№ 17 (21488) субота 1 березня 2014 року

Переглядів: 868

Кабмін прийняв виклик

Новий Кабінет Міністрів, який очолив Арсеній Яценюк, оприлюднив програму своєї діяльності. У документі виписані основні проблеми, вирішити які береться уряд. Проблеми — дуже гострі, якщо не сказати критичні, ситуація в державі — надскладна. Отож вони констатують і обіцяють:

Сьогодні Україна перебуває у найглибшій за всю історію своєї незалежності економічній, по-літичній і соціальній кризі. Держава доведена до межі банкрутства, суспільство — до соціальної і гуманітарної катастрофи. Реальною стала загроза втрати Україною суверенітету і територіальної цілісності. Країна опинилася за крок від фінансово-економічного колапсу.

Зростання реального ВВП за два останні роки — нульове. Державні фінанси — у критичному стані. Дефіцит державного бюджету у 2013 році склав 65 млрд грн, з урахуванням усіх зобов’язань уряду — понад 80 млрд грн.

Переглядів: 852

Реквієм за полеглими

22 та 23 лютого у зв’язку з жалобою в Одеському театрі опери та балету були скасовані три заплановані вистави — «Трубадур», «Служниця-пані» і «Таємниця Віденського лісу». Натомість у неділю, 23 лютого, тут у пам’ять про загиблих під час масових акцій в Україні було виконано «Реквієм» Джузеппе Верді.

За диригентським пультом — народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле. Головні партії виконували народний артист України Василь Навротський (бас), заслужені артисти України Тетяна Спаська (сопрано), Лариса Зуєнко (мецо-сопрано) та Владислав Горай (тенор). Хормейстер-постановник — заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко.

Переглядів: 784

Важка урядова ноша

У четвер конституційною більшістю голосів — 371 «за» — Верховна Рада обрала лідера фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка прем’єр-міністром України. За список міністрів, запропонований новим очільником уряду, проголосував 331 депутат. Отож до складу Кабміну, який уже називають «командою камікадзе» (зважаючи на ношу, яку вони згодилися взяти на свої плечі), увійшли:

Переглядів: 793

Заблоковані активи

Австрійське видання Die Presse оприлюднило список 18 українських високопосадовців, проти яких Австрія ввела санкції. На чолі списку — президент Віктор Янукович та його син Олександр.

Окрім них до списку потрапили: Микола Азаров, Андрій Клюєв, Віталій Захарченко, Сергій Арбузов, Михайло Добкін, Геннадій Кернес, Олександр Клименко, Валерій Коряк (за Януковича — керівник київської міліції), Олена Лукаш, Олександр Попов, Віктор Пшонка, Стані-слав Шуляк (за Януковича — командувач Внутрішніх військ МВС), Володимир Сівкович, Олександр Якименко, Юрій Іванющенко, Едуард Ставицький.

Переглядів: 1283

Доки шануватимемо українофобів?

Є у нашому місті вулиця Бєлінського. Там навіть донедавна одеські письменники мали свій будинок, по-сучасному — офіс. Письменники кудись переїхали, а вулиця, звісно, залишилася й Бєлінського на всю Одесу як прославляла, так і прославляє.

Якщо спитаєте в перехожих, хто ж такий той Бєлінський, мало хто відповість. Зате в мерії, мабуть, добре знають, що то за постать і які її заслуги перед Одесою чи й перед всією Україною, раз у назві вулиці увічнили.

Переглядів: 725

Не помилімося з вибором знов

З висоти своїх 75 років хочу звернутися — ні, не до малоросів, бо то недруги, зрадники України й українського народу, ні, не до хохлів, бо вони тримають ніс за вітром і завжди шукають лише власну вигоду.

Звертаюся до українців і прошу: не дайте очорнити й опорочити Віталія Кличка, що почали робити сумновідомі сили. Захистіть від паплюження, навішування ярликів на партію «Свобода», прихильником якої я, російськомовна людина, стала. Шкода, що наше суспільство не доросло до неупере-дженого розуміння, хто такі українські націоналісти, який їх внесок у здобуття незалежності нашої держави. Досі оббріханими залишаються справжні державники, патріоти України Мазепа, Бандера, Шухевич та інші.

Переглядів: 694

Затримати причетних до вбивств

Генеральна прокуратура України вимагає від нових очільників Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки негайно затримати осіб, які причетні до масових вбивств активістів у центрі міста Києва в період з 18 по 22 лютого. Термін виконання вказаного доручення — 10 діб, повідомляється на офіційному сайті ГПУ.

Серед осіб, які розшукуються: екс-керівник СБУ Олександр Якименко, екс-керівник МВС Віталій Захарченко, екс-заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк, екс-керівник спецпідрозділу «Беркут» Сергій Кусюк, колишній командуючий внутрішніми військами МВС Станіслав Шуляк, колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка, колишній голова Адмі-ністрації президента Андрій Клюєв, колишній заступник голови АП Андрій Портнов, колишній міністр юстиції — Олена Лукаш, колишній керівник спецпідроз-ділу СБУ «Альфа» — Олег Присяжний.

Переглядів: 693

Ліквідація через дискредитацію

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підписав наказ про ліквідацію спецпідрозділу «Беркут». Причина ліквідації підрозділу — повна дискредитація перед українським народом. Найближчим часом у МВС буде створений новий підрозділ, його функції, структура та філософія функціонування відповідатимуть вимогам сьогодення, повідомляє управління зв’язків з громадськістю МВС.

Під час відомчої відеоселекторної наради керівників територіальних органів внутрішніх справ ознайомили з причинами та порядком ліквідації «Беркуту», прописаним у відповідному наказі від 25 лютого.

Переглядів: 726

Наш цивілізаційний вибір

Історична паралель

Росія бралася за зброю, коли в Україні владу до своїх рук брав народ. Згадаймо 1918-й. 22 січня Центральна рада прийняла універсал, в якому проголошувалося: «Однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою українського народу. Зо всіма сусідніми державами, як-от: Росією, Польщею, Австрією, Румунією, Туреччиною та іншими хочемо жити в злагоді і приязні, але ні одна з них не може втручатися в життя самостійної Української Республіки. Власть у ній буде належати тільки народові України...» Що з того ви-йшло — знаєте. Проти УНР Росія кинула 30-тисячну армію.

Переглядів: 709

Олег КАЛИНЮК. Сльоза любові

(На пам’ять про зиму 2014 року в Україні)

Я вранці йшов…
Ніч запалала:
гроза, вогонь,
вогонь, гроза!

Переглядів: 703

Не порушити ауру мирного міста

Нещодавно у випаленому «коктейлями Молотова» офісі обласної організації партії «Батьківщина» відбулася прес-конференція, на якій присутні ділилися враженнями від подій, що відбуваються в Одесі та Києві. Зустріч почалася із хвилини мовчання у пам’ять загиблих на Майдані.

Вперше за останні чотири роки перед журналістами виступив голова обласної парторганізації «Батьківщини» Олег Радковський:

— Після того, як я перестав бути народним депутатом, я нікуди не подівся, — зауважив політик. — У партії було прийнято цілу низку волюнтаристських рішень, але я не залишив обласну організацію, чотири роки керував нею, щоб зберегти і розвинути. Сьогодні це структурована організація, в якій близько 20 тисяч членів.

Переглядів: 697

Ворожа атрибутика

На розі одної з центральних вулиць Одеси підстаркувата жіночка запропонувала мені обрізок «георгіївської» стрічки. Запитала її: навіщо вона мені? «А хіба ви не підете завтра на акцію антифашистів? Перев’яжете нею рукав чи причепите на куртці. Буде видно, що ви — наша», — пояснила.

Чи хтось цю агітаторку напоумив, чи то з власної ініціативи роздавала вона ту атрибутику — не стала з’ясовувати. Тепер думаю: дарма, що не поцікавилася, хто, з її точки зору, оті «вони» і хто «наші».

Переглядів: 1109

Народження нації

(Продовження. Початок у номері за 27 лютого).

Слід визнати, що Євромайдан заявив про себе як про «колективного інтелігента», який здатен зрозуміти ті завдання, що стоять перед країною, та просуватися шляхом надбань і перемог.

Наш народ має незвичайні відчуття, про що свідчать гумор та пісні. Тонкий та дотепний гумор українців — це ознака нестандартного розуму, чудові пісні свідчать про потужну підсвідомість, яка завше є джерелом справжнього таланту.

Переглядів: 6591

Наш незабутній Федір Павлович Смагленко

/_f/2014/017.jpg Мені по-справжньому пощастило у житті, бо ось уже більше 37 років приходжу на філологічний факультет нашого ОНУ і працюю поруч з моїми вчителями та випускниками, які стали колегами. Серед моїх навчителів був і Федір Павлович Смагленко — чудовий знавець української мови, світла, чуйна людина. Більше довідалася про нього з документів, які передала його донька, Тетяна Федорівна, до фондів Одеського історико-краєзнавчого музею.

Людина визначається тим, що успадкувала від батьків, від родоводу, і тим, чим збагатилася завдяки оточенню, колективу, друзям.

Федір Смагленко вийшов із селянської родини: народився 27 лютого (14 лютого за старим стилем) 1914 року в с. Нечаєве Златопільського району Черкаського округу (тепер Шполянський район Черкаської області). «З 1923 по 1927 навчався в Нечаївській початковій школі. Навчав нас, — написав в автобіо-графії (березень 2003-го) Ф.П. Смагленко, — Андрій Максимович Дзюба. Він працював у Нечаївській школі майже все своє життя, навчав багато поколінь, наших прадідів, дідів, батьків, матерів. З 1927 по 1930 рік вчився в Лип’янській семирічній школі. Навчав нас Іван Васильович Бородай, Анатолій Максимович Прокопович, Павло Іванович Прокопович та інші вчителі. Своїх вчителів ніколи не забував. В 1930 і 1931 роках працював у колгоспі…»

Переглядів: 712

«Якщо є контрабас, то треба грати…»

У вівторок одесити нарешті познайомилися з відомим і дуже незвичайним перформансом «Альберт, або Найвища форма страти», створеним на основі неопублікованого оповідання Юрія Андруховича. Перед тим з цим мультимедійним твором письменник і його команда побували в Івано-Франківську, Тернополі, Києві, Запоріжжі. Це вже другий тур творчої групи: торік прем’єрні покази відбулися на найбільших українських фестивалях — АртПоле, Meridian Czernowitz та ГогольFest.

Ідея створення мультимедійного оповідання належить режисерові Олі Михайлюк. Саме вона запропонувала Юрієві Андруховичу втілити його твір у перформанс. «З цим текстом дуже цікаво гратися, він дуже багатовимірний. Я одразу зрозуміла, що там може бути багато гри слів, картинки, було цікаво в нього занурюватися», — зазначила режисер.

Переглядів: 719

Знайди, запропонуй, виріши!

Година, що об’єднує світ заради боротьби зі зміною клімату

Щорічна ініціатива «Година Землі», організована Всесвітнім фондом природи (WWF) і спрямована на боротьбу зі зміною клімату, цього року набуває нового звучання. Як завжди, всіх жителів планети запрошують вимкнути світло 29 березня о 20.30. Але, крім того, сайт «Години Землі-2014» в Україні стає платформою, за допомогою якої жителі нашої країни можуть позначити на карті екологічну проблему та вирішити її. На сьогодні свою участь у всесвітній події підтвердили 20 міст України, в тому числі й Одеса.

Напередодні «Години Землі», яка відбудеться 29 березня, Всесвітній фонд природи пропонує кожному зробити дещо більше, аніж просто вимкнути світло. Відтепер на сайті кампанії будь-яка людина може вказати на екологічну проблему свого регіону та вирішити її разом з усією Україною. За допомогою електронної карти Всесвітній фонд природи в Україні об’єднує зусилля з іншими неурядовими організаціями та незалежними активістами для обміну досвідом та розв’язання екологічних проблем країни.

Переглядів: 740

Прощальний обід

Які чорти занесли Дмитра в аеропортівський ресторан, він зараз, хоч убий, не сказав би. Ну заглянув до хлопців, з якими донедавна горбатився на заправці літаків гасом, ну ніс ото в бокових кишенях наповнені пластикові пляшки, щоб легше розпалювати багаття, навколо якого гріються ночами, то й чимчикував би собі повз знайомих охоронців, що знали його як облупленого, до виходу. А він поперся в ресторан. Неначе натуральний олігарх.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net