№ 14 (21485) четвер 20 лютого 2014 року

Переглядів: 1160

Найгірший сценарій стає дедалі ймовірнішим

Події в Україні за увагою до себе далеко випередили Олімпійські ігри в Сочі, зауважує iPress.ua і пропонує добірку оцінок провідних міжнародних політиків та науковців того, що відбулося в Україні.

Стівен Пайфер, Інститут Бру-кінгса, колишній Посол США в Україні:

«Таку атаку міліції увечері на Майдан просто неможливо було уявити. Янукович знищує будь-яку можливість для діалогу та мирного врегулювання кризи... Захід повинен застосувати візові та фінансові санкції. Вони можуть допомогти, але навряд чи врегулюють кризу... ЄС та США вже зараз треба визначити перелік санкцій та застосувати їх. Інакше Захід ризикує втратити будь-яку здатність впливати на перебіг подій».

Переглядів: 893

Україна: битва за Європу

22 роки Україна виконувала роль буферної зони між Європейською Унією та Росією. Увесь цей час ніхто ні в Брюсселі, ні в Москві не сприймав Київ як реальний суб’єкт міжнародної політики. Буферний статус влаштовував і Захід, і Кремль, і українську владу.

Навіть системна українська опозиція не була проти такого статусу, оскільки завжди могла використати його для критики влади й мобілізації свого електорату. Тому й опозиційні лідери виглядали такими спантеличеними, коли рік тому адміністрація Януковича взяла чіткий курс на євроінтеграцію, тобто на її вдалу імітацію, як згодом з’ясувалося, зауважує агенція zaxid.net.

Проти були лише ті українські громадяни, котрим не пощастило інкорпоруватися у владну систему, тобто приблизно 95 відсоткам населення України. Але хто б то прислухався до їхньої думки?

Переглядів: 876

Вони бояться правди

Рано вранці у середу, 19 лютого, у київській лікарні швидкої допомоги від втрати крові та численних ран, несумісних з життям, помер кореспондент газети «Вести» В’ячеслав Веремій.

Відео, на якому видно, як група молодиків характерної зовнішності по-бандитському розправляється з людьми, котрі потрапили до їхніх лабет, було оприлюднено каналом «1+1».

«На відео видно, як Веремій лежить на землі, а навколо невідомі з битками та зброєю його б’ють. У побитті журналіста брало участь щонайменше п’ятеро осіб. Судячи з їхнього одягу, це були «тітушки». Веремію вдалося вирватися з-під палиць невідомих, але йому почали стріляти вслід і прострелили груди», — повідомила ТСН.

 

Переглядів: 841

«Порядок» від «тітушок»

Учора в Одесі змогли на власні очі переконатися, що означає наведення порядку в місті, на думку деяких сил.

Під час проведення пікету одеського Евромайдану перед облдержадміністрацією під символічною назвою «Не стріляй!» і якраз під час виходу Миколи Скорика до пікетувальників на площу перед ОДА в’їхали три автобуси з «тітушками». Близько сотні одягнених в однакову чорну спортивну форму лодей різного віку, озброєних однаковими дерев’яними палицями, вишикулися загонами і, не відповідаючи на запитання преси, почали огладати площу. В цей час ще з кількох автобусів, що під’їхали вже з боку проспекту Шевченка, вивантажилися ще стільки ж екіпірованих «тітушок», які спочатку почали ганятися за майданівцями по вулиці, а потім кинулися до входу в облдержадміністрацію. По дорозі вони збили з ніг, розбили фотоапарат і побили кийками одного з фотокореспондентів. Побили не до крові, але, судячи з вигляду колеги, дісталося йому неабияк.  Об’єднані сили «тітушок» ринулися на пікет майданівців, легко зім’явши нечисленний і не надто активний ланцюг міліціонерів.

Переглядів: 1053

Кожен має усвідомити відповідальність перед Богом

Увечері вівторка патріарх УПЦ (КП) Філарет виступив із заявою з приводу кровопролиття у Києві та погроз з боку силовиків і влади розчистити Майдан. У ній, зокрема, йдеться:

У центрі Києва ллється кров, є важко поранені та вбиті.

Церква не раз за останні три місяці повторювала три речі, необхідні для виходу з кризи: зупинення насилля, результативний діалог сторін, політичний компроміс. Натомість відбувається ескалація насильства, діалог не приносить позитивних наслідків, події свідчать про небажання знаходити порозуміння.

Церква не може замість політичних, державних та громадських діячів вивести Україну з кризи. Але ми маємо обов’язок сьогодні знову повторити: негайно припиніть насилля!

Переглядів: 3926

Роми Одещини – майже незнайомі земляки

Погодьтеся, що упереджене ставлення до конкретної людини, найперше, принижує того, хто собі це дозволяє. І вже зовсім моральний занепад, коли громада виявляє негативне ставлення до якоїсь певної групи людей, до національної меншини. Як сказав один мудрий чоловік: життя занадто коротке, щоб витрачати його на ненависть.

Незаслужено потерпають від упередженого ставлення до себе роми — народ із тисячолітніми культурними традиціями та самобутнім укладом життя.

Переглядів: 847

Чужа революція?

У відповідь на заклики місцевого Євромайдану «Вставай, Одесо!» піднімається провладна проросійська тусовка на захист президентської вертикалі.

Місцевий Майдан намагається грати на фобіях і стереотипах одеситів, як уміє, влаштовуючи марші «понаєхавших западенцев», вигадував приколи, флешмоби, що висміюють страхи. Однак одеський Майдан не став масовим майданчиком для протесту містян.

Переглядів: 779

І знову про генплан...

Одесити повернулися до генерального плану. Так, минулого тижня спочатку відбулася зустріч представників оргкомітету громадського руху «Генеральний протест» та членів погоджувальної комісії з обговорення проекту нового генплану Одеси з керівництвом міста та області, а через кілька днів після цього активісти «Протесту» поспілкувалися з одеськими журналістами.

Нагадаємо, минулого року міська влада намагалася винести на сесію проект генплану з величезною кількістю так званих «технічних помилок» і сумнівних рішень. У червні пройшли перші в історії Одеси громадські слухання, ініційовані за процедурою Статуту міста «Демократичним альянсом». Тоді ж під тиском «Генерального протесту» була створена погоджувальна комісія, яка розглянула всі побажання та пропозиції городян і виробила конкретні вказівки для проектувальників. Восени роботи з внесення змін та утвер-дження генплану припинилися...

Переглядів: 807

Коригування рейтингу

Кредитні рейтинги міжнародних агентств активно використовуються різними організаціями, в тому числі органами влади, для покращення умов залучення фінансових ресурсів.

В очах інвестиційного співтовариства робота міжнародного рейтингового агентства в регіоні і присвоєння рейтингів означає можливість співпраці в прозорому форматі міжнародних стандартів.

Для багатьох таких організацій, особливо зарубіжних, сам факт наявності рейтингу міжнародного рейтингового агентства, зокрема FitchRatings, може мати вирішальне значення при прийнятті рішень про інвестування, відкриття провадження, при створенні спільних підприємств, купівлі цінних паперів, встановленні процентної ставки за кредитом і т.д.

Переглядів: 1262

«Він був мені другом, товаришем та командиром...»

До 200-річчя Тараса Шевченка

У пантеоні Палацу географії, що у Санкт-Петербурзі в провулку Гривцова, я не міг не зупинитися перед портретною галереєю видатних учених-географів. Вдивляюся в обличчя, не поспішаючи читаю підписи: Шокальський, Беллінгаузен і раптом… контр-адмірал Олексій Бутаков!

Так ось про кого писав Тарас Шевченко в листі, датованому 14 листопада 1849 року до своєї приятельки Варвари Рєпніної: «друг, товариш, командир…».

То хто ж такий цей Бутаков, чиє ім’я згадується тільки побіжно та якого професор Дмитро Дорошенко називає «людиною інтелігентною й гуманною»?

Переглядів: 6542

«Вічно надія в серці жевріє...»

Микола Щербань — відомий в Одесі і в Україні журналіст. Тривалий час (1984—1996) редагував багатотиражку «Одеський університет», був заступником головного редактора і парламентським кореспондентом тижневика «Освіта», нині власний кореспондент видання «Ваше здоров’я», а заодно (а може, й передусім) старший викладач кафедри журналістики ОНУ ім. І.І. Мечникова. Член НСЖУ, Всесвітнього союзу франкомовної преси, Одеської гільдії власних кореспондентів.

А ще Микола Трохимович — гарний поет-лірик. Видав п’ять збірок віршів: «Осенние пожары» (2005), «Белые грозы» (2006), «Ностальгия» (2009), «Гром небесный» (2010) та «Ave Maria!» (2012). Остання книжка (а це, по суті, вибране з опублікованого в попередніх збірках та в періодиці) вийшла у літературно-художній серії «Вони родом з університету», приуроченій до 150-річчя ОНУ.

Переглядів: 1138

«Найкраще з того всього, що дотепер зроблено в цьому ділі...»

Кого з нас не зачіпала за живе пісня поета Дмитра Павличка й композитора Олександра Білаша «Два кольори», що стала народною і якій виповнюється 50?!

Щойно в інтернеті з цієї нагоди з’явилося інтерв’ю Михайла Маслія з автором Дмитром Васильовичем Павличком. За висловом самого автора цієї мистецької перлини, пісню «Два кольори» КДБ вважало гімном ОУН.

Переглядів: 1136

«Мови, як люди: у кожної своя доля...»

21 лютого — Міжнародний день рідної мови

Мови народжуються, формуються, живуть та... помирають. Є навіть вираз: «мертва мова». Протягом усієї історії людства багато з них «пішли» з життя. Ще кажуть: «Мова — душа народу». А хто знає, де витають душі мертвих мов? Невідомо. Але хочеться вірити: їхня смерть не була марною. Зрештою, багато з тих мов, що вийшли з ужитку й котрі називають мертвими, — не щезли, вони залишили свій слід в історії, запліднивши інші мови, дали потомство. Це — й латина, від якої походять потужні іспанська, французька, італійська, португальська. І стародавні — арамейська та койне — ними написана Біблія, книга, що сформувала обличчя нинішнього світу.

Україна, в тому числі її мова, витримала жорстокі випробування. Це і зневажання її польською владою, намагання російського царизму перетворити на «наречие», Валуєвський та Емський укази про її заборону, прагнення за радянських часів знищити під приводом створення «единого общенационального языка» (у СРСР за сімдесят років загинуло 70 мов, уявіть-но!). Не раз українською забороняли сповідувати віру і вчити в школах дітей — друкувати Святе Письмо і видавати шкільні підручники. Та мова наша зберегла свою неповторну красу й милозвучність.

Переглядів: 3139

Таїнство шлюбу

Вирішивши поєднати свої долі, наречені зазвичай бажають, щоб цей день запам’ятався їм назавжди. Дедалі популярнішим стає одруження за всіма правилами релігійного обряду. Напевно, не тому, що люди стали настільки релігійними. Тих, хто вірить щиро, серед них, мабуть, не так уже й багато. Для значної кількості, на жаль, це лише данина моді, адже кількість розлучень у країні не зменшилася, а, навпаки, досягла рекордної цифри — 60%. І хоча насправді «шлюби укладаються на небесах» і в серці людському, обряд посвячення одне одному відіграє також не останню роль, особливо, якщо ставитися до цього дійства серйозно.

Для тих, хто хоче одружитися за всіма правилами релігійних традицій, ця інформація напевно буде цікавою.

Переглядів: 1952

Десять фактів про морепродукти

На дієтичному столі морепродукти, багаті на білок і корисні елементи, посідають почесне місце. Мінімум жиру і максимум користі: здавалося б, ідеальний продукт для тих, хто худне. Але треба бути обережними — морепродукти можуть спричинити алергію.

Головне достоїнство морепродуктів — наявність великої кількості білка, що, на відміну від багатьох видів м’яса, перетравлюється набагато легше й швидше. Крім того, дари моря дуже корисні — вони по-ліпшують стан шкіри та обмін речовин в організмі. Морепродукти містять метіонін, який бореться з утворенням підшкірного жиру, а також лізин й аргінін, такі необхідні для регенерації клітин.

Переглядів: 731

Місячний старт до інших світів

Вперше за 40 років NASA відновлює місячну програму і створює робота для відправлення на природний супутник Землі, повідомляє The Telegraph.

Космічне агентство шукає партнерів для участі у проекті із запуску нових дослідницьких апаратів до Місяця. Передбачається, що у недалекому майбутньому поверхнею супутника буде блукати «нове покоління всюдиходів». За відомостями видання, програма під назвою Catalyst націлена на появу місячного ринку вантажних перевезень.

Переглядів: 7462

Проблеми Чорного моря

Одна із найсерйозніших екологічних проблем Чорного моря полягає в тому, що річки, які впадають у нього, несуть у своїх водах не тільки пестициди та важкі метали, але й у великих кількостях азот та фосфор, що змиваються з полів.

Азот і фосфор — це не тільки сільськогосподарські добрива, але і їжа для морських мікроорганізмів та водоростей, які через надлишок поживних речовин починають бурхливо розвиватися. Вмираючи, вони опускаються на дно і в процесі гниття споживають значну кількість кисню. І тоді починаються замори морських тварин — молюсків, риб, черв’яків, ракоподібних, яким просто нічим дихати. Рідко якому живому орга-нізмові вдається покинути таку мертву «клітку» — занадто велику відстань потрібно подолати.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net