№ 11 (21482) субота 8 лютого 2014 року

Переглядів: 836

Європарламент: солідарність і підтримка зусиллям народу

У четвер Європарламент ухвалив резолюцію «Про ситуацію в Україні», яка містить загалом 22 пункти. Зокрема, євродепутати закликали ЄС вжити негайних заходів, як-от збільшити дипломатичний тиск і розпочати підготовку персональних цілеспрямованих санкцій щодо поїздок, активів і нерухомості українських чиновників, депутатів та олігархів, відповідальних за застосування сили проти Євромайдану та причетних до смерті активістів; засудили ескалацію насильства, закликавши всі сторони протистояння до діалогу; наголосили на необхідності розслідувати і покарати винних у насильстві проти мирних демонстрантів у Києві.

Отож у своїй резолюції (подаємо у перекладі «Українського тижня» — http://tyzhden.ua) Європейський парламент проголосив, що:

1. Вітає демократичний дух і стійкість українського народу після двох місяців відважних протестів, які наражаються на жорстоку реакцію з боку влади, і висловлює цілковиту солідарність і підтримку зусиллям народу заради вільної, демократичної, незалежної України та її європейську перспективу.

Переглядів: 827

Українці здатні самостійно знайти вихід

Коментар МЗС України стосовно резолюції Європейського парламенту щодо ситуації в Україні

В Україні взяли до уваги схвалення 6 лютого 2014 року резолюції Європейського парламенту щодо ситуації в Україні.

Цей документ містить низку сигналів, які збігаються з підходами уряду України до врегулювання політичної кризи в нашій державі. Віднайдення взаємоприйнятного політико-правового компромісу щодо виходу з кризи шляхом мирного діалогу, попередження насильницьких дій та забезпечення поваги прав і свобод людини були і залишаються в основі дій україн-ської влади.

Важливе значення має заклик Європейського парламенту до протестувальників Майдану утриматися від застосування сили та зберегти законність своєї справи мирним шляхом і вимога до всіх опозиційних лідерів продовжувати утримуватися від насильства та підтримувати мирний характер протестів.

Переглядів: 6259

Найдорожчі — Сочі

В російському місті Сочі відбулася урочиста церемонія відкриття ХХІІ зимових Олім-пійських ігор, які триватимуть до 23 лютого.

За інформацією одного з провідних світових постачальників фінансової інформації — компанії Bloomberg, вартість підготовки Росією ХХІІ зимових Олімпійських ігор обчислюється в 48 млрд дол. І це не зрозуміла для світу сума. Для порівняння Bloomberg наводить вартість приготувань до попередніх зимових Олімпіад: 7 млрд дол. — Ванкувер-2010 (Канада); 4,2 млрд дол. — Турін-2006 (Італія), 1,7 млрд — Солт-Лейк-Сіті-2002 (США). Очевидно, Росія знає, на чому може «відбити» вкладення.

Переглядів: 824

А є ще й мова «регіональна»

«Навіть у тоталітарні роки радянської влади такого не було, щоб новинний ефір обласної телерадіокомпанії переводили цілковито на російську мову», — обурюються глядачі Одеської державної телекомпанії, дізнавшись про рішення керівництва ОДТРК перевести новини на «регіональну мову».

Правова оцінка того, наскільки відповідає законодавству ініціатива нового керівництва ОДТРК, ще попереду, але суспільна реакція не забарилася. Активісти одеського Євромайдану вже провели попереджуючий протест перед будівлею телекомпанії з гаслами «Досить нам брехати за наші гроші», «Ви — державна телекомпанія, а не рупор ПР».

Переглядів: 837

У Березівці завищили тариф

Одеське відділення Антимонопольного комітету України зобо-в’язало виконавчий комітет Березівської міської ради припинити порушення, йдеться у повідомленні відомства.

Виконком, зазначається у повідомленні, затвердив для ВУЖКГ м. Березівка тарифи на послуги з вивезення твердих побутових відходів із завищеним рівнем рентабельності. А відтак Одеське обласне територіальне відділення АМКУ зобов’язало виконавчий комітет Березівської міської ради «припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді легітимації порушень на ринку послуг з вивезення твердих побутових відходів».

Переглядів: 2125

Жіноче обличчя революцій

Одноденна виставка «ЯнукоВИЧ» та проект «Тітоньки vs тітушки» відбудуться у неділю, 9 лютого, біля пам’ятника Дюку. Початок о 12.00. Закінчення — як стемніє.

Як зазначають ініціатори, у нашій країні відбуваються справжні зміни, які не можна порівняти з жодними подіями за останні 20 років. Такого самовизначення і самоврядування Україна, як і багато інших держав, не бачили вже давно. Ми не знаємо, чим закінчиться це торжество народної волі і вільного вибору, але ми щиро віримо, що переможе народ! Ми також не знаємо, де буде добре Україні — в Євросоюзі чи в дружбі з Росією. Це покаже час. Але те, що зараз потрібно думати, куди ми йдемо і яких лідерів хочемо мати, — очевидне. Досить хамства і принижень! Досить зубожіння народу й ожиріння можно-владців! Сьогодні в усьому світі Україна асоціюється з волелюбним народом, який встає з колін, і його антиподом — президентом, котрий вперто не хоче усвідомити, що таке ставлення до свого народу ні до чого хорошого призвести не може. А тому йому варто піти і забрати з собою всі оті остогидлі радянські прийоми ведення справ у державі.

Переглядів: 729

Не просто мати – героїня!

Учора Золота зала Літературного музею розчинила двері для урочистої церемонії нагородження наших землячок, удостоєних звання «Мати-героїня».

До списку великої когорти матерів Одещини, які народили і виховують п’ятьох та більше дітей, і вже визнані на державному рівні героїнями, цього разу додалося 44 імені.

Переглядів: 803

Від Майдану-табору до Майдану-січі

У понеділок, 3 лютого, фонд «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» разом із Київським міжнародним інститутом соціології провів опитування Майдану. Усього було опитано 502 особи, в усіх стаціонарних точках Майдану (намети, Будинок профспілок, будівля КМДА, Жовтневий палац, Український дім та ін.) за вибіркою, яка забезпечувала пропорційне охоплення учасників Майдану. Опитування було здійснено за фінансування міжнародного фонду «Відродження».

Це вже третє опитування учасників Майдану. Перше було проведено фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та Київським міжнародним інститутом соціології у вихідні дні — 7(субота) і 8 (неділя) грудня 2013-го. Тоді було опитано 1037 респондентів за методикою, яка забезпечувала випадкову вибірку учасників Майдану. Це був багатолюдний Майдан-мітинг. Друге опитування Майдану — вже як стаціонарного табору (Майдан-табір) — було проведене фондом «Демініціативи» та КМІС 20 грудня 2013-го, у п’ятницю. Усього було опитано 515 осіб за вибіркою, яка представляла всі стаціонарні точки Майдану.

Переглядів: 876

Пліч-о-пліч, як колись за Дністер

/_f/2014/011.jpg Дорогі сподвижники, учні, соратники і друзі екологічного руху «Дністер»!

Як один з тих, хто сотні і тисячі разів разом з вами проходив невідомими стежками дикої природи дельти Дністра, хто разом з вами вивозив тонни сміття з осквернених куточків природи, хто разом з вами розчищав від мулу звивисті протоки Дністра, хто не раз потрапляв під прес бандитської системи, захищаючи разом з вами унікальну природу дельти Дністра, природу нашого Причорноморського краю, я добре знаю, що таке сучасна правоохоронна і судова системи, які люди там працюють і як вони ведуть діалог з простими людьми, котрі борються за свої права, за нашу спільну природу.

У судових тяжбах я провів не один рік і знаю зсередини, як система готова знищити будь-кого, хто їй не угодний. Особливо показові останні роки, коли на наші численні звернення до Генпрокуратури, Кабміну, Президента щодо безпрецедентних порушень — захоплення заповідних земель Нижньодністровського національного природного парку та заповідного урочища «Дністровські плавні», які ми разом з вами створювали, захоплення природоохоронних земель поблизу Одеського питного водозабору — приходять цинічні відписки і знущання над здоровим глуздом.

Переглядів: 1528

Що таке пневмонія?

Пневмонія, або як її ще називають — запалення легенів, це зараження одного або обох легенів, яке зазвичай викликається бактеріями, грибками чи вірусами. До того моменту, коли був відкритий пеніцилін, кожен третій хворий помирав від інфекції. Сьогодні щорічно тільки в США на пневмонію хворіє близько трьох мільйонів чоловік. В Україні запалення легенів за рік переносить понад півмільйона людей.

Пневмонія й досі залишається серйозним і небезпечним захворюванням, адже п’ять відсотків хворих на запалення легенів гине. Пневмонія у нас в Україні є шостим захворюванням за смертністю, тому ставитися до її лікування слід серйозно з найперших годин. Як же захиститися від цієї напасті? Про це ми поговорили з доктором медичних наук Анатолієм Івановичем ЯЧНИКОМ.

Переглядів: 792

Рухатися в конституційному руслі

Прочитав у «Чорноморських новинах» за 30.01.2014 р. (число №8) «Спільне звернення керівників регіональних організацій політичних партій», ухвалене на зустрічі за «круглим столом» з головою облдержад-міністрації, і в мене виникло кілька питань.

У зверненні сказано: «Всі політичні процеси мають рухатися в конституційному руслі, відповідно до законодавства за умови неухильного дотримання законів України та поваги до прав громадян». Згоден! Що ж написано в Конституції України з приводу тих подій, що відбуваються на Майдані останнім часом? У ст. 39 Конституції проголошено: «Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації...». Цим правом і скористалися ті, хто вийшов на Майдан.

Переглядів: 3622

Одеський поетичний «Вінок Т. Шевченкові»

До  200-річчя  Великого Кобзаря

«Чим гучніший голос письменника, чим діяльніший він сам, чим сміливіше розбуджує громадську думку і громадську дію, тим більший, ширший і різноманітніший відголос здобуває серед людей, у тім числі й засобами звернутого до нього художнього слова. Чи не найяскравішим підтвердженням цього слугує, — на думку відомого чернівецького літературознавця Богдана Мельничука, — феномен Т. Шевченка. Уже в 1841 р., відразу ж після обнародування перших його творів, написалося і перше адресоване авторові поетичне послання Олександра Афанасьєва-Чужбинського. А за ним пішли інші, і ще за життя Великого Кобзаря з них можна було б укласти збірочку поетичних присвят на його честь, до того ж написаних не тільки українськими, а й польськими та російськими авторами» [9, 8].

Історія літератури свідчить, що за життя Тараса Шевченка «збірочка поетичних присвят на його честь» не була укладена.

Перша така збірка під назвою «На вічну пам’ять Тарасові Шевченкові» з’явилася на західноукраїнських землях. Уклав і видав її В. Супранівський 1911 року у місті Золочеві.

Переглядів: 838

Більше, ніж просто гра

Під ковдрою снігів сплять футбольні поля. Багато команд відправилися на тренувальні збори за кордон, де тепліше й умови для підготовки кращі. Саме час спокійно оглянути наше футбольне життя та поміркувати, що заважає нам досягати вищих результатів на міжнародній арені. А розпочати ці нотатки хочеться з однієї забутої історії.

Знаючи, що я не байдуже ставлюся до футболу, колега подарував мені книжку «З футболом у світ». Видань про цю гру є багато, але ця – особлива. Її автор Олександр Скоцень у минулому був першо-класним форвардом, кумиром мільйонів вболівальників московського і київського «Динамо», бель-гійського «Олімпіка», французької «Ніцци», за які виступав у перед-воєнний та повоєнний періоди.

Переглядів: 712

Тимко ІІ навіщував ще холодів

Степовий бабак Тимко II, який живе на біологічній станції Харківського національного університету ім. В.Каразіна в с. Гайдари, побачив свою тінь і спрогнозував затяжну зиму для України, повідомляє «Укрінформ».

«Буде холодно. Лютий — холодний, березень — холодний, а в квітні швидко настане літо», — переклав «пророцтво» Тимка начальник біостанції Віктор Токарський.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net