Переглядів: 1447

Як правильно платити дитині і за що

Багато батьків стоять перед дилемою: чи варто фінансово заохочувати дитину за успіхи у навчанні та допомогу в домашній роботі? Пропонуємо дещо по-іншому подивитися на це питання: за що дітям можна платити і як це робити правильно.

Давати гроші дитині варто починати у віці 4—5 років. Вирішальний вплив на уявлення дитини про грошові відносини має власний досвід спілкування з грішми. З того моменту, коли дитина каже своє перше «купи», тобто десь у 4- — 5-річному віці, варто почати обговорювати з нею сімейний бюджет та видавати кишенькові гроші і винагороди за допомогу або певні досягнення. Звертаємо увагу, що кишенькові гроші потрібно видавати систематично і в певному обсязі, незалежно від грошових винагород «за за-слуги». Кишенькові гроші допоможуть дитині навчитися планувати свої витрати, заощаджувати на бажану річ та економити, тоді як винагороди прищеплять розуміння, що добробут може залежати від її власних зусиль і старань.

Платіть дитині за додаткову хатню роботу. Якщо дитина хоче заробити грошей — чому б не надати їй таку можливість? Але форма такої грошової винагороди повинна подаватися скоріше як «премія», аніж заробітна плата. Вона може вигуляти собаку чи виконати певну роботу замість когось із членів сім’ї за розумну плату.

За допомогу у ваших справах. Ви можете «найняти» власну дитину для дрібних доручень у вашій роботі, на які у вас бракує часу. Зробити копії документів, скласти папери на столі, віднести диск з файлами, постояти за вас у черзі — цілком допустимо.

Визначайте ціну заздалегідь. Домовляйтеся з дитиною про те, скільки вона отримає за виконану роботу. Якщо ви «визначили» якусь суму винагороди — не знижуйте її. Очікування дитини повинні відповідати результату.

Не за гарні оцінки, а за додатково вивчений вірш. Дитині важливо пояснити необхідність навчання і зробити все, щоб здобування знань було для неї цікавим і захоплюючим. І гроші не мають бути основним стимулом у прагненні розвиватися. Тому не рекомендуємо на постійній основі платити дитині за гарні оцінки. Інша справа — заохочувати її за гарне закінчення чверті, успіхи з окремих предметів або за особливі старання. В даному випадку обумовлювати винагороду не обов’язково — тоді отримані гроші будуть справді нагородою, а не «підкупом».

Знайдіть інтерактивний і зручний спосіб платити. Сам процес винагороди за допомогу або успіхи теж повинен бути особливим. Заохочення чи премію можна оперативно і без комісії перераховувати дитині на передплачену картку «Штука», яку пропонує «ФідоБанк». Пластикова картка для дітей — не тільки вигідно, але й цікаво, оскільки вони завжди намагаються наслідувати дорослих. Крім того, картка «Штука» — це зручний та доступний інструмент, оскільки не вимагає оформлення і надання документів, що забезпечує доступність продукту навіть дітям. При цьому кожен переказ грошей ви можете супроводжувати спеціальним підписом — наприклад, «Спасибі за допомогу на дачі. Мама». Коли гроші на-дійдуть на картку, дитина отримає смс-повідомлення із сумою переказу і вашим підписом — так вона завжди розумітиме, за що саме отримала грошове заохочення.

Важливо! Не платіть дитині за буденну домашню роботу і щоденні успіхи в школі. Не забувайте також дякувати за допомогу і хвалити за успіхи. Почуття того, що ти корисний і тобою пишаються — нагорода значно важливіша, ніж гроші. Постарайтеся продемонструвати це своїй дитині, інакше одного разу на прохання сходити в дитсадок за сестричкою ризикуєте почути: «І скільки ти мені за це заплатиш?»

Юлія КІНДРА.
Відділ зв’язків з громадськістю ПУАТ «ФідоБанк».

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net