціле життя. Дорослішаючи, люди розуміють, що цей час пролітає, як 10 годин. Залежно від того, чому ви присвятили цей час, він може залишити після себе як відчуття гордості, так і розчарування, спустошеність. І з кожним роком життя ці десятиліття мають дедалі більшу вагу.

Про що важливо пам’ятати, щоб не змарнувати оті десятиліття?

Переглядів: 737

Новітній ковчег

Керівництво музею Створення світу в Кентуккі (США) оголосило про початок будівництва копії Ноєвого ковчега натуральної величини, повідомляється на сайті християнського місіонерського товариства креа-ціоністів «Відповіді в Книзі Буття», яке керує музеєм.

Голова спільноти Кен Хем оголосив, що вже зібрано досить коштів для запуску проекту. Для першого етапу будівництва потрібно близько 73 мільйонів доларів. Офіційно старт проекту призначено на травень 2014 року.

Переглядів: 717

Звільнення від меланжу

З відправкою на утилізацію останньої партії меланжу зі складу Сухопутних військ Збройних сил України, розташованого поблизу районного центру Любашівка на Одещині, наша країна повністю звільнилася від некондиційних залишків цього токсичного компоненту ракетного палива.

Як розповів завідувач сектору  утилізації компонентів ракетного палива департаменту утилізації компонентів ракетного палива та ракет і боєприпасів Міністерства оборони України Олександр Романюк, у спадок від Радянського Союзу ми отримали понад 16,5 тисячі тонн меланжу, які необхідно було утилізувати. Завдяки домовленостям уряду України та Орга-нізації з безпеки та співробітництва у Європі з 2009 року розпочалася реалізація контракту з утилізації цього компоненту ракетного палива на промислових підприємствах Російської Федерації.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net