Переглядів: 855

Рухатися в конституційному руслі

Прочитав у «Чорноморських новинах» за 30.01.2014 р. (число №8) «Спільне звернення керівників регіональних організацій політичних партій», ухвалене на зустрічі за «круглим столом» з головою облдержад-міністрації, і в мене виникло кілька питань.

У зверненні сказано: «Всі політичні процеси мають рухатися в конституційному руслі, відповідно до законодавства за умови неухильного дотримання законів України та поваги до прав громадян». Згоден! Що ж написано в Конституції України з приводу тих подій, що відбуваються на Майдані останнім часом? У ст. 39 Конституції проголошено: «Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації...». Цим правом і скористалися ті, хто вийшов на Майдан.

Як же відреагували органи влади на мирне зібрання громадян України на Майдані? Влада по-звірячому розігнала людей за допомогою «Беркута»! І це при тому, що ст. 3 Основного Закону гарантує: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави».

А замість цього — розгін Майдану! Отже, органи влади грубо порушили конституційні права громадян України.

Що ж залишилося робити людям?

У ст. 27 Конституції України передбачено: «Кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави - захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань». Це право і було використано під час подій на Майдані. Люди змушені були захищатися усіма доступними їм засобами (спершу мирними протестами і демонстраціями, а потім і підручними засобами).

Що стосується органів влади, то вони, замість того, щоб покарати всіх причетних до розгону мирної демонстрації 30 листопада 2013 року у Києві, нагороджують бійців «Беркуту». За що? За те, що вони били мирних, неозброєних людей? До речі, били по-садистськи, з особливою жорстокістю — як фашисти. Били навіть тих, хто вже лежав на землі і не чинив ніякого спротиву! Били лежачих! Ганьба!

Тому для того, щоб вийти з цієї по-літичної кризи, на мою думку, перш за все повинні бути виявлені і покарані всі причетні до розгону мирних мітингів і демонстрацій у Києві, Одесі та інших містах України. І це буде справедливо! А далі вже справді можна буде «йти назустріч один одному» (із звернення), виконуючи Конституцію та закони України. Давайте «рухатися в конституційному руслі»!

Слава Богу! Слава Україні! Героям слава!

Олександр НОСЕНКО.
м. Одеса

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net