Політичні орієнтири українців
Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» представила результати загальнонаціонального со-ціологічного дослідження «Настрої України», проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС» і Київським міжнародним інститутом соціології.
Дослідження було проведене силами двох дослідницьких центрів у період з 24 січня по 1 лютого 2014 року по всій території України методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Метод відбору — квотна вибірка (за ознаками віку та статі). Вибірка у віці від 18 років і старше репрезентативна загалом для України (2400 респондентів) за показниками віку, статі та типом поселення (місто/село). Статистична похибка вибірки (довірчий інтервал) складає +/— 2,0%.
Ставлення
до акцій протесту
Думки українців щодо акцій протесту розділилися практично порівну. Кількість респондентів, які підтримують протестні настрої громадян, складає майже 47% (26,8% — повністю підтримують, 20,9% — скоріше підтримують). Не підтримують протести — 46% (31,3% — зовсім не підтримують, 14,8% — скоріше не підтримують).
Переважна більшість опитаних громадян (63,3%) вважають, що для досягнення позитивного результату протесту потрібно сідати за стіл публічних переговорів із владою і лише 11,1% — що потрібно переходити до застосування сили. 20,1% — за продовження мирних протестів.
Респонденти висловили свою думку і щодо того, хто з політиків має стати лідером протестів і взяти на себе керівництво діями проти влади. Оскільки таке питання задавалося всім респондентам (у тому числі тим, хто не підтримує протести), то 41,1% не змогли відповіти або відмовилися від відповіді.
Хто має стати лідером протесту, %
Віталій Кличко 20,4
Петро Порошенко 12,6
Арсеній Яценюк 6,3
Юлія Тимошенко 5,9
Анатолій Гриценко 3,1
Олег Тягнибок 2,9
Юрій Луценко 0,9
Олег Ляшко 0,8
Віктор Ющенко 0,1
Інший лідер 6,6
Важко відповісти, відмова від відповіді 41,1
Електоральні
орієнтації
Українці демонструють досить високий рівень електоральної активності, адже близько 80% виборців готові чи скоріше готові взяти участь у волевиявленні. На запитання щодо готовності брати участь у виборах президента однозначно «так» відповіли 53,7%, мабуть, напевне — 26,9%. При цьому тих, хто протилежної думки, — 15% (мабуть «ні» — 5,8%, однозначно «ні» — 9,2%).
За умови включення до виборчого списку кандидатури Ю.Тимошенко (відповідно ви-ключення зі списку А. Яценюка) голоси українців розподілилися б таким чином. Лідерство утримує В. Янукович — 20,8%, другу позицію посідає В. Кличко — 16,1%. Третє місце, відповідно, Ю.Тимошенко — 13,9%. П. Порошенко отримує підтримку у ви-гляді 11,2% виборців. Лідер КПУ П. Симоненко — 3,3%, а лідер ВО «Свобода» О. Тягнибок — 2,0%.
Щодо політичних уподобань серед партій, то перше місце посідає Партія регіонів із 21,9% підтримки населення. Партія «УДАР» — 17,0%. ВГО «Батьківщина» наразі посідає третю позицію — 15,6%. Партія «Солідарність» залучилась би підтримкою 7,5% виборців. Комуністична партія та ВО «Свобода» також мають достатньо вагому підтримку населення — 4,6% та 4,0% відповідно. Інші партії набирають менше одного відсотка підтримки виборців.
Близько чверті виборців заявляють, що не знають, за яку партію будуть голосувати та чи взагалі прийдуть на виборчі дільниці у день проведення виборів до Верховної Ради України, якби вони відбулись най-ближчим часом.
Зовнішньополітичний
курс України
Респонденти в ході дослі-дження визначили для себе подальший зовнішньополітичний курс, яким має рухатися Україна. Так, 55,2% громадян України підтримують вступ у Європейський Союз, а 44,8% готові проголосувати за вступ до Митного союзу, якби такий референдум проводився найближчим часом.
Джерело: http://www.socis.kiev.ua/ua.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206