№ 15 (21486) субота 22 лютого 2014 року

Переглядів: 768

Кожен з нас відповідає за те, що відбувається сьогодні

20 лютого лідери практично всіх християнських спільнот Одеси, зібравшись у соборі Святого апостола Павла (кірха), виступили із спільною заявою з приводу нападу «кримінальних елементів» на учасників мирної акції «Досить стріляти» і, зокрема, побиття заступника єпископа Німецької євангелічно-лютеранської церкви України, пастора Андрія Гамбурга.

/_f/2014/015-3.jpg Цей документ підписали глави 20 церковних конфесій, що входять у Духовну раду християн Одеси та Одеської області і в групу «Примирення». Автори заяви оцінюють як «бандитський погром у центрі міста» розгін мирної акції біля будівлі облдержадміністрації в Одесі 19 лютого. Вони також наголошують, що напад на беззбройних громадян — неприпустимий, а напад на духовну особу — святотатство.

Взявшись за руки, священнослужителі разом прочитали «Отче наш» і закликали одеситів до посиленої молитви і посту — заради повернення миру в Україну.

Пастор Андрій Гамбург за-значив: серед євромайданівців, які збираються біля Дюка, він не бачив жодної людини в масці, і вчора до облдержад-міністрації ніхто з них не при-йшов зі зброєю в руках. Він також закликав священнослужителів надіти церковне облачення і стати між учасниками акції протесту і «тітушками».

Переглядів: 737

Про врегулювання кризи в Україні

Стурбовані трагічними випадками втрати життів в Україні,
Прагнучи негайно припинити кровопролиття,
Рішуче налаштовані прокласти шлях до політичного врегулювання кризи,
Ми, сторони, що нижче підписалися, домовилися про таке:

1. Протягом 48 годин після підписання цієї угоди буде прийнято, підписано і оприлюднено спеціальний закон, який відновить дію Конституції України 2004 року зі змінами, внесеними до цього часу. Підписанти заявляють про намір створити коаліцію та сформувати уряд національної єдності протягом 10 днів після цього.

Переглядів: 822

Байдужість – страшний гріх!

19 лютого під час нападу кримінальних елементів біля стін Одеської обласної державної адміністрації на учасників мирної акції «Досить стріляти!» постраждали невинні жителі Одеси і журналісти. Те, що сталося, виходить за всі рамки і не може бути назване інакше, як бандитським погромом у центрі міста.

Упродовж трьох місяців в центрі міста, біля пам’ятника Дюку Ришельє, проходить Євромайдан. Це місце стало своєрідним одеським Гайд-парком. Євромайдан Одеси — не однорідне явище. Він неоднозначно сприймається одеситами. Але він є символом кращих українських та одеських традицій, місцем реалізації свободи зібрань і свободи слова. Він демонструє стриманість і миролюбність наших громадян. За три місяці його існування організатори вміло обходили всі гострі кути і конфліктні моменти. Там — ідеологічне протистояння громадян. Але ніколи там не було агресії та насильства. Ніколи!

Переглядів: 756

Хто годує чорну зграю?

19 лютого голова облдержадміністрації Микола Скорик дав доручення з’ясувати всі обставини зіткнень, які сталися того дня біля будівлі ОДА та вибачився перед журналістами, які постраждали:

«Я приношу вибачення представникам ЗМІ, які, виконуючи службові обов’язки, постраждали біля будівлі облдержад-міністрації, де пройшли зіткнення між мітингуючими городянами, які, очевидно, дотримуються полярних політичних думок. Однозначно: таким кричущим фактам не місце в Одесі. На даний час за моїм дорученням правоохоронці з’ясовують усі обставини події».

Переглядів: 728

П’ятниця. Перезавантаження

Верховна Рада повернула в дію Конституцію 2004 року. За таке рішення проголосували 386 депутатів (потрібно більше 300 голосів). Після голосування депутати встали і заспівали Гімн.

Перед цим лідер «Батьківщини» Арсеній Яценюк зауважив, що в результаті прийняття Верховна Рада «отримає повноваження на призначення уряду, всіх членів кабміну, вплив на охоронну, судову і інші гілки влади» і наголосив: «ВР перестане бути підрозділом адміністрації президента».

Переглядів: 693

«Присвячуємо перемогу всьому українському народу»

Учора українські біатлоністки Віта Семеренко, Юлія Джима, Валентина Семеренко та Олена Підгрушна в жіночій естафеті вибороли золоті медалі Олімпіади.

«Цю перемогу присвячуємо всьому українському народу. Вірю, що в цей нелегкий час для країни ця медаль зможе об’єднати нас і в Україні запанує мир, спокій і благополуччя. Країна може пишатися, що на головному планетарному спортивному форумі майорітиме синьо-жовтий стяг і лунатиме гімн України. До цієї золотої нагороди ми йшли цілих 20 років.

Переглядів: 758

Зустріч одеських липознавців

У понеділок, 24 лютого, в Українському домі (вул. Катерининська, 77, конференц-зал, 3-й поверх) у рамках річної програми відзначення 150-ліття видатного діяча українського національного руху, письменника і лікаря Івана Липи відбудеться друга зустріч одеських липознавців.

Із доповідями виступлять Ігор Стамбол (дитячі та юнацькі роки Івана Липи), Олександр Шишко (Іван Липа — комісар Одеси), Тарас Максим’юк (видавнича діяльність Івана Липи) та Світлана Кучеренко (перша бібліографія творів Івана Липи).

Переглядів: 735

У сучасному контексті

На відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка 28 лютого о 15.00 у виставкових залах Одеського музею західного і східного мистецтва заплановане відкриття виставки творів членів Одеської обласної організації Національної спілки художників України.

На виставці будуть представлені: малярство, графіка, скульптура та декоративно-ужиткове мистецтво.

Переглядів: 729

Країна бідних героїв

Події на Майдані розкрили всю гниль правоохоронців. МВС злилося з криміналітетом. Прокурори стали маріонетками «Сім’ї». Службу безпеки звинувачують у грі на користь сусідніх країн. Навіть колись страшний «Беркут» перетворився на виразника фашистських фантазій.

Три місяці тому в Україні вибухнула революція. Молода, романтична, нещадна. Молоді люди, які чхати хотіли на радянську ностальгію, заявили про свої погляди на майданах.

Красиві слова та правильні жести нафталінових політиків молодь замінила на протести. Але припудрена гримом влада не знайшла слів для молодих людей.

Переглядів: 676

«Влада показала повну неготовність почути народ»

Депутат Одеської міської ради Віктор Наумчак написав заяву про вихід з фракції Партії регіонів. У п’ятницю його звернення до одеситів без купюр і правок оприлюднила «Думская.net».

«Шановні одесити! Як депутат Одеської міської ради, обраний по 20-у мажоритарному окрузі, вважаю своїм обов’язком зробити наступну заяву.

У нашій країні, в самому серці столиці, на площі Незалежності, ось уже три місяці проходить акція народного незгоди, яка стартувала як протест проти зміни вектора зовнішньої політики держави, а пізніше переросла в хвилю народного бунту проти свавілля влади і правоохоронних органів.

Переглядів: 697

«У цій ситуації залишатися у владі я не можу»

Як уже повідомляли «ЧН», 19 січня Олексій Гончаренко заявив про вихід з Партії регіонів та звільнення з посади першого заступника голови Одеської обласної ради. Учора під час сесії облради його заяву було задоволено. Олексій Гончаренко ви-йшов і з фракції ПР. Фракцію «регіоналів» покинули також Михайло Шмушкович та Ірина Коврижних.

У заяві Олексія Гончаренка йдеться: «Вчорашні події в Києві — це шок. В країні починається громадянська війна. Як у будь-якому конфлікті, в цьому винні обидві сторони. Але вина влада більша за визначенням. Просто тому, що вона влада. А після вчорашніх подій у влади руки по лікоть у крові.

Переглядів: 757

Живим Учителям

Януш Корчак пішов в газову камеру Треблінки слідом за своїми 200 учнями. Притому, що йому пропонували свободу. Притому, що він не був героєм.

Але він був Учителем. Він знав, що Вчитель вчить не словами, а всім своїм життям.

І що б він міг сказати своїм майбутнім учням, як би виявив легкодухість і залишився? Чого б він їх учив? Свободі думки? Поваги? Вірності слову? Він продовжував би їм говорити про відвагу? Що, мовляв, «безумству храбрых поем мы песню»?

Переглядів: 754

Майдан об’єднує хоробрих

Із загостренням політичних стосунків смішить, часом обурює, а подекуди й жахає рівень культури деякої одеської молоді. І якщо я скажу — рівень упав, то зроблю стратегічну помилку, узявши на себе сміливість поділити одеситів на дурних і розумних. Я скажу так, що має легшу масу — те і на поверхні, зовсім не обов’язково, що таких людей багато.

Ближче до суті. В переддень до II Всеукраїнського форуму Євромайданів було жорстоко принижено честь та гідність одної людини. Звичайна українська людина, християнка, мати сіла після робочого дня у районі Пересипського мосту на 168-е маршрутне таксі. Оскільки місць у салоні не було, попросилася сісти коло водія. Той дозволив. Подивившись на пасажирку, водій помітив значок — маленький значок з тризубом та стрічкою прапора. Тої ж хвилини спинив авто та відмовився їхати далі, поки «політична повія» не вийде. Час був пізній, маршрутка була, мабуть, з останніх, і жінка відмовилася у дуже чемній формі, зауваживши, що не водієві вирішувати, яких кому бути поглядів.

Переглядів: 888

«Що то за добряча, що за щира людина...»

До 200-річчя Тараса Шевченка

Хто бачив обкладинку першої збірки творів Тараса Шевченка, яка вийшла в Петербурзі у друкарні Фішера під назвою «Кобзар» (на знімку), не міг не звернути уваги на вміщений там малюнок. Зображення старого бандуриста до своєї книжки вибрав сам Тарас Григорович.

Автором малюнка був товариш поета по навчанню в Петербурзькій академії мистецтв Василь Штернберг, тоді ще молодий і невідомий художник. Він перед виходом книжки повернувся з України і привіз цілу теку малюнків людей та природи нашого мальовничого краю. Подієвим у його житті стало знайомство з Шевченком, що відбулося наприкінці вересня 1838 року. Відтоді вони й стали жити разом на квартирі на 9-ій лінії Василівського острова. Отак щасливо доля поєднала двох митців, увічнивши їх у «святому письмі» кожного українця — «Кобзарі».

Переглядів: 726

«Шляхами духу»

В Одеському літературному музеї відкрито пересувну виставку робіт молодого київського скульптора Олексія Леонова «Шляхами духу». Його творчий доробок представляє ряд історичних персоналій переважно орієнтального та античного світу, які відіграли визначну роль у духовному розвитку людства.

Це третя персональна виставка скульптора в нашому місті. Вперше одесити познайомилися з творчістю Олексія під час камерної виставки в Будинку-музеї ім. М. Реріха, а два роки тому стали свідками чергової імпрези в Музеї західного і східного мистецтва.

Учасникам відкриття «Шляхів духу» подарувало музичне вітання чарівне тріо бандуристок «Намисто» школи ім. С. Столярського, у виконанні якого прозвучали популярні українські пісні (художній керівник Мар’яна Бондар).

Переглядів: 661

Вибір Шевченківського комітету

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка 14 лютого затвердив список претендентів на здобуття Шевченківської премії 2014 року. Офіційно вони стануть лауреатами після відповідного указу Президента України, повідомляє ZN.ua.

На здобуття Шевченківської премії-2014 було подано близько 60 творів. До третього туру дійшли 11 претендентів, з яких шляхом голосування було відібрано п’ять:

Переглядів: 6949

У пастці гайморових пазух

Гайморит — запалення верхньощелепних (гайморових) біляносових пазух. Це форма синуситу, яка зу-стрічається найчастіше. Багато хто знає, що при цій хворобі часто роблять досить неприємний прокол (пункцію), а більше знають лише ті, хто її переніс.

На що ж, насамперед, необхідно звертати увагу при появі симптомів запалення носоглотки, особливо у випадку з гайморитом, щоб почати своєчасно лікувати захворювання? Про це розмова з доцентом кафедри оториноларингології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, кандидатом медичних наук Юлією ДЕЄВОЮ.

Переглядів: 758

«Первоцвіт-2014»

З метою охорони рідкісних рослин і тих, що перебувають на межі зникнення, розпочато традиційну природоохоронну акцію «Первоцвіт-2014» — з лютого по червень буде посилено державний контроль у галузі збереження рідкісних та червонокнижних об’єктів рослинного світу.

До акції залучені представники органів внутрішніх справ, громадські організації та засоби масової інформації. Окрім цього, Державна екологічна інспекція в Одеській області проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення.

Переглядів: 747

Перші європейці таки темношкірі

Ученим вдалося з’ясувати, як виглядали наші пращури, що мешкали на території сучасної Європи. За даними генетичного аналізу, у первісної людини, яка жила сім тисяч років тому і займалася полюванням та збиранням, були темна шкіра і блакитні очі.

Керівник дослідження з Інституту еволюційної біології у Барселоні Карлес Лалуеса-Фокс спробував пояснити несподіваний результат: «Ймовірно, світла шкіра з’явилася у результаті еволюції набагато пізніше, ніж ми досі вважали».

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net